Piráti vykradli Mladou Boleslav, rozhodla prostřední třetina

Napsala 29.02.2020 Kateřina Kundertová
M l a d á B o l e s l a v / C h o m u t o v - Chomutovští vyrazili k osmému kolu skupiny B v rámci DHL Superpoháru do Mladé Boleslavi ve velmi okleštěné sestavě. Do hry zasáhlo pět obránců a šest útočníků, což však Pirátům stačilo, aby z 0:2 otočili na 5:2 a náskok si udrželi. Bodově se blýskl Josef Koláček (2+2), dvakrát se trefil i Michal Janeček a třikrát asistoval Adam Popelka.
SUP7 so 29.2.2020
MBL
4:5(2:1, 0:4, 2:0)
Ml.Boleslav
Zeithaml (34. Kmec) – D. Moravec, Dotter, M. Houška, Vacík, Dudycha – Závora, Szturc, Dlask, J. Petržilka, Hašlar, Mežnar, Petriska, Vasilev, Moravčík, Šíma
Běhula – Jenček, Ludvík, Ferbas, Houdek, D. Vaněk – Popelka, Jaroš, Veselý, Janeček, Koláček, Lobodowski

Ml.Boleslav
8. M. Houška (Šíma, Mežnar), 10. Moravčík (Dotter, Vasilev), 44. Vacík (Dlask, Szturc), 60. Dlask (Moravčík, Sýkora)
16. Koláček (Veselý, Lobodowski), 22. Janeček (Vaněk, Popelka), 26. Koláček (Lobodowski, Popelka), 34. Ferbas (Koláček, Veselý), 40. Janeček (Popelka, Koláček)

Petriska (Mladá Boleslav) 5 minut a do konce utkání

Už v první minutě cinkla po jedné z boleslavských střel pravá tyč pirátské branky, ale na gól se čekalo až do osmé minuty. Od modré čáry vystřelil Matěj Houška, jeho spoluhráči poměrně dobře stínili, a tak puk skončil až v chomutovské brance – 1:0. Po dvou minutách si hosté nepohlídali volného Andreje Moravčíka, který zakončil do pravého horního rohu – 2:0

Chomutovští následně zahrozili z několika brejků, domácí však podržel gólman Tadeáš Zeithaml. O chvíli později Jakub Jaroš jen těsně minul levou tyč soupeřovy branky. Pirátům se podařilo v šestnácté minutě snížit na rozdíl jediné branky. Postaral se o to Josef Koláček, jenž svůj únik zakončil gólově – 2:1.

Druhou třetinu Bruslaři nezvládli, naopak Chomutov se radoval poměrně brzy ze srovnání, o které se ránou z kruhu se postaral Michal Janeček – 2:2. V pětadvacáté minutě jel sám na gólmana Ján Petriska, jenže Richard Běhula proti němu zasáhl lapačkou. Tentýž útočník v průběhu druhé třetiny spálil ještě několik dalších příležitostí a později se za drsný faul musel přesunout do kabin.

Zanedlouho Piráti dokonali obrat, o což se postaral individuální akcí Josef Koláček, který z levého kruhu prostřelil Tadeáše Zeithamla – 2:3. Poté se hra trochu zklidnila, ale po polovině základní hrací doby Chomutovu stačilo několik málo sekund na využití přesilové hru – z kruhu se prosadil Dominik Ferbas – 2:4

Následně opustil Tadeáš Zeithaml brankoviště a nechal se vystřídat Matějem Kmecem, který však zanedlouho taky inkasoval. Z levé strany se ujala střela v podání Michala Janečka, takže Chomutovští předvedli parádní prostřední část – 2:5.

Třetí třetinu začínal Chomutov ještě více než čtyřminutovou početní výhodou, tu však Severočeši nevyužili. Naopak Bruslaři v oslabení slavili snížení, jelikož z modré čáry vyslal tvrdou střelu Dominik Vacík – 3:5

Ve 46. minutě se srazil Miroslav Vasilev s vyjetým brankářem Richardem Běhulou, který upadl, dlouho se nezvedal, ale nakonec se vrátil mezi tři tyče. Boleslavští zkusili v závěru odvolat brankáře, což jim alespoň částečně vyšlo. Z mezikruží se trefil Tomáš Dlask, ale srovnat už se domácím nepovedlo – 4:5.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): „Ztratili jsme dobře rozehrané utkání. Je to facka, ze které se musíme poučit. Máme před sebou ještě dva zápasy a body, které jsme ztratili, musíme získat v nich.“

Jan Brychta (Piráti Chomutov): „Přijeli jsme s jedenácti hráči, ale do zápasu zasáhly víceméně dvě pětky, měli jsme tu i dva dorostence. Samozřejmě jsme klukům řekli, že musíme šetřit síly, hrát poctivě, vyhazovat puky a rozbourávat hru. Bohužel jsme k zápasu museli přistoupit takhle. Přineslo nám to ovoce, které asi nikdo nečekal. Nevěděli jsme, jestli to vydržíme. Utkání mohlo dopadnout jinak, po vyhrané druhé třetině jsme mohli stejným způsobem prohrát třetí, kdyby nám došly síly. Zvládli jsme to týmovostí, hráči se dali do kupy a semkli se. Mohli jsme tady vlastně jen překvapit a to se taky stalo. Doma jsme dostali od Boleslavi sedm gólů, kdy jsme měli plnou sestavu, hrál se hokej nahoru dolů a pak se tady odehraje takový zápas. Klukům klobouk dolů za to, jak poctivě zápas v deseti lidech odehráli. Děkujeme jim.“