Piráti utrpěli další porážku a na domácím ledě podlehli týmu Jyväskylä

Napsal 31.08.2013 Jan Hošic, Antonín Domanický
C h o m u t o v - K dalšímu utkání přijeli do Chomutovu hráči finské Jyyväskylä. Měli bleskový nástup a první branku vstřelili již po prvních třinácti vteřinách hry. Poté dokázali vstřelit další dvě branky. Domácí za stavu 0:3 dokázali sice snížit, ale postupem času finský celek vstřelil další dvě branky a vedl 1:5. Chomutov dokázal díky Davidu Hruškovi ještě postupně snížit na 3:5, ale při závěrečné hře bez brankáře inkasoval do prázdné klece šestou branku, což byl definitivní konec zápasu.
ET7 (Digi Sport) so 31.8.2013
3:6(1:3, 0:2, 2:1)
JYP
Kostúr( od 24.min.Hanuljak) – Malec, Bartejs, Pulpán, Lakos, Rýgl, Stehlík, Šulák – Bartečko, Račuk, Hromas, Balej, Šagát, Sikora, Kubinčák, Kämpf, Kaše, Divíšek, Hruška, Mainer
JYP Jyväskylä
Tarkki(Rajaniemi) – Vitanen, Luoma, Kalteva, Välivaara, Auvita, Näkyvä, Hietanen, Poukkula – Perrin, Jaatinen, Louhivaara, Löfman, Lahti, Virtanen, Salmio, Nenonen, Myttynen, Tuppurainen, Wärn, Abid

2. Kämpf (Šagát), 49. Hruška (Pulpán, Kubinčák), 56. Hruška (Kubinčák, Pulpán
1. Wärn (Louhivaara), 2. Abid (Perrin), 11. Myttynen (Nenonen), 22. Abid (Löfman, Perrin), 40. Auvitu (Nenonen), 60. Louhivaara (Viitanen)

7:9
1:2
0:0
38:33
2098

Druhý tým ze země tisíce jezer zavítal během dvou dnů do chomutovské SD ARÉNY. A svého soupeře rozhodně nešetřil, neboť se již po dvaceti vteřinách ujal vedení zásluhou MAXE WÄRNA. O minutu později se Jyväskyle podařilo odskočit Pirátům o dva góly. RAMZI ABID přesnou střelou mezi Kostúrovo betony využil přesilovku. Piráti se snažili o odpověď. Lakos dvakrát pálil na Tarkkiho ale neprosadil se. Naopak se krátce na to povedlo Finům zvýšit na 3:0. Přesná střela MATIASE MYTTYNENA poslala jeho tým do nadějného vedení. Akce ovšem vyvolává reakci a tak se minutu poté radovali i Piráti. DAVID KÄMPF přesnou střelou pod horní tyčku snížil na rozdíl dvou branek. Skóre se již neměnilo i přes šance na obou stranách a finský celek si do druhé třetiny držel nadějný odstup.

V úvodu druhé části mohl snížit Divíšek, ale bleskový zákrok betonem finského gólmana mu v jeho počínání zabránil. Naopak se opět radovali hráči Jyväskyli. Finové předvedli krásnou kombinaci na jejímž konci stál RAMZI ABID, který svým druhým gólem opět změnil skóre. Chvíli poté došlo v brance Pirátů ke změně. Matúše Kostúra nahradil Miroslav Hanuljak. Ten si na nedostatek práce stěžovat nemohl, protože finský tým zavřel na dlouhou dobu domácí v jejich pásmu. K udržení tlaku jim přispívali i častá vyloučení Pirátů. Vše vyústilo na závěru třetiny kdy Hanuljaka překonal YOHANN AUVITU a počet gólů v chomutovské síti zvýšil na pět.

Třetí třetina poté přinesla boj Chomutova s nepříznivým výsledkem. Nejdříve zkoušel štěstí Pulpán, ale ani nadvakrát neuspěl. O chvíli později se finský brankář Tarkki zapotil, když na brankové čáře lapil opět střelu z hokejky beka Pulpána. O málo chvil později se však Piráti zaradovali poté, co DAVID HRUŠKA obdržel brilantní přihrávku po které pouze uklidil kotouč do odkryté klece. Piráti zvýšili obrátky a bylo to znát. Fanoušci hnali domácí k dalším gólům. Chuť vyrovnat a pokusit se o senzaci se navíc zvýšila poté, co Hanuljak vychytal trestné střílení nařízeného za faul na Tuppurainena. Následně netrvalo ani minutu a znovu DAVID HRUŠKA z téměř totožné situace jako u předchozí branky snížil na 3:5. Tlak Pirátů se zvyšoval. Lakos nadělal vrásky brankářovi, když se jeho skákavá střela prohnala brankovištěm. Závěrem se trenéři Chomutova rozhodli odvolat Hanuljaka a zkusit hru v šesti. Ta však ovoce nepřinesla, spíše naopak. OSSI LOUHIVAARA ujel z pásma a zakončil do opuštěné klece. Tím zápas skončil a Piráty z něj nemohla hřát výhra ale alespoň pocit z dobře odehraného závěru utkání.

Jiří Čelanský (Piráti Chomutov): Ze začátku zápasu jsme byli duchem ještě v kabině. Nechali jsme soupeři příliš prostoru od modré čáry až k brankářovi. Nachystaní na soupeře jsme byli, ovšem začátek vážně poznamenal zbytek utkání, kdy jsme museli pouze dotahovat, což je proti takovému týmu těžké. V závěru se nám dotáhnout náskok málem podařilo a dokázali jsme si, že můžeme hrát vyrovnanou hru i s kvalitními evropskými tými.