Po kvalitním výkonu veze Chomutov z Havířova plný počet bodů

Napsal 23.09.2006 Libor Galvas, David Nováček
C h o m u t o v - Ve čtvrtém kole nového ročníku 1. hokejové ligy, zajížděli chomutovští hokejisté na horký led havířovských Pantherů. Po dlouhé a úmorné cestě bylo důležité plně se koncetrovat na úvod utkání, což se Severočechům podařilo a v první bez úhony třetině přečkali tlak domácích. A hned po devíti vteřinách 2. třetiny poprvé udeřili. Obránce Malínský tvrdě vypálil od modré čáry a Ladislav Boušek dorazil puk do odkryté branky - 0:1. Ve 36. minutě se Boušek proměnil do role nahrávače a připravil puk pro Petra Polodnu, který poslal hosty do dvoubrankového vedení - 0:2. Domácí Havířov se v poslední části hry vrhnul do útoku a hned v úvodu závěrečné třetiny snížil Sedlák na rozdíl jediného gólu. To však bylo ze strany domácích vše, bezchybný Horčička dovedl tým k první letošní venkovní výhře.
4. so 23.9.2006
HAV
1:2(0:0, 0:2, 1:0)
Havířov
Novotný - Balčík, Galvas, Klimeš, Ovčačík, Vavruša, Zientek - Brynecký, Heider, Lhotský, Lipina, Mareš, Mikšan, Rozum, Sedlák, J. Sikora, M. Sikora, Zdeněk, Zdráhal
Horčička - Řezníček, Malínský, Trefný, Szakal, Nosek, Klaus, Černý - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Charousek - Chyba, Mikšovic, Malát - Gellner, Heinisch, Havlůj

Domácí působili od začátku trochu lepším dojmem a svého soupeře dlouho nepustili na dostřel Novotného. Sami však nedokázali zakončovat své šance. Zdeňkova střela šla těsně nad a Bryneckému dobře zmenšil střelecký úhel Horčička. Hosté se o dvě slibné příležitosti připravili sami, když ve velké rychlosti jejich útočníci uklouzli a domácí se stihli ubránit. Ve 12. minutě domácí mohli hráli dvojnásobnou přesilovku, ale i přes velký tlak se nedokázali prosadit. Největší příležitost promarnil Rozum, který sám u levé tyče zlomil při zakončení hůl. V další přesilovce nevyužil obrovskou šanci Ovčačik a dvě vyloučení na straně domácích dala stejnou šanci i hostům. Ti měli největší šanci, když ležel Novotný na zemi, ale střelu mířící do prázdné branky tečoval mimo domácí obránce Balčík.

Ve druhé třetině hosté dohrávali přesilovku a stačilo jim devět vteřin k otevření skóre. Po vyhraném buly vystřelil Malinský a Novotným vyražený kotouč vrátil do sítě Boušek. Domácí branka na chvíli zaskočila, ale ve 27. minutě si už dokázali vypracovat obrovskou šanci k vyrovnání. Zdeněk však sám před Horčičkou trefil jen tyč a dorážka Zdráhala už nemířila mezi tyče. Hosté mohli skórovat hned z protiútoku, když trochu dezorientovaný Novotný podcenil odražený kotouč a Polodna nedokázal trefit úplně prázdnou branku. Podruhé už však otřepané „nedáš-dostaneš“ platilo. Ve 35. minutě nedokázal v pádu trefit odkrytou branku Lipina a na druhé straně naopak Novotný znovu vyrazil kotouč po střele Bouška jen k volnému Polodnovi, který jej v pohodě zavezl do branky – 0:2.

V poslední třetině stáhl domácí trenér hru na tři lajny a přeházel jejich složení. Své ovoce to přineslo hned ve 43. minutě, kdy v přesilovce prošla přihrávka na šířku kluziště přes celé útočné pásmo a Sedlák se trefil z voleje přesně pod břevno – 1:2. Tato branka znamenala začátek výborného hokeje. Ten dostal tu správnou šťávu a diváci se hned měli na co dívat. Oboustranně výborný útočný hokej přinášel i své šance, ale ani jedno z mužstev už nedokázalo trefit prostor mezi třemi tyčemi. Domácí sice hráli od 52. minuty téměř šest minut v přesilovce, půl minuty dokonce dvojnásobné, ale Horčičku už překonat nedokázali. Poslední dvě minuty už hosté odehráli velmi zkušeně a domácí nepustili ani do svého obranného pásma.

Jiří Režnar (trenér Havířova): „Myslím, že dneska se hrál kvalitní hokej. První a třetí třetina byla z mého pohledu výborná z obou stran. My jsme však nebyli schopni dát gól ani ze stoprocentních šancí a bohužel jsme po takových hrubkách naopak góly dostali. Bylo to podobné jako v Brně. Za vyrovnaného stavu nedokážeme z vyložené šance skórovat a z protiútoku naopak inkasujeme.“

Vladimír Kýhos (trenér Chomutova): „Dneska jsme předvedli výborný výkon co se týče obrany a vůbec celoplošné hry. Nedali jsme soupeři moc prostoru. Bylo to vyrovnané utkání, ale vyložených šancí jsme měli více.“