Piráti třetí výhru nepřidali, v Karlových Varech jim nevyšla druhá třetina

Napsal 19.10.2018 Ondřej Bartůněk
K a r l o v y V a r y/C h o m u t o v - Piráti v jedenáctém kole Tipsport extraligy odcestovali do Karlových Varů, kde chtěli navázat na dvě domácí výhry. Do utkání ovšem nevstoupili vůbec dobře, ve dvacáté páté minutě prohrávali už o tři branky. Poté se díky třem využitým přesilovkám přiblížili na rozdíl dvou tref, ale víc i přes značný tlak nezvládli, a tak Energie zpečetila výhru zásahem do prázdné branky. Radek Duda se podílel na všech gólech Pirátů podobně jako o zápas dříve Jan Stránský.
11.kolo pá 19.10.2018
KVA
6:3(1:0, 4:2, 1:1)
Karlovy Vary
Novotný – Plutnar, Šenkeřík, Kovačevič, Podlipnik, Sičák, M. Rohan, Šafář – Rachůnek, Gríger, Flek – Mikúš, Vlach, Beránek – Stloukal, Skuhravý, Gorčík – Lapšanský, Balán, Kohout
Lukeš (31. Stezka) – Jank, Mrázek, Štich, Knot, Dietz, Flemming, Buchtela – Tomica, Růžička, Duda – Sklenář, Huml, Svoboda – Marjamäki, Vantuch, Stránský – Koblasa, Klhůfek, Dlouhý

6. Vlach (Mikúš, Novotný), 22. Beránek (Vlach, Mikúš), 26. Plutnar (Šenkeřík, Rachůnek), 31. Mikúš (Vlach, Plutnar), 36. Skuhravý (Flek, Rachůnek), 60. Skuhravý (Sičák)
30. Duda (Růžička, Svoboda), 38. Duda (Knot, Dietz), 42. Svoboda (Knot)

Pražák, Sýkora - Pešek, Malý

Začátek utkání probíhal vlažně z obou stran. První větší šanci měl Jakub Flek poté, co unikl obráncům Pirátů a pelášil sám na Lukeše. Ten však zasáhl proti jeho střele. O minutu a sedm vteřin později však na útočné modré chyboval Brett Flemming. Roman Vlach ujížděl sám na branku a bekhendovým blafákem poslal svůj celek do vedení – 1:0.

V jedenácté minutě se na levé straně ocitl volný Bohumil Jank po přihrávce Radka Dudy. Proti jeho ráně ale Filip Novotný vykopl beton. O dvě minuty později unikl po levé straně Masi Marjamäki a tvrdě napálil puk. Ten se od tyče odrazil zpět do pole. Piráti o minutu později ukázali svou šikovnost za brankou. Po několika rychlých přihrávkách se ocitl sám před Novotným Marek Tomica. Kapitán Pirátů však nedokázal zvednout černou gumu nad beton.

Druhá perioda se nesla ve znamení proměněných přesilovek. Tu první využil ve dvaadvacáté minutě Ondřej Beránek po střele z levého kruhu pod ruku Lukeše – 2:0 Ve dvacáté šesté minutě po dalším útočném faulu Chomutova hráli hokejisté z lázeňského města znovu přesilovku. Střelou od modré čáry prostřelil vše, co mu stálo v cestě Michal Plutnar – 3:0. Piráti však také úřadovali v přesilovkách. To probíhala třicátá minuta, když Chomutovští zamkli domácí v obranném pásmu. Nakonec se po ráně z pravého kruhu prosadil tečí před brankou Radek Duda – 3:1.

Na odpověď však domácí fanoušci čekali jen šedesát pět vteřin. To obránce obbruslil Tomáš Mikúš, unikal po levé straně a rychlou střelou přes padajícího beka k bližší tyči překvapil Štěpána Lukeše. Ten se po tomto gólu poroučel z brány a přenechal své místo Aleši Stezkovi – 4:1. A pro Piráty bylo ještě hůř. V třicáté šesté minutě totiž hráli Západočeši další přesilovku, ve které pálil z levé strany z ostrého úhlu Jakub Flek, jehož pokus se do branky odrazil od nohou Václava Skuhravého – 5:1.

Poslední přesilovkovou trefu v druhé periodě přidali hokejisté v modročerveném. Probíhala třicátá osmá minuta, když byl s pukem za brankou Radek Duda. Ten pohotově střelil puk do Filipa Novotného, od kterého skončil v brance – 5:2. Další početní výhodu využili Piráti na začátku třetího dějství.

V závaru před bránou Novotného se nejrychleji zorientoval Tomáš Svoboda, jenž tak vstřelil první gól v novém působišti – 5:3. Ve čtyřicáté sedmé minutě mohli Karlovarští opět odskočit. Jeden z útočníků unikal po pravé straně až k brance Stezky. U tyče zasekl kotouč a hledal křižnou nahrávkou volného Tomáše Mikúše, kterému ovšem puk podjel hokejku.

Chomutov ve třetí třetině silně útočil na vyrovnání. V padesáté první minutě střílel z pravého kruhu Vladimír Růžička. Gólman byl povalený na ledě, ale i přesto ránu zastavil lapačkou. Pět minut před koncem hráli Chomutovští přesilovou hru. Tu si ještě vylepšili, když místo Aleše Stezky poslali do hry dalšího hráče. Záhy ovšem přišel faul Radka Dudy, který Piráty připravil o výhodu. V samotném závěru chtěli Chomutovští ještě zabojovat o vítězství, a tak opět odvolali Stezku. To se jim však nevyplatilo. Čtyřicet pět sekund před závěrečnou sirénou se prosadil ránou do prázdné klece Václav Skuhravý, a stanovil tak konečné skóre na 6:3.

TOPfoto: Roman Turovský, HC Energie Karlovy Vary.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): „Na začátku bylo vidět, jak si hráči uvědomují důležitost utkání. Nikdo nechtěl udělat chybu, začátek hry byl takový opatrnější. Věděli jsme, že Chomutov je povzbuzen dvěma vyhranými zápasy, to se také projevilo od prvního do posledního střídání. Můžu jen smeknout před našimi hráči, za to jak utkání zvládli. Ustáli jsme velice vypjaté situace hlavně ve druhé části utkání. Dostali jsme trochu nešťastné branky. Každopádně si myslím, že šest gólů na domácím ledě by mělo znamenat body.“

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): „Do utkání jsme vstoupili vlažně. Ze začátku jsme bohužel dostali gól z šance domácích. Měli jsme mnoho šancí, trefili jsme tyčku. Ve druhé třetině bylo z kluků cítit odhodlání. Od začátku extraligy se pereme se zbytečnými fauly v útočném pásmu. Ačkoliv se nám oslabení v posledních zápasech dařila, inkasovali jsme v nich tentokrát tři branky. Myslím si, že je škoda některých branek, které byly tak trochu laciné. Za nepříznivého stavu jsme zkusili vyměnit brankáře. Poté se naše hra zlepšila, dali jsme tři přesilovkové branky. I za stavu 5:2 jsme věřili, že se stihneme dotáhnout. Ve třetí třetině jsme měli parádní pohyb, mnoho šancí, dali jsme branku na 5:3. Bohužel to domácí srdnatě ubránili, podpořeni vynikajícím výkonem brankáře Novotného. Zaslouženě tak berou tři body.“