Piráti vyhráli přesvědčivě nad Děčínem, výbornou formu brankářů nulou potvrdil Martin Altrichter

Napsal 03.02.2024 Tadeáš Kožený
Piráti v rámci šestého kola nadstavby druhé ligy přivítali na ledě ROCKNET ARÉNY celek z Děčína. Po přesvědčivém výkonu ho porazili poměrem 4:0 po gólech Petra Ereta, Barnabáše Nováka, Lukáše Stehlíka a Jakuba Zajíčka. Martin Altrichter potvrdil momentálně výbornou formu brankářů a udržel další čisté konto. Debut snů zažil dorostenec Barnabáš Novák, který vstřelil první gól mezi seniory a navrch přidal ještě jednu přesnou přihrávku.
N6 so 3.2.2024
4:0(2:0, 1:0, 1:0)
DEC
Altrichter – Kadeřávek, Březák, Eliáš, Ulrych, Záruba, Havel, Váchal, Seemann – Novák, Hübl, Zajíček – J. Svoboda, Eret, M. Tůma – Kostourek, T. Svoboda, Stehlík – Mála, Koblížek, Chrpa
HC Děčín
Lavinger – Bartoň, Brož, Zedek, Kučera, Kaltenböck, Petrásek, Starý – Parshakov, Nezbeda, Smola – Jursa, J. Tůma, Macek – Chovanec, Nowák, Tomšík

11. Eret (M. Tůma, T. Svoboda), 17. Novák (Zajíček, Kadeřávek), 26. Stehlík (Havel, Kostourek), 44. Zajíček (Hübl)

Domský – Kurtin, Beneš

V první velké šanci zápasu se objevil hostující Martin Jursa, který ale svým zakončením na Martina Altrichtera nevyzrál. Chomutovští kontrovali tyčkou ve čtvrté minutě. Následně zůstal osamocený mezi kruhy Tomáš Nezbeda, ale nabídnutou šanci trestuhodně zahodil střelou vedle branky. V sedmé minutě mohl skóre zápasu otevřít debutant v domácím drese Barnabáš Novák, ale přihrávku od Viktora Hübla do branky usměrnit nedokázal.

Hra se rychle otočila na modrou, odkud vypálil obránce a k dorážce se dostával Jakub Zajíček, ale faulovaný nedostal puk do prázdné branky. Chomutovští první přesilovou hru nevyužili, ale zůstali aktivní a vybojovali si další, kterou už proměnili. Střelu Tadeáše Svobody z mezikruží bruslí zblokoval hostující obránce k Martinu Tůmovi, jehož ránu z levého kruhu tečoval těsně před brankou Petr Eret – 1:0

V minutě sedmnácté ROCKNET ARÉNA vybouchla nadšením podruhé. Patrik Kadeřávek si u pravého mantinelu dobře pokryl kotouč v souboji a přesným pasem našel volného Barnabáše Nováka, jež střelou mezi betony překonal Lukáše Lavingera – 2:0. Těsně před sirénou ještě mohl chomutovské vedení navýšit Lukáš Stehlík, ale střelou na Lavingera nevyzrál.

Dobře hrající Piráti se dalšího gólu dočkali v minutě šestadvacáté. Od modré čáry se do puku opřel Radek Havel a jeho střelu Lukáš Lavinger vyrazil pouze na hokejku volného Lukáše Stehlíka, který kotouč okamžitě poslal za záda bezmocného brankáře – 3:0. Piráti měli i další šance na navýšení skóre, ale proti byl dobře chytající hostující brankář.

Hosté mohli snížit na začátku třetí třetiny. To domácí obraně ujela dvojice a po jejich kombinaci zakončoval Tomáš Nezbeda, ale proti byl Martin Altrichter a dobře se stihnul přesunout. Už na 4:0 zvyšoval ve čtyřiačtyřicáté minutě Jakub Zajíček rychlou střelou po přihrávce od Viktora Hübla. Hosté po tomto gólu už přestali klást jakýkoliv odpor a jen umění Lavingera hostující celek uchránilo od větší porážky.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Výborně odehraný zápas od první do poslední minuty. Trochu slabší chvilku jsme si vybrali jen na konci druhé třetiny, kdy jsme se trochu zbytečně všichni tlačili do zakončení a z toho pramenilo několik hostujících přečíslení. Škoda nevyužitých šancí, měli jsme jich tam požehnaně a skóre by asi vypadalo úplně jinak. Ale jinak výborný výkon.“

David Švagrovský (HC Děčín): „Vyrovnanějším soupeřem jsme byli pouze první třetinu. Od té doby byl na ledě jen jeden tým. Chomutov ukázal kvalitu, je v laufu a daří se mu. Nás držel v zápase jen výborný výkon brankáře. Z naší strany šlo dvě třetiny o bojácný a odevzdaný výkon a výsledek je v tomto ohledu pro nás ještě příznivý.“