Piráti vezou tříbodové vítězství i z Pardubic, nasázeli čtyři góly

Napsala 12.09.2017 Kateřina Kundertová
P a r d u b i c e / C h o m u t o v - Piráti odjeli ke třetímu kolu Tipsport extraligy do Pardubic, kde odehráli druhé venkovní utkání v řadě. V poslední minutě úvodní třetiny zajistil v početní výhodě chomutovské vedení Brett Flemming, na něhož navázal po polovině utkání Michal Vondrka. Chomutovský kapitán ještě v závěrečném dějství přidal třetí gól ve vlastním oslabení. Na konečných 1:4 z pohledu Dynama upravil v power-play domácích Vladimír Růžička.
3.kolo (ČT SPORT) út 12.9.2017
DPA
1:4(0:1, 0:1, 1:2)
Pardubice
Kacetl – Holland, Trončinský, Cardwell, Wishart, Ščotka, Čáslava, Voženílek – J. Sýkora, Dušek, Rolinek – P. Sýkora, Poulíček, Perret – M. Kaut, Tomášek, Quenneville – Vondráček, Bojko, Beran
Laco – Flemming, Rašner, Valach, Mrázek, Slovák, Dlapa, Grman – Vondrka, Huml, Tomica – Skokan, V. Růžička, Sklenář – V. Tomeček, Lauko, Koblasa – Hlava, Chlouba, Poletín

Pardubice
52. P. Sýkora (Perret, Poulíček)
20. Flemming (Valach, Vondrka), 33. Vondrka (Huml, Slovák), 46. Vondrka, 59. V. Růžička (Sklenář)

Pražák, Souček – Barvíř, Špůr

V úvodní možnosti se objevil Peter Quenneville, který místo kombinace v situaci dva na nikoho zvolil střelu, již Ján Laco vyrazil špičkou betonu. Od šesté minuty si Pardubice zahrály dvouminutovou přesilovku, ve které pálil z vrcholu kruhu Marek Trončinský těsně vedle branky. Krátce po polovině třetiny Piráti poprvé ohrozili Ondřeje Kacetla. Michal Vondrka naznačil objetí konstrukce a následně posunul do brankoviště, kde se k puku nedostal Marek Tomica.

V patnácté minutě se na bránu hnal Ján Sýkora, kterého nedovoleným zákrokem zastavil Vladimír Růžička, po jehož trestu hráli Piráti minutu a šestnáct vteřin ve třech proti čtyřem. V závěru dějství si početní výhodu zahráli také Chomutovští, za které se prosadil z vrcholu levého kruhu Brett Flemming, jehož pas tečoval za záda vlastního brankáře Marek Trončinský – 0:1. Hned po následující akci lovil puk ze sítě i Ján Laco, gól však pro vysokou hůl nebyl uznán.

Ve třiadvacáté minutě předvedl pohlednou stahovačku Peter Quenneville, ale následný pokus spoluhráče Martina Kauta neměl razanci. O chvíli později nejprve Ivan Huml netrefil puk ideálně, když mohl zakončovat do prázdné. Poté Tomáš Vondráček na druhé straně našel před brankou Vladislava Bojka, jenž nepřekonal ležící chomutovskou jedničku. Ve 33. minutě Ivan Huml za brankou sebral puk, vybruslil si do kruhu, odkud posunul na kapitána Michala Vondrku, který z mezikruží prostřelil pardubického brankáře – 0:2.

Krátce poté usedl dvakrát v řadě na trestnou lavici Ondřej Dlapa za držení respektive podražení. V první přesilovce neuspěl Petr Sýkora, jemuž ve finální fázi přeskočil puk čepel hole. Na druhou stranu ujeli Michal Vondrka a Marek Tomica, přičemž kapitán zvolil v situaci dva na jednoho střelu, která si našla jenom Kacetlovo rameno, a tak si svěřenci Vladimíra Růžičky odnesli do kabin dvougólové vedení.

Na začátku třetí třetiny trestuhodně minuli branku z dobrých pozic Petr Sýkora a Jacob Cardwell. V následném oslabení Pirátů se ve středovém kruhu srazili dva domácí hráči, čehož využil Michal Vondrka, který i s notnou dávkou štěstí pardubickou jedničku překonal – 0:3. Po nevydařené střele Matěje Berana se domácí poprvé prosadili. O chvíli později totiž Jordan Perret našel najíždějícího Petra Sýkoru, který jen nastavil hůl za Lacův beton – 1:3.

Na konci 57. minuty si Vladimír Růžička po zakázaném uvolnění vyžádal oddechový čas, aby nechal odpočinout zamknutou pětku. Krátce na to ohrožovali pardubickou bránu Dávid Skokan a Vladimír Růžička, ani jeden však neuspěl. V čase 57:55 si time-out vybral i domácí kouč Miloš Holaň, který nechal na střídačce Ondřeje Kacetla a poslal na led šest hráčů do pole. Na konečných 1:4 uzavřel minutu a čtrnáct vteřin před koncem duelu Vladimír Růžička, na čemž už nic nezměnila ani Perretem nastřelená tyčka.

Pavel Marek (HC Dynamo Pardubice): „Věděli jsme, jak výborně bránící mužstvo Chomutov je, na což jsme se připravili. Šance jsme si vytvořili, ale trápí nás koncovka. Dáváme hrozně málo gólů. Měli jsme hodně přesilovek, ke kterým musejí hráči přistoupit úplně jinak. Musí hrát s větším nasazením a jít si za gólem. Přesilovky rozhodly.“

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): „Měli jsme velmi špatný vstup do utkání a jenom díky Jánkovi Lacovi jsme neinkasovali. Jak bývá zvykem poslední zápasy, dostali jsme přesilovku a využili ji. Na mužstvo to působí hodně pozitivně, takže jsme se trochu uklidnili. Ve druhé třetině nás Pardubice dostaly pod tlak, nám se naštěstí podařilo z ojedinělé šance vstřelit druhou branku. Ve třetí třetině jsme chtěli navázat na výkon z Mladé Boleslavi, což znamená předvádět zodpovědnou hru ve středním pásmu. Šance domácí v početní výhodě nevyužili a my ve vlastním oslabení vstřelili třetí branku. I když jsme udělali chybu a Pardubice daly gól, sehráli jsme parádně závěr. Odvážíme si strašně cenné tři body. Smekáme před týmem, jak vstoupil do sezóny, ale jsme pokorní a jdeme zápas od zápasu.“