Reportáže

Piráti zničili Havlíčkův Brod jedenácti góly a slaví postup do semifinále!

Napsal 06.03.2012 Kryštof Kousal
C h o m u t o v - V Chomutově se slaví postup do semifinále. Po prvních dvou třetinách, kdy bylo skóre 4:2 pro Piráty, se ještě zdálo, že by Rebelové mohli utkání zdramatizovat, pak ale chomutovští nasadili dlouho očekávanou kanonádu a po úplném zkratu hostů zvítězili v poměru 11:2. Vítěznou třetí trefu Pirátů si připsal Marek Sikora, hattrickem se prezentoval Richard Diviš.
ČF5 út 6.3.2012
CHM
11:2(3:1, 1:1, 7:0)
HBR
Chomutov
Řehoř (Hanuljak) - Palin, Pulpán, Grof, Macháček, Rutta, Jillson, Pavlas, Fiala - Hřebejk, Kraft "C", Seman - Endál, Gajovský, Hruška - Ondřej, Diviš, Procházka - Hromas, Sikora, Jíra.
Havl.Brod
Suchan (od 44. Opršal) - Knesl, Morava "C", Ostrčil, Blažek, Protivný, Koma, Zítka, Jelínek - Vondráček, Semorád, Meidl - Polodna, Wasserbauer, Rytnauer - Musil, Štěpánek, Stehlík - Švaňhal, Zábranský, Kostourek.

Shrnutí

Utkání bylo vyhecované už od samého začátku. Hned před úvodním vhazováním se pošťuchovali Meidl s Hřebejkem a rozhodčí Hribik vyloučením naznačil, že takové drzosti tolerovat nebude. Po padesáti sekundách hry se v situaci 2 na 1 ocitli Gajovský s Hruškou, přihrávka prvního jmenovaného byla přizvednuta a David Hruška odpálil kotouč ze vzduchu těsně mimo. Během šesté a sedmé minuty měli domácí přesilovou hru, ale gólově se prosadili až po jejím skončení. Richard Diviš vyhrál vhazování po levici Suchana, vyměnil si puk s obráncem Ruttou a v kleče v mezikruží z otočky poslal puk vedle gólmana, který klouzal z brankoviště. To vše v čase 7:07.

Do vedení 2:0 se Piráti dostali o tři minuty později, konkrétně v čase 10:28. Klíčovou práci odvedl Filip Seman u mantinelu, když vybojoval puk a poslal do útočného pásma Štěpána Hřebejka společně s Milanem Kraftem. První jmenovaný volil střelu pod vyrážečku hostujícího gólmana, která se ukázala být gólovou.

Rebelové ale také měli co říct. V čase 14:10 využili přesilovou hru, když po přihrávkách Vondráčka a Ostrčila mířil přesně do levého horního rohu Jan Semorád. Hosté se tak dostali zpět na dostřel jediné branky. Do konce třetiny ovšem stihli Piráti opět odskočit na dvojnásobný gólový rozdíl. Ve vlastním oslabení utekl hostující obraně Karel Hromas a na Suchana zkusil bekhendový blafák, který se ovšem neuchytil. Pak ale vybojoval puk za brankou a vyslal přihrávku na Marka Sikoru, který neomylně prostřelil hostujícího gólmana. Po první třetině byl tedy stav 3:1 pro domácí.

Druhá část pokračovala v duchu vyloučení, nejdříve byl potrestán Stehlík, hned na to Hromas. V čase 27:32 zvyšoval na 4:1 Jakub Grof, když využil přesilovou hru střelou po ledě k levé tyči. V 37. minutě zaznamenal poslední zásah hostujících Rebelů Ondřej Švaňhal po Kneslově přihrávce a nenápadné střele. To ještě ale nikdo netušil, co se bude v Chomutově dít ve třetí dvacetiminutovce.

Ta začala rázným potrestáním hákování hostujícího Musila. Marek Sikora si v nařízeném trestném střílení najel po pravé straně před Suchana a prostřelil ho mezi betony. V čase 43:49 se hostům nepodařilo pečlivě vyhodit kotouč, kterého se ujal Zdeněk Ondřej, jenž přihrál Milanu Procházkovi. Ten našel před odkrytou klecí Richarda Diviše, který vstřelil svůj druhý gól večera. Pak se na gól čekalo dlouhých osm minut, ale stálo to za to. David Hruška, který měl v zápase několik dobrých šancí, dostal puk mezi kruhy a nemilosrdnou dělovkou vymetl levý horní roh branky Petra Opršala, jenž již předtím v kleci nahradil bezmocného Suchana.

Na 8:2 zvýšil o necelé dvě minuty později Aleš Pavlas, a to po souhře s Jakubem Grofem a Petrem Jírou. Pavlas z levého kruhu dělovkou procedil puk pod Opršalovou pravou rukou. Devátý zásah zaznamenal Štěpán Hřebejk po pohledném sklepnutí nahození Jakuba Grofa, které si prohodil do bekhendu a obstřelil havlíčkobrodského gólmana. O pouhých deset sekund později se podruhé prosadil David Hruška, když do puntíku zopakoval pátý gól Marka Sikory, tentokrát ovšem ze hry. Hruška se propletl podél hrazení a prostřelil Opršala Mezi betony. Poslední jedenáctou trefu a zároveň hattrick zaznamenal 32 sekund před koncem Richard Diviš a uzavřel zápas tak, jak ho v osmé minutě začal.

Ohlasy trenérů

Jan Votruba (Piráti Chomutov): Na začátku utkání bylo důležité, že jsme šli brzy do dvoubrankového vedení a mužstvo se tím uklidnilo. Bohužel jsme z jednoho oslabení inkasovali, potom jsme však zabrali a měli třígólový náskok. Ve třetí třetině jsme potom předvedli skutečně nejlepší výkon. Soupeře jsme přehráli ve všech směrech, včetně střelby, což se nám konečně začalo dařit. Přišlo to opravdu v pravý čas. První krok již máme za sebou a nás čeká semifinále.

Karel Dvořák (HC Rebel Havl. Brod): Dnes se mi zápas hodnotí velmi těžko. Když jsme z přesilové hry dokázali snížit, stejně jsme později znovu prohrávali o dvě branky. My jsme nevyužili penaltu a soupeř nás za to potrestal. Třetí třetinu nějak zvlášť hodnotit smysl nemá. Celé se nám to sesypalo, jako domeček z karet. V této sérii jsme se ale ukázali jako dobrý soupeř. Bylo vidět, že měl Chomutov s námi problémy. Nakonec ale postoupili a nutno říct, že zaslouženě. Já už soupeři mohu jedině popřát hodně úspěchů v dalších bojích.