Piráti si připisují další výhru, tentokrát si vyšlápli na tým ze Selbu

Napsal 24.08.2023 Tadeáš Kožený, Eliška Ratiborská
Po týdnu se v Chomutově představil další tým z německé DEL 2, tentokrát z města Selb. První třetina nabídla bojovný hokej, kde více ze hry měl hostující celek, jež orazítkoval dvakrát tyčku Pirátů. V druhé periodě se dokonce hosté dostali do dvoubrankového náskoku. Piráti ovšem znovu ukázali kvalitu a díky třem slepeným gólům skóre otočili. Necelých devět minut před koncem se oba týmy s ohledem na nekvalitní ledovou plochu dohodly na ukončení zápasu a samostatných nájezdech. V nich rozhodl v osmé sérii o vítězství Tadeáš Svoboda. Dva góly za hry zaznamenal František Lukeš.
přát. čt 24.8.2023
3:2(0:0, 0:2, 3:0 – nedohráno)
SEL
Horák - Kadeřávek, Březák, Seemann, F. Hynek, Havel, Váchal, Filip - Lukeš, Hübl, Svoboda, Jouza, Eret, Zajíček, Mála, Koblížek, Chrpa, Kostourek, Putz, Remeš, Vostiňák
Selb
Bitzer - Hanusch, Raab, Hördler, Grossrubatscher, Plauschin, Glässl, Trška - Mcneill, Knacksted, Kolupaylo, Marusch, Dalldush, Vantuch, Panov, Kruminsch, Miglio, Melnikov, Péter, Kalns, Schwamberger

43. Lukeš (Hübl, F. Hynek), 46. Lukeš (Hübl), 47. Eret (Zajíček)
Selb
23. Plauschin (Melnikov, Dalldush), 28. Melnikov (Hordler, Peter)

3:3
0:0
0:0
31:35
1013
Kostourek - Tichý, Goltsch

Hosté vstoupili do utkání lépe a už v polovině první třetiny neměli daleko k překonání Adama Horáka, jenže Nicholas Miglio ani Maximilian Glässl síť za ním nakonec nerozvlnili. V čase 15:29 se prokázalo, že Piráti znají pravidla fair-play, když Tadeáš Svoboda odvolal trest, který měl být uložen hráčům Selbu.

Na začátku druhé třetiny ujel Tomáš Koblížek hostující obraně, ale nepřekonal Michaela Bitzera ani na druhý pokus. Hosté se řídili pořekadlem nedáš–dostaneš a v čase 22:10 se ujali vedení. Konstantin Melnikov vybojoval puk za brankou, mezi kruhy si pak nahrávku přebral Jeroen Plauschin a z první Adama Horáka propálil – 0:1

O pět minut později hosté náskok ještě navýšili díky Konstantinu Melnikovi, kterého u levé tyče našel Frank Hördler poté, co ujel domácí obraně – 0:2. Do konce druhého dějství se snažili přidat další branky ještě Alex Grossrubatscher a na druhé straně Viktor Hübl i František Lukeš, jenže žádný z nich nebyl úspěšný.

Štěstí se na stranu Pirátů obrátilo až v poslední třetině. Domácí střelbu začal František Lukeš, jenž mířil přesně v časech 42:57 a 45:58. Vedení zařídil v sedmačtyřicáté minutě Petr Eret, když zůstal nikým nehlídaný mezi kruhy, kde ho našel Jakub Zajíček, a Michaela Bitzera pak překonal trefou nad rameno – 3:2.

Necelých devět minut před závěrečnou sirénou se týmy v návaznosti na nekvalitní led u jedné z branek dohodly na samostatné nájezdy. V těch byl nakonec úspěšnější domácí celek, rozhodující branku si připsal Tadeáš Svoboda. Piráti tak získali další vítězství v přípravných utkání.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Já bych řekl, že to byl vynikající zápas proti výbornému soupeři. V první třetině viděli diváci parádní hokej, jen nám trošku nešly nohy, které jsme potom rozjeli. Samozřejmě škoda dvou chyb ve druhé třetině, ze kterých jsme dostali dva góly. My sami jsme měli spoustu šancí, které jsme ale bohužel neproměnili. Třetí třetina už ale byla v naší režii a jen škoda, že se zápas nedohrál. Nicméně myslím, že bylo na co se koukat. Bylo to parádní utkání.“