Piráti v O2 Aréně branku nedali a Spartě podlehli čtyřgólovým rozdílem

Napsal 18.10.2015 Marcel Holl
P r a h a / C h o m u t o v - Piráti cestovali v rámci dvanáctého kola Tipsport extraligy na led O2 Areny, kde se střetli se Spartou. Té se úvodní perioda povedla na výbornou, neboť si dokázala vypracovat tříbrankový náskok. Ve druhé třetině Chomutovští herně přidali, ale brankově se prosadili opět Pražané, kteří po si po bezbrankovém posledním dějství došli pro výhru 4:0. Piráti nepřekonali čtvrtý zápas v řadě sparťanského brankáře.
12.kolo ne 18.10.2015
SPA
4:0(3:0, 1:0, 0:0)
Sparta
Pöpperle – Barinka, Čajkovský, Eminger, Piskáček, Mikuš, Hrbas, Kalina, Polášek – Kumstát, Pech, Sabolič – Buchtele, Hlinka, Přibyl – Hamilton, Cingel, Réway – Klimek, Černoch, Kudrna.
Kopřiva – Drtina, Rutta, Dlapa, Rýgl, Jánošík, Redlihs, Trefný, Blaha – Vondrka, Červenka, Pospíšil – Sklenář, Růžička, Hovorka – Hřebejk, Dušek, L. Květoň – Tomica, Kämpf, D. Kaše.

Sparta
2. Piskáček (Buchtele, Přibyl), 14. Cingel (Réway), 18. Hlinka (Kudrna, Eminger), 36. Buchtele (Přibyl, Hlinka).

Svoboda, Šír - Jelínek, Pešek.

Sparta vstoupila do zápasu proti svěřencům trenéra Ružičky nejlépe, jak jen mohla. Po minutě hry přešel Buchtele s kotoučem do útočného pásma a naservíroval ho do mezikruží Janu Piskáčkovi, který překonal Kopřivu střelou k tyčce.

Severočeši mohli o několik chvil později vyrovnat, když z předbrankového prostoru prověřoval Pöpperleho pozornost zcela osamocený Vladimír Růžička, sparťanský gólman měl ale situaci pod kontrolou.

Diváci v O2 areně sledovali atraktivní souboj. Šancí byla k vidění spousta na obou stranách kluziště. Necelých sedm minut před koncem první dvacetiminutovky vybojoval puk za chomutovskou svatyní Réway a adresoval ho Lukáši Cingelovi před bránu, který bez problému zavěsil do sítě.

Pražané stihli ještě v téže třetině navýšit vedení na 3:0. Kudrna unikl po pravé straně, přihrál na druhou stranu ujíždějícímu Jaroslavu Hlinkovi, a ten zakončil do odkryté části klece.

Sparťané měli hned v úvodu druhé periody namále, Červenka mohl jen litovat, že netrefil poskakující kotouč do odkryté brány. Piráti se dlouho snažili o snížení skóre, spoustu příležitostí k tomu měli v přesilových hrách, využít je ale nedokázali. Největší překážkou byl pro chomutovské hokejisty Pöpperle, který v bráně doslova čaroval.

Naopak Sparta početní výhody patřičně využila, když Přibyl našel před bránou Jana Buchteleho, jenž doslova propasíroval kotouč pod Kopřivovými betony za brankovou čáru.

Přesilovku pět na tři rozdělenou do závěru prostřední části a začátku třetí třetiny svěřenci trenéra Jandače nezužitkovali. Velkou příležitost měl následně Buchtele, jemuž Hlinka přihrál do mezikruží, prvně jmenovaný ovšem trestuhodně přestřelil.

Po zbytek utkání už domácí pouze kontrolovali výsledek. Sparta si nad Piráty připsala výhru 4:0, na níž měl velkou zásluhu Tomáš Pöpperle, který si připsal první čisté konto v letošní sezóně.

Zdeněk Moták (HC Sparta Praha): Měli jsme výborný vstup do utkání. První třetina byla zcela jasně v naší režii. Pro další vývoj utkání bylo stěžejní ubránění dvou přesilových her Chomutova a náš čtvrtý gól. Jsme velice rádi, že Tomáš Pöpperle udělal nulu. To je další bod, který kvitujeme velice s povděkem.

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): Věděli jsme, že Sparta hraje doma výborně a připravovali jsme se na to. V první třetině jsme po taktické stránce absolutně nesplnili to, co jsme chtěli. Udělali jsme hrubé chyby. Až od druhé třetiny jsme hráli to, co jsme chtěli. Ale tak zkušený mančaft jako Sparta už si to pohlídal, hrál zodpovědně a zaslouženě vyhrál.