Piráti v severočeském derby podlehli Litvínovu, v utkání padlo osm branek

Napsal 11.01.2013 Petr Horčička
C h o m u t o v – Chomutovští se ve šlágru 39. kola představili na ledě sousedního Litvínova. Třetí derby sezóny začali lépe Litvínovští, kteří už ve třinácté minutě vedli tříbrankovým rozdílem. První branku Pirátů v tomto zápase vstřelil navrátilec do chomutovské sestavy Petr Jíra. V pětadvacáté minutě přidali další zásah domácí, kteří se tak znovu ujali tříbrankového vedení. Chvíli před koncem druhé třetiny se prosadil Michal Důras, který znovu snížil na rozdíl dvou branek. Ve třetí části ale znovu úřadovali domácí, jenž přidali další dvě branky a v derby zvítězili 6:2. Pro Jeřábkovu družinu je to čtvrté domácí vítězství v řadě.
39. (ČT Sport) pá 11.1.2013
LIT
6:2(3:1, 1:1, 2:0)
Litvínov
Francouz - Kousalík, Kubát, Stříteský, Zeman, Gula, Brejčák, Jareš - Majdan, V. Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Ručinský - J. Černý, Piroš, R. Pšurný - Baláž, Kubinčák, Sklenička.
Řehoř - Palin, Pulpán, Mrázek, Rutta, Pavlas, Macháček, Rýgl, Bartejs – Lušňák, Sikora, Hromas - Kämpf, Zálešák, Důras - Jíra, Kraft, Hřebejk - Račuk, Kůs, Ton.

Litvínov
4. Lukeš, 11. Martynek (Hanzl), 13. Martynek (Hanzl, Piroš), 25. Majdan (Hübl, Lukeš), 51. Hübl (Ručinský, Lukeš), 53. Martynek (Ručinský)
14. Jíra (Hromas), 35. Důras (Kůs, Račuk)

4:6
5:0
0:0
36:27
5415
Pavlas (CHM) 5 + do konce utkání. Důras, Řehoř (oba CHM) 10 min. OT

Od samého začátku bylo patrné, že se bude hrát o každý centimetr ledu, však se jednalo o derby dvou rivalů. V úvodu se Mrázek prezentoval střelou, jenž skončila v síti nad brankou. O chvíli později ho na opačné straně napodobil Ručinský.

Ve třetí minutě byl za sekání vyloučen Kůs a hosté trestali. Řehoř nešťastně vyrazil střelu nejlepšího litvínovského střelce - FRANTIŠKA LUKEŠE, kterou mu dojíždějící Mrázek srazil přímo mezi betony – 1:0.

V desáté minutě domácí hráli znovu přesilovou hru a znovu trestali. ROSTISLAV MARTYNEK obdržel přihrávku od Robina Hanzla a přes Řehořův beton dostal puk do sítě. Vyloučený Ton celou situaci sledoval pouze z trestné lavice – 2:0.

Jen o chvíli později se situace opakovala potřetí. Za hru vysokou holí byl vyloučen Jíra a Litvínov znovu trestal. Piroš na levém kruhu napřáhl ke střele, ale vyslal puk za branku, odkud jej přímo před branku vrátil Hanzl a nebyl to nikdo jiný, než ROSTISLAV MARTYNEK, autor druhé branky, který se trefil přesně mezi betony Řehoře – 3:0.

Chomutovští si po třetí obdržené brance vyžádali oddechový čas, který přinesl ovoce. Do individuální akce se pustil chomutovský odchovanec a navrátilec do sestavy PETR JÍRA a po naznačené kličce zavěsil přímo do horního růžku, nad vyrážečku brankáře Francouze – 3:1.

Piráti po vstřelené brance jakoby oživli a začali hrát aktivněji. Chvíli před koncem první třetiny chyboval Řehoř, kterého obral o puk Baláž, jenž nahrával do těžkého úhlu Kubinčákovi a ten odkrytou klec, naštěstí pro Piráty, minul.

Do druhé třetiny vlétli aktivněji hosté. Piráti zavřeli domácí v jejich pásmu na téměř dvě minuty, Francouzovi však větší problémy nenadělali. Nevinně vypadající akce z pětadvacáté minuty, kdy se domácí dvěma vyhranými souboji o puk lehce dostal až před Řehoře, kterého prostřelil JURAJ MAJDAN a zvýšil skóre na 4:1.

Na ledě ubylo hokejových momentů a oba celky se přetahovali o střed kluziště. Když už po delší době přišla hokejová akce, byl z toho druhý gól v litvínovské síti. MICHAL DŮRAS dostal puk do jízdy mezi kruhy a rychlou střelou mezi nohy nedal Francouzovi šanci, – 4:2.

Ve třetím dějství, deset minut před koncem, se znovu potvrdilo to, že Litvínovští měli v přesilových hrách štěstí. Račuk byl vyloučen za hru vysokou holí, Lukeš projel útočné pásmo, našel před brankou Majdana, jenž branku minul, ale akce pokračovala dál a hbitou dorážkou se prosadil VIKTOR HÜBL – 5:2.

Znovu jedna a ta samá píseň. Rýgl vyloučen, ROBIN HANZL využívá další, už pátou, přesilovou hru – 6:2. Před vstřeleným gólem Martynek nebezpečně atakoval Řehoře, což se nelíbilo Pavlasovi, jenž to dal Martynkovi jasně na jevo. Rozhodčí odměnili Pavlase pěti minutami a trestem do konce utkání. To bylo z třetího podkrušnohorského derby vše. Litvínovští vyhráli zápas v poměru 6:2, celkově je to už jejich čtvrté vítězství v řadě.

Vladimír Jeřábek (HC Verva Litvínov, hlavní trenér): „Jsem rád, že nám konečně vyšly přesilovky. Trápíme se s nimi celou sezónu, ale takhle bychom v nich mohli pokračovat i nadále. Po první třetině jsme sice vedli 3:0, ale Chomutov nás na začátku druhé třetiny dostal pod tlak, tam nás podržel brankář. Dnes to byl dobrý výkon od všech čtyř formací.“

Jaroslav Liška (Piráti Chomutov, asistent trenéra): „Neustále se nám opakuje jedna a ta samá věc, kterou je nedisciplinovanost hráčů. V úvodu uděláme tři fauly, které soupeř potrestá. Pět na pět hrajeme vyrovnanou partii, ale ve čtyřech se hraje jinak. Musí tam být srdíčko, hráči padat do střel. Připravili jsme se na to, ale bohužel. Utkání rozhodlo, že jsme v první třetině obdrželi tři góly.“