Piráti zapsali druhou nulu v sezóně, proti Salcburku se blýskl Josef Sluka

Napsala 15.02.2023 Kateřina Kundertová
Chomutovští mladíci vynulovali ve dvaatřicátém kole juniorské ligy rakouský Salcburk, kterému v ROCKNET ARÉNĚ nasázeli búra. Do branky se v úterním utkání vrátil po vleklém zranění Josef Sluka, jenž hned při další příležitosti vychytal na jednatřicet zákroků premiérovou nulu v chomutovském dresu. O ofenzivu se postaralo tříbodové trio Jan Rindoš – Josef Poch – Martin Starý.
32.kolo st 15.2.2023
5:0(2:0, 1:0, 2:0)
SAL
Sluka — Filip, Česnohlídek, F. Hynek, V. Hynek, Poch, Žižka — Starý, Príhoda, Klobouček, Bár, Vostiňák, Kincl, Mišovic, Jajlov, Jan Rindoš
Salzburg
Lamp — Venier, Kauhanen, Beck, Duller, Gruber — Brada, Samanski, Hupach, Humer, Mazur, Nousiainen, Ziesche, Stiegler, Veilands, Simek

15. Jan Rindoš (Starý, Poch), 17. Poch (Jan Rindoš, Starý), 38. Vostiňák (Jan Rindoš), 57. Bár (Poch, Starý), 57. Klobouček (Príhoda, F. Hynek)

Žižka – Janíček, Janíček

V chomutovské aréně se všechno podstatné úvodní třetiny začalo dít až v její druhé polovině, když skóre utkání otevřel Jan Rindoš a na dalších gólech se později podílel ještě dvěma přesnými přihrávkami – 1:0. Za pár okamžiků Salcburk daroval domácím více než minutu v pěti proti třem, čehož využil obránce Josef Poch, jenž shodně jako předchozí střelec odešel s celkovou bilancí 1+2 – 2:0.

Do druhé části si Chomutovští přenesli další početní výhodu, kterou však nevyužili a sami dvakrát usedli na trestnou lavici. Mladíci z rakouské akademie však jenom marně dobývali klec Josefa Sluky. Na průběžných 3:0 po dvou třetinách stanovil kapitán Jan Vostiňák, jenž se prosadil po jedenácté v ročníku.

Na počátku závěrečného dějství si oba celky zahrály zkrácenou přesilovku i ve čtyřech na obou stranách, což však tabuli ukazující skóre neovlivnilo. Na búra se Piráti dotáhli v sedmapadesáté minutě, když se během sedmnácti vteřin prosadili v přesilovce Aleš Bár za již třetí asistence Martina Starého a Šimon Klobouček – 5:0.