Pirátům start přípravy nevyšel, v Rakovníku prohráli o gól

Napsal 12.08.2021 David Panuška
R a k o v n í k / C h o m u t o v - Piráti se po více jak třech stovkách dní představili na ledě v hokejovém utkání. Druhý srpnový čtvrtek hráli v Rakovníku, kde se prosadili na začátku první i druhé třetiny. Více branek ovšem tým Petra Martínka nedal a stejně jako před rokem v Mělníku odstartoval přípravu prohrou na ledě středočeského soupeře.
přát. čt 12.8.2021
RAK
3:2(1:1, 1:1, 1:0)
Rakovník
Burgr – Hulcr, Vlk, Petráček, Vyskočil, Libovický, Zíka – Zuska, Kos, Chudoba, Grill, Macháček, Hegenbart, Drda, Ságner, Kounovský, Let, Lev
Hanuljak – Psar, Kuncl, Novák, Žižka, Bártek, Charousek – Chrpa, Kostourek, Huňady – D. Šilar, Bárta, Andres – Jaroš, Josef Rindoš, Šarlinger – Benda, J. Pöschl

Rakovník
12. Vyskočil (Hulcr), 37. Chudoba (Zíka, Hegenbart), 51. Zíka (Hegenbart, Kos)
1. Kuncl (Huňady), 21. Huňady (Kostourek, Chrpa)

2:2
0:0
0:0
39:40
220
Dundr – Větrovský, Řešátko

Piráti vstoupili do zápasu  výborně a nikdo nemohl pochybovat o parádním utkání. Hned ve třinácté sekundě se do velké šance dostala první lajna, o dalších pár sekund později vstřelil od modré čáry první gól Miroslav Kuncl. Jeho pokus zapadl až za záda Tomáše Burgra - 0:1. Aktivita Severočechů ale po brzké brance uvadala a Hanuljak musel být pozorný proti Vlkovi. Po nevyužité přesilovce Chomutova ujel Tomáš Vyskočil, jenž hned po návratu z trestné lavice vyrovnal – 1:1.

Rakovník mohl navíc otočit, ale Filip Ságner si vylámal zuby na Hanuljakovi. Vedení si Chomutov vzal zpátky opět v první minutě třetiny. Patrik Huňady dostal nabídku zpoza branky, kterou využil ve svůj první gól v sezóně – 1:2. Navýšit vedení mohl Jakub Chrpa, ale ten únik Milana Kostourka nepřetavil v gólové zakončení. Domácí následně výrazně tlačili a dočkali se tři minuty před koncem druhé části. Matěj Chudoba tečoval střelu od modré mezi nohy chomutovské jedničky – 2:2.

Piráti měli na startu třetí části přesilovou hru, ale ta nikterak nebezpečná nebyla. Jeden zajímavý pokus měl obránce Miroslav Kuncl. Na začátku poslední desetiminutovky se Rakovník dostal poprvé v utkání do vedení, Matěj Zíka se u levé tyčky nadvakrát prosadil a domácí tribuny se radovaly – 3:2. V závěru třetí části měl dvě velké šance Jakub Chrpa, ale skóre se již nezměnilo. Piráti tak prohráli první přípravné utkání stejně jako v roce 2020.

Vladimír Soukup (HC Rakovník): „K utkání jsme přistoupili se značným respektem, protože Chomutov je pojem. Inkasovaná branka v první minutě nás utvrdila v tom, že to nebude vůbec jednoduché. Poté se utkání srovnalo a měli jsme nějaké šance. Brankáři byli vynikající, ale měli jsme i štěstí. Dali jsme ten krásný třetí gól a já jsem hlavně nadšený z toho, co předvedli naši mladí. Jednomu je sedmnáct, dvěma devatenáct. Jeden z nich dával druhý gól, takže to vidím optimisticky. Největší stín utkání je fakt, že se nám zranil nejlepší střelec. Nejednalo se o žádný faul, ale po střele upadl na rameno. Já se obávám, aby mi nevolal, že to má utržené. To by byl konec.“

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Začátek utkání byl výborný. Z prvního útoku jsme dali gól, ale poté jsme přestali hrát. Asi jsme si mysleli, že budeme dávat gól za gólem. Přestali jsme hrát naši hru a domácí naopak hrát začali. Musím uznat, že ve dvou třetinách podali velice dobrý výkon. Dvě třetiny byl Rakovník lepší. Nějaké šance jsme měli, ale nevyužili jsme je a po našich hrubých chybách jsme inkasovali. Dvě třetiny jsme podali špatný výkon.“