Piráti udolali Medvědy z Berouna až po samostatných nájezdech

Napsal 01.10.2011 Jan Hošic
C h o m u t o v - Domácí Piráty čekal další soutěžní zápas na domácím ledě. Po prohraném venkovním zápase s Olomoucí je přijeli prověřit Medvědi z Berouna a Chomutov nečekal v osmém ligovém kole žádný lehký zápas, jak by si někdo mohl před utkáním myslet. Beroun se již ve druhé minutě utkání dostal do vedení a Chomutov musel dohánět. Ještě dokonce první třetiny však dokázal srovnat. Chomutov byl znatelně aktivnější a vytvářel si spoustu slibných šancí, které však nedokázal využít. Přeci jen se domácí ve druhé třetině jednou dokázali prosadit a dostat se do vedení. Bylo to v 38.minutě a ve druhé třetině hosty téměř k ničemu nepustili a vyhráli tak druhé dějství v poměru 1:0. Beroun ale předvedl aktivní start do poslední třetiny a ve 45.minutě dokázal z rychlého brejku srovnat stav na 2:2. Ve třetím dějství se už skóre neměnilo a následovalo prodloužení. Ovšem ani prodloužení nepřineslo vítěze a rozhodnout se muselo až v penaltovém rozstřelu. V tom byl úspěšný pouze chomutovský David Hruška a získal pro Piráty bod navíc.
8.kolo so 1.10.2011
3:2sn(1:1, 1:0, 0:1 - 0:0(1:0))
BER
Řehoř - Palin, Pulpán, Grof, Havíř, Rutta, Jillson, Mrázek - Hruška, Gajovský, Hřebejk; Helminen, Kraft (C), Procházka; Ondřej, Jabrocký, Haffenrichter; Kůs, Sikora, Heřman.
Beroun
Furch - Beňovič, Soldán, Sobotka, Nedvěd (C), Jebavý, Barák - Vlček, Besser, Klhůfek; Forman, Švagrovský, Hašek; Malý, Milfait, Vaněk; Kučera.

Zubzanda - Komárek, Špůr

Lepší vstup do utkání měli zcela jistě hosté. Než se domácí Piráti stačili rozkoukat, už se do šance 2 na 1 řítili berounští. Jiří Hašek přihrával na Davida Švagrovského a ten pěkným blafákem zaskočil domácí a otevřel skóre utkání již ve druhé minutě. Po obdržené brance se Chomutov snažil o nějakou odpověď, ale na větší příležitost čekal až do deváté minuty. To se Marek Sikora dostal kolem hostujícího obránce až před brankáře Furcha, který však jeho blafák vychytal a stav se neměnil. Tato šance jakoby dodala domácím krev do žil a ti byli od této doby jasně lepším týmem na ledě. Další šanci měli Piráti ve třinácté minutě. Lukáš Půlpán nahazoval kotouč od modré, brankář Furch ho nedokázal zkrotit ve své lapačce a David Hruška se ocitl s pukem na holi před zcela odkrytou klecí. Bohužel trefil pouze tyč a odmítl srovnání stavu. O minutu později měli domácí další velkou šanci. Milan Procházka se dostal do úniku, který zakončil nepovedenou kličkou a brankář Berouna zůstal opět nepřekonán. Avšak v patnácté minutě se Chomutov přeci jen dočkal vytoužené branky. Jeff Jillson nahazoval puk na branku od modré čáry a ten díky zakrytému výhledu gólmana Furcha doplachtil až do jeho pravého rohu. Bylo tedy vyrovnáno na 1:1. Domácí si ještě dokázali minutu a půl před koncem třetiny vytvořit dvě slibné šance. Hřebejk ani Hruška však své šance využít nedokázali a šlo se do kabin za vyrovnaného stavu 1:1.

I do druhé třetiny nastoupili aktivněji hosté. A bylo to opět duo Hašek - Švagrovský, které nadělalo domácím velké problémy. Dokázali si vytvořit velký tlak, ten ale využít nedokázali a stav se neměnil. Další větší šance byla k vidění až v osmadvacáté minutě. Štěpán Hřebejk se ocitl ve slibné pozici, avšak jeho střela si cestu do berounské klece nenašla. Domácí opět byli aktivnější, ale v devětadvacáté minutě se v jedné z mála větších šancí objevili hosté. Hašek od mantinelu servíroval nádhernou přihrávku na Formana, který se dostal před brankou ke střele. Změnu stavu však reflexivním zákrokem odmítl brankář Řehoř. V třicáté třetí minutě se ve stoprocentní šanci objevil Jaroslav Hafenrichtr. Ten byl úplně osamocen před Furchem, ale jako by se této šance zalekl a poslal kotouč jen do jeho hrudi. Chomutov přeci jen dokázal využít jednu z mnoha šancí, které si vytvořil. V osmatřicáté minutě se nový muž v sestavě Pirátů Jan Heřman prohnal přes zcela volnou pravou stranu až do útočného pásma a svoji ranou našel místečko mezi betony Furcha. Chomutov se tedy po velkém počtu spálených šancí konečně dočkal druhé branky a ujal se vedení 2:1. Hosté se ihned snažili o vyrovnání. Forman se s kotouč protlačil až před Řehoře a přihrával na svého kolegu Davida Švagrovského, který měl sice odkrytou branku, ale byl na poslední chvíli zablokován domácími hráči. Před odchodem do šaten se mohlo ještě jednou měnit skóre. Jaroslav Jabrocký pálil tvrdou ranou na Furcha, ten ji vyrazil a k dorážce se dostal Zdeněk Ondřej. Ten měl prázdnou branku, bohužel pro něj Furch předvedl dobrý zákrok a třetina skončila 2:1 pro domácí.

Nástupy do jednotlivých třetin měli v zápase lepší hosté a byli to opět hosté, kteří měli první velkou šanci na začátku třetí třetiny. Milfait se v čase 44:10 dostal do brejku, branku ale trestuhodně přestřelil a skóre se zatím neměnilo. To se však měnilo zakrátko. V čase 44:51 Půlpán střelou od modré trefil pouze brusle Jana Milfaita, který opět unikl a dostal druhou šanci na vyrovnání. Tentokrát byl úspěšný a svou střelou vymetl pavučiny v levém horním rohu branky Milana Řehoře. Stav byl tedy 2:2. Po této brance se hra vyrovnala a ani jeden z týmů se nemohl dostat do nějaké výraznější příležitosti. V jedenapadesáté minutě se poprvé v zápase vylučovalo. Výhodu přesilové hry dostali Piráti. Ti přesilovku nevyužili a stav zůstával stále vyrovnaný. Jelikož se už ve třetí třetině nic zajímavého a zásadního nestalo a ani jeden z týmu se nedokázal prosadit, šlo se do prodloužení.

To již po dvaceti vteřinách mohl rozhodnout Milan Procházka, který se dostal po střele Jana Rutty k dorážce, ale prázdnou branku minul a šanci na ukončení utkání zcela zahodil. V následujícím průběhu prodloužení branka nepadla a rozhodnout museli samostatné nájezdy. V těch dokázal proměnit svůj nájezd a získat tak pro svůj tým bod navíc pouze David Hruška a Chomutov tedy vyhrál 3:2 po samostatných nájezdech.

Jan Votruba(KLH Chomutov) - Samozřejmě se mi to nehodnotí moc dobře, protože si myslím, že takové to zápasy by jsme měli vyhrávat. Beroun přijel s urputnou obranou. Prakticky se do ničeho netlačil, jenom bránil v pěti hráčích okolo brány a my jsme nebyli schopní se s tím vyrovnat. Poměr střel dnes byl asi 55:12 a my jsme nebyli schopní dát gól. Myslím si, že tam byl hrozně malý důraz v brankovým prostoru, do brankoviště. To, že máme tolik střel je sice hezký, ale chyběla tam dnes agresivita před a i v brankovišti od našich hráčů. To si myslím bylo to, proč jsme dnes prohráli.

Miloš Pecka(HC Berounští medvědi) - Já to zhodnotím velice krátce. My jsme tady vybojovali bod a ikdyž měli domácí po celý zápas převahu, tak my jsme k tomu zápasu přistoupili velice zodpovědně a nebojácně. Já musím všem klukům poděkovat za velmi odhodlaný a bojovný výkon, který nám přinesl ovoce v podobě jednoho bodu.