Pirátům se nepovedlo vyrovnat, Olomouc zvítězila díky skvělé druhé třetině

Napsal 10.04.2015 David Panuška
C h o m u t o v - K dalšímu utkání baráže přijížděla do chomutovské SD ARÉNY Olomouc. Hosté po dvou třetinách osmého kola prolínací soutěže vedli o tři góly a na začátku třetí třetiny dali dokonce trefu čtvrtou. Piráti se ovšem semkli a dali tři branky. Tu vyrovnávací se jim ovšem vstřelit nepovedlo, a tak tři body získali hosté z Olomouce.
BAR8 pá 10.4.2015
3:4(0:0, 0:3, 3:1)
OLO
Hanuljak (32. Kopřiva) – Rutta, Skinner, Rýgl, Drtina, Šulák, Toman – Hovorka, Dušek, L. Květoň – O. Kaše, Růžička, Gajovský – D. Květoň, Kämpf, Hřebejk – McGregor, Chlouba, Šagát – Račuk, Veselý.
Olomouc
Vošvrda – Skrbek, Houdek, Vyrůbalík, Staněk, Ondrušek, Škůrek, Rašner – Buc, Patera, Matai – Laš, Knotek, Kucharczyk – Řípa, Herman, Pekr – Rachůnek, Marosz, Zuzin.

48. Hřebejk (Rýgl), 52. Kämpf (L. Květoň, Rýgl), 54. Gajovský (D. Květoň, Skinner)
Olomouc
27. Vyrůbalík (Marosz), 30. Řípa (Herman, Pekr), 32. Knotek (Laš, Staněk), 47. Marosz (Rachůnek, Skrbek)

3:3
0:1
0:0
25:18
4579

Do zápasu vstoupili lépe hosté, kteří ze své aktivity ale gól nevytěžili. Hra se později vyrovnala a velké šance měli spíše Chomutovští. V patnáctém minutě vjel do útočné třetiny Roman Chlouba, jehož střelu ale Vošvrda vyrazil pravým ramenem. V závěru první periody střílel z mezikruží Nikola Gajovský, ale trefil jen levý beton olomouckého brankáře. První třetina skončila bezbrankovou remízou.

Druhá třetina patřila olomouckým hráčům, ačkoliv lépe začali domácí, kteří ovšem žádnou ze svých akcí nevyužili. První zásah si připsal Martin Vyrůbalík, který po nenápadné akci prostřelil Hanuljaka.

Za necelé tři minuty se Mora radovala podruhé. Po závaru před chomutovskou brankou se prosadil Jiří Řípa. Kanonáda hostů pokračovala. Jan Knotek objel branku a u tyčky propasíroval puk za Hanuljaka, pro kterého to byl poslední okamžik na ledě. Druhá třetina skončila jasnou výhrou Olomouce.

Aktivita Mory neustala ani ve třetí třetině. Rostislav Marosz obdržel skvělou přihrávku od Tomáše Rachůnka, kterou přetavil ve čtvrtou branku v síti Kopřivy. Pár minut na to se prosadili i domácí. Střelu Martina Rýgla před brankou tečoval Štěpán Hřebejk, který snížil na 1:4.

Piráti byli rázem nabuzeni. David Kämpf si najel do útočného pásma, kde nadvakrát prostřelil Vošvrdu. To ovšem nebylo vše. Necelých sedm minut před koncem třetí třetiny dostal skvělou přihrávku před branku Nikola Gajovský a rázem to bylo jen o jedinou branku.

Piráti byli v euforii a hnal je zaplněný stadion, ale i přesto se chomutovským hráčům nepodařilo dát kýženou branku, která by jim zaručila vyrovnání. Olomouc díky skvělé druhé třetině zvítězila.

Břetislav Kopřiva (Chomutov): „Když soupeř vede postupně 3:0, potom 4:0, hraje se špatně. Neměli jsme dobrý vstup do první třetiny, ale postupně se mužstvo dostávalo tam, kam bychom asi tak chtěli. Kluci začali jezdit a získávali jsme střelecké možnosti. Myslím si, že jsme nedali v rozhodující chvíli důležité góly, to bylo za stavu 0:0 nebo 1:0 pro Olomouc a ty další góly nás trochu zlomily. Výkon se postupně zlepšoval a poslední třetina byla výborná. Věřím, že na ní navážeme a musíme pokračovat dál. Prohráli jsme zápas, věřím, že jsme neztratili baráž. Bylo to důležité utkání, ale nedá se nic dělat. Soupeř opravdu bojoval a hlavní jeho zbraní bylo, že obránci zblokovali spoustu střel.“

Jan Tomajko (Olomouc): „Jsme rádi, že jsme nakonec po průběhu zápasu výhru udrželi. Chomutov se ve třetí třetině vzepjal k výbornému výkonu. My jsme mu k tomu trochu dopomohli, nehráli jsme, jak jsme měli. Ačkoliv jsme měli šance, dostali jsme potom góly. Kluci to obrovskou bojovností udolali a pro nás to znamená, že máme ještě čtyři zápasy a musíme pokračovat v těchto výkonech.“