Piráti vezou z Mladé Boleslavi bod, nájezdy rozhodl Milan Mikulík

Napsal 31.03.2013 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Po první třetině se zdálo, že Mladá Boleslav si jde pro tři body. Piráti se však ve druhé části nevzdali a branky Divíška s Bartejsem znamenaly vyrovnání. V poslední části přidal každý tým po jednom gólu. Vyrovnaný zápas musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Úspěšnější byli domácí, kteří dvakrát překonali na nájezdy nasazeného Matúše Kostúra. Mladá Boleslav - Piráti Chomutov 4:3 po nájezdech.
BAR4 ne 31.3.2013
MBL
4:3sn(2:0, 0:2, 1:1 - 0:0)
Ml.Boleslav
Valent – Jindra, Chaloupka, Němeček, Toman, Kasík, Pojkar, Žabka, Bohunický – Mikulík, Koudelka, Demel – Jiránek, Výborný, Pabiška – Nouza, Vrbata, Kafka – Rys, Hrdel, Havlíček.
Hanuljak (nájezdy Kostúr) – Rutta, Stehlík, Bartejs, Trefný, Palin, Rýgl, Mrázek – Hruška, Divíšek, Kubinčák – Hřebejk, Kraft, Šagát – Důras, Sikora, Hromas – Káňa, Kůs, Procházka – Račuk.

Ml.Boleslav
16. Výborný (Toman, Němeček), 18. Výborný (Toman, Vrbata), 52. Toman (Výborný), rozh. náj. Mikulík
22. Divíšek (Rýgl), 37. Bartejs (Palin), 58. Palin (Šagát, Kraft)

7:9
2:1
0:0
41:31
4020

Hned úvod poznamenala kolize Milana Tomana se Štěpánem Hřebejkem, který skončil s otřesem mozku na nosítkách. Hra po této události byla trochu vypjatější, padlo i několik dvouminutových trestů, avšak po jejich uplynutí se už vrátila do normálu a oba týmy se soustředily na střelbu. Miroslav Hanuljak si snadno poradil jak s Vrbatovým prudkým nahozením, tak s Hrdelovou souhrou s Rysem. Obrovskou příležitost promarnil najíždějící si Lukáš Pabiška, nedokázal však u pravé tyče trefit přihrávku od mantinelu. Boleslavský Michal Valent měl také plné ruce práce, když zneškodnil Trefného kolmý pokus a nebezpečný závar ve 14. minutě, v němž ho hosté zasypali několika prudkými střelami z mnoha pozic.

Skóre otevřel až David Výborný, jenž šikovně tečoval Tomanovu přihrávku od mantinelu. Na úvodní branku hosté reagovali útokem na Valentovu bránu a nejvíce se činil Marek Sikora, jenže se mu nepodařilo trefit bránu. Situaci si hosté zkomplikovali zbytečným faulem, který Boleslav potrestala. Úplně volný David Výborný totiž na kruhu napřáhl a trefil poloprázdnou branku. Piráti reagovali opět aktivitou, ovšem na Valenta do konce první třetiny recept nenalezli.

Na začátku té druhé už ano. Tomáš Divíšek si počkal na letící puk od Rýgla a ve vzduchu usměrnil jeho let za Valenta. Jeho trefu ještě muselo potvrdit video. Chomutov měl možnost srovnat při vyloučení Tomana za ostrý střet u mantinelu za hranicí pravidel, ale tentokrát si boleslavský brankář i obránci dalekonosné přihrávky Palina a Rýgla do předbrankového prostoru hlídali lépe. Potom si zahráli přesilovku i Bruslaři, rovněž bez úspěchu.

V jeden moment se pěkným sólem prokličkoval až před Valenta Kubinčák, kde ale jeho přihrávku nedokázali jeho spoluhráči zužitkovat. Ba co hůř, pustili do útoku Tomana s Pabiškou, ovšem Hanuljak se štěstím vytěsnil mimo. Boleslav si na krátkou chvilku vyzkoušela i početní výhodu pěti proti třem, v níž se prosadit nedokázala. V další přesilovce, tentokrát pro Chomutov za Bohunického zákrok před brankovištěm, udeřili Piráti. Stačilo jedno nahození, při kterém puk přes několik hráčů prošel až k Tomášovi Bartejsovi stojícímu před bránou. Ten ho následně poslal přímo pod víko a vyrovnal.

V poslední dvacetiminutovce byli na začátku aktivnější spíše Bruslaři. V přesilovce Hanuljakovi zle zatopili Výborný, Toman a Vrbata pěkným ťukesem a poté měl tento brankář velké štěstí, že po jeho překonání nedokázal nikdo puk stojící za ním posunout za brankovou čáru. Marek Račuk se po přesilovce domácích dostal na druhé straně snadno přes dva obránce do pěkné sólové příležitosti, ovšem v rozhodujícím momentě ho zradila koncovka. Podobně skončil i Důras, ale ten měl možnost alespoň nahrát.

V 52. minutě pak přišla další branka při boleslavské přesilovce za Sikorovu vysokou hůl, neboť Milan Toman z první kousek od modré čáry napálil Výborného zpětnou příhru přes chumel hráčů přímo do sítě. Se stavem 3:2 pro domácí se nechtěl smířit Milan Kraft, který vzápětí předvedl pěknou individuální akci obehráním tří boleslavských hráčů. Boleslav se snažila držet puk co nejdál od své brány, ale neuspěla. V 58. minutě vyrovnal Brett Palin prudkou střelou od kruhu. Zápas tedy dospěl až do prodloužení.

Ani v tom se však nerozhodlo. Největší příležitost měl Martin Koudelka, jehož sólo Hanuljak přečetl a špičkou betonu ucpal prostor u levé tyče, kam po kličce mířil. V dech beroucích nájezdech pak rozhodl až v šesté sérii Milan Mikulík, který poslal puk podél ležícího Matúše Kostúra, jenž zastoupil v této disciplíně Miroslava Hanuljaka.

František Výborný, BK Mladá Boleslav: „Utkání bavilo. V první třetině jsme byli lepší, vedli jsme 2:0. V té druhé byl lepší soupeř. Ve třetí třetině chtěl každý dát gól, ale hrálo se se zajištěnými obranami. Dali jsme gól a vypadalo to, že bychom to mohli takhle dohrát. Ale pak jsme udělali chybu, kdy jsme nepokryli obránce. Útočníci se nechali moc stáhnout, což byla chyba. Potom je to vabank. Jsme rád, že jsme ten bod udělali my, protože si myslím, že jsme si ho zasloužili. I kvůli divákům, kteří dnes byli zase fantastičtí.“

Zdeněk Skořepa, Piráti Chomutov: „Nezačali jsme zápas dobře. V úvodu jsme se dostali do oslabení 3 proti 5, které jsme sice ubránili, ale celou první třetinu jsme tahali za kratší konec. Propadali jsme, pouštěli soupeře do přečíslení. Od druhé třetiny se naše hra zlepšila, předváděli jsme náš hokej, což vedlo k vyrovnání. Třetí třetina byla vyrovnaná. Co nás trápí, jsou častá vyloučení. Dnes to bylo druhé prodloužení v barážových bojích, opět jsme nebrali druhý bod navíc. Asi budeme muset zapracovat na nájezdech.“