Piráti zapsali další výhru, v regionálním derby zdolali Most

Napsal 19.10.2023 Katka Kuderová, Tadeáš Kožený
V rámci dohrávky druhého kola základní části druhé ligy Piráti na domácím ledě přivítali regionálního soka z Mostu. Chomutovští o vítězství rozhodli už v prvním dějství, které po gólech Milana Kostourka a Jakuba Chrpy vyhráli poměrem 2:0. Mostečtí se snažili se zápasem ještě něco udělat, ale vždy přišlo pouze snížení náskoku Pirátů. Chomutovští tak ze dvou zápasů odehraných ve dvou dnech vytěžili plný počet bodů a v tabulce se posunuli na průběžné třetí místo.
2.kolo čt 19.10.2023
4:2(2:0, 1:1, 1:1)
MSL
Horák - Březák, Kadeřávek, Záruba, Seemann, Kučera, Havel - T. Svoboda, Hübl, Lukeš - Tůma, Eret, Kostourek - Zajíček, Koblížek, Mála - Chrpa, Remeš, Jouza - Putz
MOSTEČTÍ LVI
Klika - Havlůj, Urbánek, Hocelík, Šoustek, Hoffmann, Steinocher, Rykl - Písařík, Řehoř, Veselý - Procházka, Daniel, Jindra - Mical, Böhm, Buberl - Král, Pačan

5. Kostourek (M. Tůma, Eret), 19. Chrpa (Remeš, Kadeřávek), 35. Zajíček (Koblížek), 52. Eret (M. Tůma, Kostourek)
23. Řehoř (Šoustek, Veselý), 55. Písařík (Urbánek, Veselý)

6:5
0:1
0:0
27:26
1548
Domský – Gabriel, Kučera

Hned v úvodních minutách se v šanci ocitl František Lukeš, ale trefil pouze připraveného brankáře Kliku. V čase 04:26 si mezi kruhy najel Tůma, který hned střílel, ale branku netrefil tak se k odraženému puku dostal Milan Kostourek, který už ho za brankovou čáru dostal – 1:0. Krátce poté Viktor Hübl nahrál svému dvojčeti v lajně, ale mostecký brankář si puk pohlídal. Na konci třetí třetiny si Remeš přesnou přihrávkou našel Jakuba Chrpu, který stál mezi kruhy a pohotovou střelou rozvlnil síť hostující branky – 2:0.

Po dvou minutách druhé třetiny Daniel Šoustek poslal puk od modré čáry před branku Horáka, kde byl připraven Ivan Řehoř – 2:1. Následně mohl druhou branku večera přidat Kostourek, ale mostecký brankář ho fantasticky vychytal. Poté mohlo být vyrovnáno, ale pirátský brankář si s odraženým pukem poradil. Při signalizovaném trestu pro hostujícího hráče se v šanci ocitl Jakub Zajíček, ten ujížděl na gólmana a z pravé strany ho bekhendem prostřelil – 3:1. V posledních minutách druhé periody jeli Piráti v přečíslení tři na jednoho, ale nebyli úspěšní.

V začátku třetí třetiny bylo na obou stranách k vidění mnoho nepřesností. V čase 50:37 bylo nařízeno trestné střílení hostujícího celku, které prováděl Martin Mical. Ten si chtěl nabruslit z levé strany, ale tam měl Adam Horák připravený beton. Hned poté co neproměnili hosté trestné střílení se ocitli ve velké šanci, ale orazítkovali pouze brankovou konstrukci chomutovské klece.

O chvíli později Martin Tůma našel volného Petra Ereta, který stál blízko brankové konstrukce, a tak trefil z levého kruhu odkrytou část mostecké svatyně – 4:1. Po chybě domácích hráčů v přesilové hře v úvodu 55. minuty dostal do prostoru mezi kruhy přihrávku Pavel Písařík, jenž svižnou střelou překonal Horáka – 4:2.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Odehráli jsme těžký zápas s těžkým soupeřem, který potvrdil, že je nahoře právem. Myslím, že nějakých padesát pět minut jsme měli zápas pod kontrolou. Škoda zbytečných faulů v závěru, které dostávaly soupeře do hry. Toho se musíme vyvarovat, ale jinak oba zápasy ve dvou dnech za mě dobrá práce.“