Piráti v souboji o třetí místo porazili Letňany a odskočili jim na sedm bodů

Napsal 18.11.2023 Tadeáš Kožený, Miroslav Kučera
V šestnáctém kole druhé hokejové ligy zavítali na led ROCKNET ARÉNY Letci z Letňan. Piráti drželi otěže utkání hned od počátku ve svých rukou a po třech vyhraných třetinách si do tabulky připsali další tři body za výhru 7:3. Dvěma brankami se blýskli Petr Eret a Jakub Chrpa.
16.kolo so 18.11.2023
7:3(3:1, 2:1, 2:1)
LET
Altrichter – Kadeřávek, Březák, Seemann, Eliáš, Váchal, Záruba, Havel, D. Petrásek – Lukeš, Hübl, T. Svoboda – J. Svoboda, Eret, M. Tůma – Kostourek, Koblížek, Zajíček – Mála, Putz, Chrpa
HC Letci Letňany
J. Němeček (12. Nečas) – L. Chalupa, D. Němeček, Kolářík, Z. Fiala, Drtina, Niko, Gurjevskij – Mrňa, Arnošt, Š. Turek – Korčák, Sklenář, Theimer – Pšenička, Mácha, Poppel – Uhlík, Labuzík, Poul – D. Straka

6. Seemann (Eret), 7. Chrpa (Mála), 12. Eret (Seemann), 35. Kadeřávek (Lukeš), 37. Hübl (Lukeš, Kadeřávek), 48. Chrpa (Hübl, Lukeš), 59. Eret (Březák, J. Svoboda)
14. Poppel (Mrňa, L. Chalupa), 37. Poppel (Mácha, Pšenička), 46. Arnošt (Drtina)

8:6
3:1
0:1
23:32
1824
Domský – Tichý, Janíček

Oba celky začaly utkání o třetí místo aktivně a na obou stranách byl k vidění svižný hokej. Piráti zahrozili hned po třiceti vteřinách hry,  kdy Tadeáš Svoboda přihrával na teč Hüblovi, ale Němeček byl v brance hostů pozorný. Na druhé straně zase za Martinem Altrichterem ve třetí minutě zacinkala tyč po střele z mezikruží.

Chomutovští šli do vedení v šesté minutě. Petr Eret vyhrál čistě buly na Víta Seemanna, jež dělovkou propálil Němečka – 1:0. Ani ne po minutě se Piráti mohli radovat podruhé. František Mála byl velmi dotěrný v útočné třetině a toho využil Jakub Chrpa, který z otočky propálil Německa podruhé – 2:0. Domácí hokejisté v nastaveném tempu stále neubírali, a tak se radovali i potřetí. Petr Eret se zmocnil v útočném pásmu puku, obehrál protihráče a střelou zápěstím přesně umístil puk pod horní tyč – 3:0.

Po této trefě Letci sáhli po změně v brankovišti a místo Josefa Němečka se do branky postavil Vojtěch Nečas. Letcům tento tah prospěl a ve čtrnácté minutě se radovali se snížení. Ve vlastním oslabení dostal kotouč do jízdy Petr Poppel a ten přesnou střelou překonal Martina Altrichtera – 3:1. Hostující celek se mohl vrátit do hry, ale Arnošt v jasné šanci puk netrefil.

Piráti se ale nenechali vyvézt z míry a stále v zápase měli navrch. Hned po přestávce ujel tandem Jan Svoboda s Petrem Eretem, ale druhému jmenovanému v rozhodné chvíli puk přeskočil hokejku. V polovině zápasu pak Petr Eret v jasné pozici místo odkryté branky trefil pouze tyč. Chomutovští se dokázali prosadit počtvrté v přesilové hře. Kotouč se dostal na modrou na hůl Patrika Kadeřávka, který ho umístil přesně – 4:1

Pátý gól, znovu v přesilovce hře, si po pěkné kombinaci po ose František Lukeš – Viktor Hübl připsal domácí kapitán, který puk dokázal procedit mezi betony Nečase – 5:1. Hosté na tuto branku rychle odpověděli. Zpoza branky se kotouč dostal na úplně volného Petra Poppela, který prostřelil domácího brankáře – 5:2.

Ve třetí třetině šli Piráti do dvojnásobného oslabení, Letci svůj tlak ještě umocnili odvoláním brankáře a tuto zesílenou přesilovou hru dokázali využít. V čase 45:10 Dominik Arnošt snížil na 3:5 a vykřesal ještě jiskřičku naděje pro svůj celek. Piráti se ale mohli spolehnout na přesilové hry.

Viktor Hübl v další z nich našel před brankou zcela volného Jakuba Chrpu, pro něhož nebyl problém puk uklidit za Nečase – 6:3. V 53. minutě pak po tvrdé ráně Eliáše hosty zachránila tyč. Razítko na vítězství Pirátů dal při power-play hostů Petr Eret a stanovil tak skóre na konečných 7:3.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „V prvních patnácti minutách jsme hráli výborně. Dali jsme krásné tři góly. Paradoxně nám ublížila naše přesilovka, ve které jsme inkasovali branku. Zbytek zápasu byl pak těžký boj. Vítězství je pro nás velmi cenné.“

Jaroslav Nedvěd (HC Letci Letňany): „Zaspali jsme úvod zápasu, kdy se soupeř dostal do vedení o tři branky a kontroloval zápas. Pak jsme pár věcí změnili a zbylých padesát minut jsme byli důstojným soupeřem. Rozhodl začátek utkání.“