Piráti vezou z Mladé Boleslavi bod, v nájezdech byli totiž neúspěšní

Napsal 28.02.2015 David Panuška
C h o m u t o v - V sedmém kole DHL extraligy juniorů se proti sobě postavili celky Mladé Boleslavi a Chomutova. Domácí celek vstoupil do utkání skvěle a přesně po patnácti minutách vedl již 3:0. Severočeši se ovšem nevzdali a stav utkání srovnali. V nájezdech byl poté úspěšnější středočeský celek. Jediný nájezd proměnil David Bernad.
OPOFF7 so 28.2.2015
MBL
4:3sn(3:1, 0:0, 0:2 - 0:0)
Ml.Boleslav
Růžička – Mašek, Tůma, Štosek, Hes, Žalud, Bernad, Šťáva, Červinský – Průšek, Kotala, Pätoprstý, Podsedníček, Brzák, Borovec, Pořízek, Volf, Ďurač, Sedmík, Sonnek, Motloch.
Lukeš – Meliško, Hierman, Dubeň, Szathamáry, Černý, Drobný – Procházka, Wágner, Šťovíček, Macháček, Jirušek, Veselý, Bednář, Janák, Kellerstein, Huňady, Macháček, Strunz, Chrpa.

Ml.Boleslav
2. Brzák (Motloch), 15. Pořízek (Mašek), 15. Pätoprstý (Motloch), rozh. náj. Bernad
20. Strunz (Jirušek), 50. Szathmáry (Drobný), 55. Šťovíček (Dubeň)

3:7
0:2
0:0
40:41
115

První třetina patřila – až na poslední minutu – jednoznačně hokejistům Mladé Boleslavi. Ještě než se soupeř stačil pořádně rozkoukat, lovil ze sítě první puk. Už v prvních sekundách druhé minuty jej tam poslal Stanislav Brzák, který se bleskově zorientoval na brankovišti a kotouč zvedl pod horní tyčku. Svěřenci trenérů Křivohlávka a Žabky sice následně nedokázali využít dvou přesilových her, prakticky okamžitě po jejich vypršení ale přišly dva rychlé zářezy. Nejprve se jakýmsi povedeným „zpětným bekhendem“ prosadil u tyčky Radek Pořízek a o pouhých 46 sekund později se přidal ještě Denis Pätoprstý. Boleslavští hokejisté dali bohužel Chomutovu „čichnout“ v poslední minutě, kdy se o snížení postaral Martin Strunz.

Jaký efekt měla mít tato branka, to jsme ve druhé třetině nezjistili. Alespoň ne při pohledu na skóre, neboť se nezměnilo. Faktem ale je, že Piráti začali hrát Bruslařům podstatně méně příjemný hokej. Obraz na ledě se srovnal, šance se přelévaly z jedné strany na druhou a těch skutečně velkých viditelně ubylo. Navýšit vedení tak mohli asi jen Bernad, který trefil tyčku, a Kotala, který mířil do protipohybu brankáře, Lukeš se ale i vzdor tomuto faktu ještě stačil přemístit. Na druhé straně mohl kontrovat Chrpa, i jemu ale pro změnu boleslavský brankář vystavil stopku špičkou svého betonu.

Radikální změna přišla prakticky až v posledních deseti minutách základního hracího času. V obou případech v přesilových hrách Chomutova. Nejprve na rozdíl jediné branky snížil Šimon Szathmáry, kterému ke skórování pomohla tyčka – puk se totiž za Růžičkova záda odrazil od ní. O vyrovnání na 3:3 se pak postaral Martin Šťovíček, proti kterému domácí gólman jen marně sklapl betony.

Vyrovnané skóre přestálo zbývající minuty i prodloužení. A to vzdor skutečnosti, že Bruslaři hráli v nastaveném čase přesilovku, a že se tudíž na ledě pohybovali ve čtyřech proti třem. Lukeše potrápila hlavně dvojice Kotala – Volf, ani jeden ale s gólovým receptem nakonec nepřišel. Rozhodnout tak musely až samostatné nájezdy. V nich se coby poslední exekutor základních tří sérií prosadil David Bernad, čímž rozhodl o bonusovém bodu pro Mladou Boleslav.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): Každý zápas je těžký, zápasy předkola play-off nevyjímaje. Povedl se nám začátek utkání, což byl náš úmysl a byli jsme rádi, že jsme se dostali do tříbrankového vedení. Trochu nás mrzí ten gól na konci první třetiny, který ne že by ovlivnil utkání, protože druhá třetina skončila bezbrankově, ale soupeř se takříkajíc „chytil“. Ve třetí třetině se Chomutov tlačil do koncovky a snažil se s tím nepříznivým vývojem utkání něco udělat. Nakonec se soupeři podařilo po našich chybách srovnat. Jsme rádi za ten druhý bod. Stále jsme ale ve hře a máme to ve svých rukách.

Zdeněk Skořepa (Piráti Chomutov): Zápas měl z naší strany špatný začátek, prohrávali jsme rychle 3:0. Když jsme dali kontaktní gól v závěru první třetiny, tak nás to trochu zvedlo. Od druhé třetiny to ještě nebyl ten náš hokej, ale maličko jsme se lepšili. Ve třetí třetině jsme to stáhli na tři lajny a zvýšeným pohybem jsme dali dva góly a vyrovnali utkání. Samozřejmě jsme rádi za ten bod, ale ty nájezdy nás mrzí. Poslední dobou nám nejdou a je opravdu škoda, že si z utkání vezeme bod, protože mohly být dva.