Piráti vezou z Tábora výhru a vrací se do čela tabulky!

Napsal 10.01.2024 Tadeáš Kožený
Piráti v rámci devětadvacátého kola cestovali na led vedoucího celku tabulky z Tábora. Na úvodní branku duelu se čekalo pouze necelou minutu, když se trefil František Lukeš a určil tím ráz celého zápasu. Piráti celé utkání hráli soustředěně a postupně navyšovali skóre až na konečných 5:2. Zajímavostí je, že o všech pět gólů se podělilo pět různých střelců. Po výhře se tak Piráti vrátili na první místo tabulky západní skupiny druhé ligy právě před celek jihu Čech.
29.kolo st 10.1.2024
HTA
2:5(0:1, 1:2, 1:2)
HC Tábor
Gába (42. Žajdlík) – Hubata, Plášil, Hajič, Suchánek, Čížek, Černý, Říha – Zeman, Milfait, Krliš – Dančišin, Matušík, Seidl – Huna, Zadražil, Severa – Duda, Zíb, Prášek
Altrichter – Březák, Kadeřávek, Ulrych, Eliáš, Havel, Seemann, Záruba, Váchal – Zajíček, Hübl, Lukeš – Tůma, Eret, Kostourek – Stehlík, T. Svoboda, Veselý – Chrpa, Koblížek, Mála

HC Tábor
31. Plášil (Zíb, L. Prášek), 46. Dančišin (Huna)
1. Lukeš (Hübl, Zajíček), 27. Zajíček (Kadeřávek, Eret), 31. Stehlík (Seemann, Veselý), 42. Veselý, 45. Eret (Kostourek)

4:5
0:0
0:0
32:19
2691
Šperl – Rubáš, Tvrdík

Piráti do souboje o první příčku vstoupili velmi dobře a hned v čase 0:32 se mohli radovat z vedoucí branky. Viktor Hübl u modré čáry posunul puk na Františka Lukeše, který puk nahodil na zadní tyč. K překvapení všech zúčastněných se kotouč zastavil až o síť domácí branky – 0:1.

Domácí mohli vyrovnat po necelých dvou minutách. Chomutovské obraně ujel Rudolf Huna, ale tísněný obráncem trefil jen beton Martina Altrichtera. Další šanci si pak vytvořil Radek Seidl, ale proti jeho prudké střele se vytáhl výborným zákrokem ramenem hostující brankář. Od sedmé minuty byl k vidění vyrovnaný hokej z obou stran bez nějakých dalších větších šancí.

Druhá třetina začala stejně jako ta první. Po vyhraném úvodním vhazování se až před Davida Gábu prokličkoval František Lukeš, ale jeho zakončení Gába vytěsnil mimo branku. Domácí zase zahrozili kombinací mezi Adamem Čížkem a Jiřím Severu, ale druhý jmenovaný bekhendový blafák poslal jen do boční sítě branky. Piráti se navýšení náskoku dočkali v sedmadvacáté minutě.

Patrik Kadeřávek přihrával před branku, kde se o beton puk přizvedl do vzduchu a do něj se opřel Jakub Zajíček a prostřelil Davida Gábu – 0:2. Piráti v těchto fázích svého soka přehrávali, výsledkem byla další šance z hole Jakuba Veselého, ale jeho střelu David Gába bravurně zlikvidoval. Další šance ale už gólem skončila. Od modré napřáhl Vít Seemann, vystřelil a pomocí lehké teče Lukáše Stehlíka se kotouč dostal až za záda Davida Gáby – 0:3

Domácí se ale dočkali snížení po necelé minutě hry. Karel Plášil nahodil od modré kotouč, který se po sérii odrazů dostal až do branky – 1:3. Pro domácí celek mohlo být ještě lépe, ale po špatné domluvě hostující obrany se střela Milana Dančišina v oslabení zastavila jen o tyč chomutovské branky. V závěru prostředního dějství mohl náskok Pirátů ještě navýšit Petr Eret a Jakub Chrpa, ale ani jeden se svým zakončením neuspěl.

Piráti se přesto dočkali další trefy a znovu v úvodu třetiny. Jakub Veselý využil chyby domácí obrany a rychlou střelou mezi betony vyhnal Davida Gábu z branky – 1:4. Piráti ale stále neměli dost. Milan Kostourek přihrál puk Petru Eretovi, jenž předvedl dlouhou kličku, po které zamířil mezi brankářovy betony – 1:5. Domácí už do konce zápasu pouze zkorigovali stav díky důrazu Milana Dančišina, který ve skrumáži dostal puk za brankovou čáru a uzavřít tak skóre zápasu na 2:5

Richard Lobo (HC Tábor): „ Z naší strany nešlo o povedené utkání. Šance, co jsme měli, jsem nevyužili. Zároveň jsme dostali laciné góly. U týmu jsme krátce, musíme se z chyb poučit a jít od zápasu k zápasu, nic jiného nám v tuto chvíli nezbývá.“

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Z naší strany výborný zápas. Výborné nasazení, obětavost, takticky jsme to odehráli perfektně. Možná nám pomohl i začátek a rychlý gól. Zápas jsme měli pod kontrolou, škoda snad jen znovu zbytečných vyloučení v závěru. Ale jinak šlo o zasloužené vítězství.“