Piráti vstoupili do čtvrtfinálové série vítězstvím 3:1

Napsal 27.02.2012 Kryštof Kousal
C h o m u t o v - Očekávání byla naplněna. Na chomutovském zimním stadionu se sváděl tuhý boj o to, kdo z obou duelantů vkročí do série lépe. Nejprve měli výrazně více ze hry Piráti, ale jako blesk z čistého nebe udeřili v polovině druhé třetiny hosté. Domácí ale k radosti tří tisícovek přihlížejících fandů zápas otočili a radovali se z vítězství 3:1. Vítězný zásah nese na svých bedrech Adam Lapšanský.
ČF1 po 27.2.2012
3:1(0:0, 1:1, 2:0)
HBR
Řehoř (Duba) - Mrázek, Macháček, Palin, Jillson, Pulpán, Grof, Rutta - Endál, Hromas, Jíra - Kraft, Sikora, Hřebejk - Ondřej, Procházka, Hruška - Lapšanský, Gajovský, Hafenrichter.
Havl.Brod
Suchan (Opršal) - Knesl, Morava, Zítka, Protivný, Jelínek, Blažek, Ostrčil, Koma - Zábranský , Polodna, Švaňhal - Vondráček, Semorád, Wasserbauer - Meidl, Rytnauer, Štěpánek - Stehlík, Musil, Kostourek

37. Hřebejk (Grof), 42. Lapšanský (Procházka, Hruška), 52. Rutta (Mrázek, Gajovský)
Havl.Brod
33. Ostrčil (Polodna)

5:10
1:1
3077
Zubzanda, Schmejkal - Gerát, Ondráček

Do začátku úvodního zápasu vyřazovacích bojů vstoupili lépe domácí, kteří již od úvodních minut tlačili hosty v jejich třetině. Netrvalo dlouho a domácí si vynutili první vyloučení na straně Rebelů. Domácí tak svůj tlak ještě znásobili a gólman Suchan měl pořádnou práci. Piráti však z mnoha gólových šancí nedokázali vstřelit ani branku. Už se opravdu zdálo, že jsou Krušnohorci prokleti. Havlíčkův Brod se později zvedl a v závěrečných minutách se dokázal síle soupeře vyrovnat. Avšak ani hosté své první větší šance nevyužili, a tak se hráči obou týmů po první periodě rozešli do šaten za bezbrankového stavu.

Ani ve druhé třetině si Chomutov nevedl špatně, první branka však vzešla z rebelské hole RADIMA OSTRČILA, který se svým pomalým nahozením před domácího Řehoře nečekaně trefil přesně do horního růžku. Dalo by se říct, že toto byl pro Piráty trest za nevyužité šance, navíc inkasovali v oslabení 4 na 3. Na to však domácí ještě před koncem druhého dějství našli svou odpověď. Od modré tentokrát na druhé straně z protiútoku střílel ŠTĚPÁN HŘEBEJK a hrálo se znovu od nuly. Puk nejdříve trefil levou tyč branky hostů a poté se odrazil za brankovou čáru. Druhá třetina tedy nějakou větší změnu nepřinesla.

Třetí třetina se ukázala jako ta, která přinesla nejvíce branek. Hned na úvod potěšil domácí fanoušky slovenský útočník ADAM LAPŠANSKÝ, který se svou střelou zápěstím nemýlil. Chomutov šel do vedení a chuť domácích byla stále stejná. Tým Havlíčkova Brodu však podržel brankář Jaroslav Suchan. Ten ale nezabránil ani třetímu gólu. Rebelové se totiž dostali do třech a začalo další obléhání pásma hostů. Přesnou střelu od modré čáry zakončenou za zády Suchana zařídil mladý obránce JAN RUTTA a Chomutov si své vedení pojistil. Pirátská aréna zhlédla velmi vypjatý duel, ve kterém se nakonec radují domácí hokejisté. Rebelové se pokusí sérii ještě ve své chomutovské misi druhý den vyrovnat.

Jan Votruba (Piráti Chomutov): Chtěl bych pochválit naše mužstvo, protože jsme proti těžkému soupeři zahráli jednu z nejkvalitnějších prvních třetin. I když jsme se dostali do obrovského tlaku a měli jsme hned několik velkých šancí, bohužel ani jednu jsme nevyužili. Potom přišla přesilovka soupeře a jeho gólová střela od modré. To se prostě někdy stává. Ale dokázali jsme se opět vrátit do zápasu, měli jsme dvě přesilovky, ve kterých jsme skóre otočili. Soupeři jsme dnes ale skoro nic nedovolili. Podle mě to byl výborný vstup do play-off, takže jsme spokojení.

Karel Dvořák (HC Rebel Havl. Brod): Bylo to pouze první utkání play-off, ještě to je takové nemastné, neslané. Domácí měli několik jasných šancí, které ale neproměnili, což bylo dobře pro nás. Ve druhé třetině jsme v přesilové hře dali první gól, ale zlomily to přesilovky Chomutova 5 na 4 a 5 na 3, které jsme neubránili. Musím také uvalit kritiku na rozhodčí. Myslím, že na ledě jich je až moc, stejně ale plno věcí přehlížejí.