Piráti vyloupili pražskou Kobru, výhru řídili dva dvougóloví střelci

Napsal 18.10.2023 Vít Trubička, Libor Kult
V rámci osmého kola základní části druhé ligy odehráli svěřenci Martina Pešouta, Petra Martínka a Angela Krsteva šestý duel z toho pátý venku. Chomutovští v úvodu třetího dějství navázali na dva góly ze závěru obou předchozích hracích období a ustáli i rychlé snížení Pražanů. Domácí ve snaze snížit a případně vyrovnat odvolali gólmana, což umožnilo Patriku Kadeřávkovi trefit prázdnou branku a napodobit Petra Ereta, jenž také skóroval dvakrát v utkání.
8.kolo st 18.10.2023
KOB
1:4(0:1, 0:1, 1:2)
HC Kobra Praha
Ondrík – Duda, Šteiner, Holý, Dudáček, Dráb, Stejskal, Pelant – Vlček, Bříška, Šťastný – Houška, Urban, Novák – Kvasnička, S. Tichý, Matuška – Petrák, Janča, Nagy
Altrichter – Kadeřávek, Březák, Seemann, Záruba, Havel, Kučera – Lukeš, Hübl, T. Svoboda – Kostourek, Eret, Tůma – Mála, Koblížek, Zajíček – Jouza, Remeš, Chrpa

44. Bříška (Šteiner)
19. Eret (M. Tůma, Březák), 38. Kadeřávek (Hübl, Lukeš), 41. Eret (Záruba), 59. Kadeřávek

4:4
1:1
0:0
30:30
Šperl – Tuháček, Motl

Braničtí do utkání s Chomutovem vstoupili ve vysokém tempu. Už po třiceti vteřinách hry se před gólmanem Altrichterem zjevil Kamil Bříška, nicméně strážce pirátské branky se blýskl vydařeným zákrokem. Krátce nato se do slibné příležitosti dostal Vladislav Houška.

Severočeši se dostávali do hry až postupně. Své šance si ovšem také vytvořili. Ve čtvrté minutě přestřelil osamocený Viktor Hübl Ondríkovu klec. V dalším průběhu byl chomutovský tým aktivnější. Gólu se ale dočkal až v závěru třetiny. V čase 18:38 využil přesilovku Petr Eret, který z pravé strany prostrčil kotouč za záda Matyáše Ondríka – 0:1.

Start druhé periody ovlivnila brzká vyloučení. Nejprve Kobra přežila vlastní oslabení, následně měla možnost dokonce dvojnásobné početní výhody. V ní si proti Martinu Altrichterovi vytvořila řadu šancí, leč gólman Chomutova byl velmi obratný a všechny příležitosti domácích pokryl.

S přibývajícím časem aktivita obou týmů ještě více rostla. Velká tíha tak ležela na obou gólmanech, kteří své týmy drželi. V útočných situacích se tak nějak střídali, zpočátku se více dařilo Kobře, v závěru se herních otěží chopili Piráti. Ti také navýšili ve 38. minutě vedení. Mezi kruhy se opřel do kotouče Patrik Kadeřávek a umístil jej přesně k bližší tyči kobří klece – 0:2.

Do závěrečné periody vstoupil lépe chomutovský tým, který už v čase 41:00 navýšil vedení. Po pravé straně si najel dopředu Petr Eret, který umístil puk k bližší tyči Ondríkovy svatyně – 0:3. Braničtí ale vzápětí využili přesilovku a snížili. Kamil Bříška si najel mezi kruhy a poslal kotouč přesně mezi betony Martina Altrichtera – 1:3.

Aktivní hra oboustranně pokračovala i nadále. Svou roli v tom sehrály i přesilovky, nejdříve měla minutovou početní výhodu Kobra, později Chomutov. Ani jeden z týmů ji ovšem nevyužil. Branickým se posléze dařilo více, málo chybělo ke skórování Kamilu Bříškovi při jeho rychlém nájezdu a následném zatažením kotouče od vzdálenější tyče.

Domácí se nadále drželi více na puku a v útočném prostoru. Chomutovští v této fázi zvolili jen několik samostatných výpadů. Na stavu se ale dlouhou dobu nic nezměnilo, proto Kobra zvolila v posledních dvou a půl minutách hru bez gólmana. Což se jí ale vymstilo. Patrik Kadeřávek napálil puk z kruhu ve vlastní obranné třetině a trefil prázdnou branku domácího týmu – 1:4.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): „Utkání se zpočátku vyvíjelo dobře. Jenže jsme neproměnili přesilovku pět na tři a Chomutov pak vedl. Poté ještě přidali branku na 2:0 a my jsme je nedokázali přehrát, a to ani při naší přesilovce. Budeme muset na přesilovkách zapracovat.“

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Trochu nám utekl začátek. Měli jsme špatný pohyb, srovnávali se s užším ledem a dělalo nám problémy, že máme na všechno míň času. Od nějaké desáté minuty jsme měli utkání pod kontrolou a odehráli jsme kvalitní zápas, který nebyl jednoduchý.“