Piráti zlomili sérii proher, ve vyrovnaném duelu přetlačili Salcburk

Napsal 15.10.2021 Michal Luxa
C h o m u t o v - Desáté kolo Extraligy juniorů svedlo proti sobě Chomutov se Salcburkem a Piráti se v duelu bez jediného vyloučeného radovali z těsného vítězství. Skóre zápasu otevřeli Severočeši, ale Rakušané v poslední dvacetiminutovce vyrovnali. Jenže svěřenci Petra Jíry se nevzdali a první tříbodovou výhru sezóny jim vystřelil David Černý. Důležitým stavebním kamenem v cestě za vítězstvím byl také brankář Filip Tuček, jenž si připsal sedmadvacet zákroků.
10.kolo pá 15.10.2021
2:1(1:0, 0:0, 1:1)
SAL
Tuček – Petrásek, Cestr, Janda, Pavlák, Dominik Badinka – P. Šugár, T. Šilar, Stárek, Čech, Jurak, T. Svoboda, Vostiňák, Adam, Černý, Vyroubal, F. Döring
Salzburg
Wolf – Rafalski, Sinn, Weber, Kerber, Hübner, Winkelmann, Kirchebner – Sumpf, Jelavic, Eckl, Stiegler, Bürgelt, Mackner, Vinzens.

19. Vostiňák (Čech, Černý), 58. Černý (Vyroubal)

Hlinka – Tichý, Pěkný

Utkání začalo ve velkém stylu, když po šestatřiceti vteřinách orazítkoval z mezikruží Paul Vinzens tyčku chomutovské svatyně. O minutu a půl později na druhé straně kluziště před branku prokličkoval Pavel Šugár, jenž Simona Wolfa nepřekonal. Uběhlo jen pár chvil a další tutovku zazdil Noah Kerber. Jeho zakončení z osy totiž vychytal skvělým zákrokem Filip Tuček.

Psala se šestá minuta, když Tomáš Šilar vjel do pásma a nechal kotouč za sebou. Z vrcholu kruhu pak Tadeáš Svoboda rozezvonil pravou tyč. V osmnácté minutě převzal černou gumu na ose hrací plochy Max Stiegler, ovšem zamířil až příliš přesně a orazítkoval brankovou konstrukci. Na kostce ukazovala časomíra čas 18:03, když Piráti poprvé udeřili! Ondřej Čech vyslal přihrávku po pravé straně a Jan Vostiňák otevřel skóre zápasu – 1:0.

V sedmadvacáté minutě mělo být vyrovnáno! Filip Tuček vyrazil střelu z levého kruhu pro vhazování a před odkrytou brankou se nacházel Benedikt Bürgelt, jenž v jasné pozici přestřelil. O dvě minuty později vymíchal chomutovského brankáře Maximilian Jelavic, který už už zasouval do odkryté branky. Ovšem v posledním momentu stihl ještě zasáhnout Dominik Badinka.

Pět minut po začátku poslední dvacetiminutovky zahodili Rakušané dvě velké příležitosti v krátkém sledu. Nejprve sám na Tučka ujížděl Maximilian Mackner, avšak skvěle situaci dobruslil Tadeáš Svoboda. Salcburk ještě udržel pásmo a po nahození od modré tečoval puk Janis Hübner. Jenže chomutovský maskovaný muž se na čáře perfektně roztáhl a touš zastavil.

V jednapadesáté minutě bylo vyrovnáno, když Maximilian Kirchebner prokličkoval do útočného pásma a z vrcholu levého kruhu zamířil přesně – 1:1. Na konci sedmapadesáté minuty ujížděl na Wolfa sám Adam Stárek, ale nedal. V pokračující akci převážil stav zpátky na stranu Chomutova David Černý, který nejprve z pravé strany neuspěl. Avšak zpoza branky využil své chytrosti a o brankáře dopravil černou gumu do brány – 2:1. Dvě minuty před závěrečnou sirénou odvolal Salcburk gólmana, jenže Filip Tuček si s nahozením poradil, a tak se Severočeši radovali z důležitého vítězství.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Po minulém utkání jsem děkoval za podporu našim žákům, teď musím poděkovat našemu mužstvu. Kluci zápas odmakali, dokonce jsme soupeře přestříleli, což je pro nás dobrá vizitka. Přestože Salcburk vyrovnal, věřili jsme, že by nám tam ještě jeden gól mohl spadnout. To se nakonec povedl a doufám, že pro nás půjde o odrazový můstek do zbytku sezóny.“