Piráti v derby posledního kola jednoznačně přehráli sousední Litvínov!

Napsal 26.02.2013 Kryštof Kousal
C h o m u t o v - Utkání začalo rychlým gólem domácího kanonýra Hrušky, který v 8. minutě zvyšoval přesilovkovou trefou už na 2:0. Litvínovu se sice dvěma góly kapitána Trávníčka podařilo skóre srovnat, nicméně ve třetí třetině Piráti dominovali a už ve 41. minutě si z trestného střílení připsal vítěznou trefu Miroslav Zálešák. Dominanci Pirátů potvrdil i poměr střel na bránu, který činil 37:26.
52.kolo út 26.2.2013
5:2(2.1, 0:1, 3:0)
LIT
Kostúr - Pavlas, Macháček, Palin, Bartejs, Rutta, Mrázek, Stehlík - Hruška, Divíšek, Kubinčák - Šagát, Zálešák, Hřebejk - Důras ,Sikora, Káňa - Fronk, Hromas, Procházka
Litvínov
Francouz - Kousalík, Kubát, Stříteský, Zeman, Gula, Brejčák, Posmyk, Jareš - Majdan, Hübl, Lukeš - Baláž, Gerhát, Ručinský - Rapáč, Černý, Pšurný - Martynek, Hanzl, Trávníček

1. Hruška (Kubinčák, Divíšek), 8. Hruška (Macháček, Divíšek), 41. Zálešák z trestného střílení, 44. Kubinčák (Rutta), 58. Šagát (Hřebejk)
Litvínov
14. Trávníček (Hanzl, Martynek), 40. Trávníček (Hanzl, Jareš)

1. třetina

Neuplynula ani první minuta již posledního střetnutí Pirátů a Vervy, a na kostce se rozsvítil úvodní gól. Exlitvínovský Vojtěch Kubinčák se hned po buly vrhl do útočné třetiny a ačkoliv byl natlačen na mantinel za brankou, dokázal přesně přihrát nepokrytému DAVIDU HRUŠKOVI, který se nemýlil.

Jenže tlak Pirátů pokračoval dál. Litvínovská obrana se z počátečního šoku musela rychle uklidnit a čelit dalším šancím. Dobré čtyři minuty se hostující celek vůbec nepodíval do chomutovské třetiny, naopak na druhé straně Francouz se musel soustředit. Litvínovská obrana však stále nebyla bezchybná a Brett Palin si dokázal vybruslit až mezi kruhy, jeho střela však branku minula.

Domácí dál kontrolovali hru a byl z toho faul litvínovských. Matěj Stříteský si sedl za nedovolené bránění, což dalo Pirátům další příležitost k pojištění vedení. A tu šance se nechopil nikdo jiný, než DAVID HRUŠKA.

Postupně se hra začala vyrovnávat. Náskok 2:0 v první třetině rozhodně nebyl pro Litvínov příjemný průběh.

Emoce v zápase stoupaly a rozhodčí hned dvakrát vylučoval na obou stranách současně za hrubost.

Ve 12. minutě se ale Chomutov dopustil hned dvěma prohřeškům a čekalo ho oslabení 5 na 3. Hosté dlouho hledali vhodný prostor pro střelu a Kostúr odolával. To však platilo jen do závěru dvojnásobné přesilovky. Po ose Martynek, Hanzl se střelou z první trefil MICHAL TRÁVNÍČEK a byl z toho kontaktní gól.

2. třetina

Druhá perioda působila už klidněji. Tentokrát to byl Litvínov, kdo se snažil kontrolovat kotouč a držet pásmo. Chomutov však často vyrážel do protiútoků.

A z jednoho David Hruška nastřelil po střele nápřahem tyčku Francouzovy branky. Ve 31. minutě zas Martin Ručinský hákoval a putoval na trestnou lavici. To však nebylo vše. O půl minuty později rozhodčí potrestali samotnou hráčskou lavici Vervy Litvínov a Piráti měli další nabídku. A znovu se mohl trefit Hruška. Prakticky většinu času číhal po pravici Pavla Francouze a čekal na přesnou přihrávku. Gól však Francouz za svá záda nepustil ani po tom, co David Hruška konečně dostal nabito.

Piráti svou přesilovku nevyužili a stav byl stále těsný, 2:1. Když však nastala devětatřicátá minuta, zápas mohl začít od nuly. Po zmatku před Kostúrovo klecí se kotouč dostal k Robinu Hanzlovi, který přihrál úplně volnému MICHALU TRÁVNÍČKOVI, který tak zaznamenává druhou branku utkání.

Zápas do této chvíle znal jen dva střelce. Davida Hrušku a Michala Trávníčka.

3. třetina

Se začátkem poslední třetiny přišlo i opětovné chomutovské vedení. MIROSLAV ZÁLEŠÁK jel sám na brankáře Francouze. Branka z toho ještě nebyla, ale již zmiňovaný střelec dostal druhou šanci, když rozhodčí pískl Zálešákovi faul. Trestné střílení už slovenský útočník proměnil, když přesně vystřelil pod lapačkou brankáře žlutočerných. Znovu bleskové vedení domácích hned v první minutě třetiny.

Uběhly jen tři minuty a Chomutov pojistil své vedení. VOJTĚCH KUBINČÁK se snažil přihrát Divíškovi před branku, avšak situace se vyvinula jinak, než původně zamýšlel. Puk se nešťastně dostal až za Francouze.

Hosté ještě měli šanci se zápasem něco udělat. Přesilovku po vyloučení Zálešáka však neproměnili.

Aby toho nebylo málo, domácí pečetili své vítězství 5:2, když MARTIN ŠAGÁT vystřelil z otočky a hostující brankář znovu nedokázal zasáhnout.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Vítězství je vždy spojeno s kvalitním výkonem. Sebevědomí v domácích zápasech nám zvyšují skalpy Plzně, Třince a Zlína, což se projevilo v úvodu utkání i tentokrát, přestože Litvínov nebyl snadným soupeřem. Trochu nás trápí druhé třetiny. Když vedeme, najednou přestaneme být aktivní. S třetí třetinou jsme plně spokojeni. Tým šlapal, hráli jsme, co jsme chtěli a hráči výborně plnili pokyny. Dokázali jsme být důrazní a pokrýt i hroty Litvínova. Všechny pětky se navzájem podporovaly a tohle je výborný výsledek. Zároveň bych chtěl fanouškům poděkovat za výbornou podporu.“

Vladimír Jeřábek (HC VERVA Litvínov): „Chomutov podal skutečně kvalitní výkon, jen škoda, že takhle nehrál celou sezónu. Určitě by teď byl výš. Pokud takto budou pokračovat, mohou se vyhnout baráži. V tom jim určitě pomůže inteligentní a kvalitní publikum.“