Piráti ve třetí části ztratili nadějné vedení, ze Zlína vezou pouze bod z nadstavby

Napsal 21.12.2018 Michal Luxa
Z l í n / C h o m u t o v - V šestém kole druhé části DHL extraligy juniorů zajížděli Piráti do Zlína, kde prohráli 4:5. Zlín šel sice v první třetině do vedení, ale poté Chomutovští otočili zápas čtyřmi góly. Ovšem zpackaná poslední dvacetiminutovka rozhodla o tom, že body brali Berani. Nadstavbu rozhodl Kryštof Ouřada, jenž určil, že na sever Čech putuje alespoň bod.
N6 pá 21.12.2018
PBZ
5:4(1:0, 0:2, 4:2 - N 0:1)
Zlín
Huf - Hamrlík, Jaroněk, Riedl, Pavlas, Talafa – Kočica, Hefka, Pröschl, Weintritt, Lekeš, Podešva, Handl, Kozubík, Luža, Sedláček, Dobiáš, Fajkus, Sebera
Běhula – Váchal, Šuráň, Zeman, Mikulec, Beneš, Kleiner, Štochl – Vrhel, Dospěl, Chlán, Prokop, Jaroš, Mežnar, Koláček, Koblížek, Pech, Ouřada, Gut.

Zlín
12. Kočica (Sebera), 45. Fajkus (Dobiáš, Jaroněk), 47. Weintritt (Luža, Kozubík), 55. Sedláček (Hefka, Luža), 58. Hefka (Sedláček, Pröschl)
30. Zeman, 33. Vrhel (Koblížek), 44. Vrhel (Chlán), 45. Ouřada (Šuráň), 65. Ouřada

Vojtěch Dobiáš (ZLN) - Luboš Dospěl (CHM), oba 10 minut

Do utkání lépe vstoupil domácí celek, který se v šesté minutě dostal do první velké šance v zápase. Ve vlastním oslabení uháněl sám na branku Dominik Luža, jenž zvolil jednoduchou střelu, kterou prostor tří tyčí minul. Na světelné kostce svítil čas 11:10, když se skóre poprvé měnilo. Matěj Sebera našel podařenou přihrávkou Jonáše Kočicu, který poslal černou gumu do tyč, od kterého se odrazila za brankovou čáru - 1:0.

V polovině prostřední dvacetiminutovky měli Berani potíže s rozehrávkou. Ovšem Chomutovští šance nevyužili, jelikož zasáhl Daniel Huf. Jenže o šestatřicet sekund později už ale bylo vyrovnáno. Denis Zeman vybojoval kotouč, který poslal do protipohybu domácího maskovaného muže - 1:1. Stav zápasu se znovu měnil ve třiatřicáté minutě, když přihrávku do předbrankového prostoru zužitkoval Stanislav Vrhel, jehož pokus nad levým betonem zlínského brankáře - 1:2.

Na startu třetí periody to se Severočechy vypadalo ještě lépe, jelikož odskočili do dvoubrankového vedení. Petr Chlán našel přesnou přihrávkou najetého Stanislava Vrhela, jenž se hnal tváří v tvář na Daniela Hufa. Šikovný útočník nejprve šance nevyužije, ale poté si puk přitáhl zpátky a zamířil do odkryté klece - 1:3. Neuběhlo ani půlminuty a mezi střelce se zapsal také Kryštof Ouřada, jehož zakončení propálilo domácího gólmana - 1:4.

Necelých šestnáct minut stačilo Zlínu k tomu, aby misky vah převážil zpátky na svou stranu. V pětačtyřicáté minutě se nejprve prosadil Sebastian Fajkus, jenž střelou z mezikruží nedal Richardu Běhulovi šanci - 2:4. O dvě minuty později už byl rozdíl ve skóre jen jednobrankový, jelikož Filip Wientritt uprchl hostující obraně. Útočník Beranů předvedl bekhendový blafák, po kterém poslal kotouč pod břevno - 3:4.

Dvě minuty po polovině poslední dvacetiminutovky se ocitl na hranici brankoviště jeden z Pirátů, jenž nepřekonal Daniela Hufa. O tři minuty později už bylo vyrovnáno! Zlínští využili početní výhodu, když se od modré čáry napřáhl Robert Sedláček, jehož pokus proletěl až za chomutovského gólmana - 4:4. Běžela osmapadesátá minuta a stav zápasu se znovu měnil. Na konci pěkné kombinace byl Vlastimil Hefka, jenž byl adresátem přihrávky od Roberta Sedláčka - 5:4.

V poslední minutě sáhli ještě Severočeši k závěrečné power-play, ale vyrovnávacího gólu se už nedočkali. Naopak hostující Luboš Dospěl poslal soupeře na hrazení, což se neobešlo bez odvety a na ledové ploše vnikla mela.

Utkání dospělo do nadstavby, kterou rozhodl Kryštof Ouřada, jenž se v poslední minutě nastaveného času prodral do úniku, který vyřešil famózně. Kapitán Chomutova trefil přesně místečko mezi betony a rozhodl o tom, že na sever Čech putuje alespoň bod.