Piráti těsně zdolali Kobru a nadále drží druhé místo v tabulce!

Napsal 25.02.2023 Vít Trubička, Tadeáš Kožený
V rámci třináctého kola nadstavby A skupiny Západ zajížděli Piráti do hlavního města k zápasu, v němž se střetli s Kobrou Praha. Oproti mnohým očekáváním byl k vidění vyrovnaný duel, který nakonec díky gólům Stanislava Vrhela a Františka Lukeše ovládli Piráti nejtěsnějším rozdílem. Stavebním kamenem výhry Pirátů byl téměř bezchybný Richard Běhula, který zneškodnil 37 střel domácího celku.
N13 so 25.2.2023
KOB
1:2(0:0, 0:1, 1:1)
Kobra Praha
Ondrík – Straka, Holý, Šteiner, Svach – Svoboda, Houška, Šťastný, Kolda, Zídek, Jedlička, Míšek, Janča, Petrák, Novák, Ksandr
Běhula – Matai, Seemann, Havel, Filip, M. Žižka, Váchal, A. Žižka – Lukeš, Hübl, Vrhel – Chlouba, Vostiňák, Kostourek – Koblížek, Mála, Zajíček – Mežnar

Kobra Praha
60. Novák (Šťastný, Kolda)
35. Vrhel (Lukeš, Hübl), 55. Lukeš (Hübl)

2:6
0:1
0:0
38:33
333
Jílek – Žídek, Tuháček

Do samotného utkání vstoupili o něco lépe Piráti, už ve třetí minutě se díky povedené kombinaci dostal před Ondríka Viktor Hübl, který ale nakonec minul branku. Tlak Chomutovských v této fázi utkání neustával, k vidění byla i řada dalších akcí. Žádná z nich ale neskončila gólem, proto do druhé třetiny vstupovaly oba týmy za vyrovnaného stavu.

Úvod druhé periody už byl o poznání vyrovnanější a i Braničtí si vytvářeli slibné střelecké příležitosti. Tu největší měl v přesilovce Vladislav Houška, který ovšem nadvakrát Běhulu překonat nedokázal. Další nadějnou příležitost měl Václav Zídek, jemuž se nepovedlo nasměrovat puk do odkryté branky.

Právě v přesilovce se tak jako první prosadili Piráti. Už po čtyřech vteřinách jejího trvání poslal Stanislav Vrhel důraznou ranou od modré kotouč k levé tyči a otevřel skóre - 0:1. Kobra byla posléze aktivnější a držela svého soupeře ve velkém tlaku. Gólově ho ale využít nedokázala, proto musela na startu třetí třetiny otáčet jednobrankovou ztrátu.

Třetí třetinu rozehráli v přesilovce lépe Braničtí. Richard Běhula během ní likvidoval hned dvě velmi nadějné šance, první z pera Tomáše Šťastného, druhou od Adolfa Straky. Tlak nadále oboustranně pokračoval, nicméně gól padl jen z holí Chomutovských.

V čase 54:15 se o něj postarala sehraná dvojice Hübl – Lukeš. Viktor Hübl lehce posunul kotouč na Františka Lukeše, který si najel do kruhu a odsud puk tvrdě umístil za Ondríkova záda - 0:2. Kobra se ale ještě pokusila s výsledkem něco udělat a v následující přesilovce ještě odvolala gólmana, čímž se dostala do dvojnásobné početní výhody.

Což nakonec vyneslo své ovoce! Třicet vteřin před závěrečnou sirénou našel Matěj Kolda křižným pasem Dominika Nováka, jehož zakončení z levého kruhu přesně zaplulo mezi tři tyče pirátské svatyně - 1:2. Další gól už ale k vidění nebyl, Kobra z utkání odcházela s těsnou prohrou.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): „Víme, že to mají hodně založené na dvojici Hübl–Lukeš a taky ten důležitý gól dal právě František Lukeš. Nicméně zápas byl vyrovnaný a myslím si, že to bylo jedno z nejlepších domácích utkání. Dvě třetiny jsme měli převahu. Škoda že jsme to nevyjádřili gólově. Na konci byl šťastnější Chomutov, který dal o gól víc. Pro nás už je to prakticky příprava na play-off, a tak k tomu musíme přistupovat.“

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Bylo to těžké utkání, které nás stálo spoustu sil. Soupeř hraje velice dobře na svém malém hřišti, má tam svůj propracovaný styl. Od nás byla důležitá trpělivá hra. Dokázali jsme využít první přesilovou hru, což nás nakoplo. K vítězství jsme šli trochu více naproti a naštěstí jsme vstřelili o jeden gól víc. Velkou oporou byl Ríša Běhula, který pochytal všechny šance domácích.“