Piráti si připisují další tři body díky jednoznačné výhře nad Berounem

Napsal 17.12.2011 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Na chomutovský led zavítali Medvědi z Berouna. Berounští byli namlsaní vysokou výhrou 5:0 z Havlíčkova Brodu, domácí naopka chtěli odčinit porážku v Olomouci. Zápas začali lépe hosté, ale ještě v průběhu první třetiny strhli Piráti vedení na svojí stranu. Definitivně rozhodli ve třetí třetině, kdy přidali další dvě branky.
34.kolo so 17.12.2011
5:1(2:1, 1:0, 2:0)
BER
Hanuljak (Matoušek) - Mrázek, Havíř, Palin, Jillson, Pulpán, Grof, Rutta - Hřebejk, Helminen, Hruška - Procházka, Gajovský, Seman - Hafenrichter, Sikora, Ondřej - Hromas, Lapšanský, Jíra
Beroun
Furch (50. Slipčenko) - Sobotka, Špelda, Barák, Jebavý, Hertl, Veselý, Soldán - Pavel, Kupec, Klhůfek - Doležal, Rubeš, Švagrovský - Stromko, Poletín, Žalčik - Jonáš, Vlček, Dalecký

9. Procházka (Seman, Gajovský), 15. Hruška (Pulpán, Palin), 33. Hafenrichter (Palin, Grof), 43. Jíra (Palin, Havíř), 48. Ondřej (Jillson, Rutta)

Würtherle - Beneš, Štofa

Zápas začali lépe hosté z Berouna. Již od prvních minut na nich byla znát chuť po gólu. V páté minutě sice Doležal ještě trestuhodně svou šanci neproměnil. O dvě minuty později se ovšem skóre již měnilo. To se střelou prosadil David Jonáš. Netrvalo ovšem dlouho a bylo vyrovnáno. V deváté minutě se po závaru před brankou dostal kotouč až k Milanu Procházkovi, který prostřelil gólmana mezi betony.

Chomutov byl vyrovnávacím gólem povzbuzen. Od té chvíle byli domácí tím aktivnějším z týmů. I jejich aktivita se dočkala zaslouženého úspěchu. Nejprve byl ve čtrnácté minutě vyloučen berounský Pavel. Přesilovou hru začal střelou Pulpán, tentokrát ale pálil těsně vedle. O minutu později pálil Pulpán znovu. Jeho střelu sice brankář vyrazil, ale na dorážku Davida Hrušky již nestačil. Hruška, který měl na sobě dnes kapitánské céčko, poslal svůj tým do vedení. Berounští se ale nevzdávali. Na konci třetiny měli i oni velkou šanci ani vyrovnání. Bohužel pro hosty se jim přesilovku pět na tři využít nepodařilo.

I do druhé třetiny vstoupili lépe Chomutovští. Po třech minutách měl velkou šanci opět Hruška. Bohužel dobrou přihrávku od Helminena poslal střelou pouze do berounského brankáře. Poté se téměř deset minut týmy jenom střídali ve svých pásmech. Žádnou větší šanci si ale nevytvořili. Vše se dalo znovu do pohybu ve třicáté minutě. To byl za držení protihráče vyloučen domácí Jakub Grof. Hosté ale přesilovou hru nezvládli úplně nejlépe, a jakmile vypršel Grofovi trest, přišlo na řadu pravidlo nedáš-dostaneš. To berounským obráncům ujeli Brett Palin a Jaroslav Hafenrichter. Kanaďan v chomutovském dresu nahrával a druhý jmenovaný zakončoval do odkryté branky. Berounští ke konci třetiny přidali na tvrdosti zákroků. Další branku se jim ale vstřelit nepodařilo.

Vstup do třetí třetiny vyšel opět lépe domácímu týmu. Ve třiadvacáté minutě pálil od modré Palin a puk ještě stihl tečovat navrátilec do sestavy Petr Jíra. Beroun se po čtvrtém gólu moc neprosazoval, spíš naopak. Chomutov tlačil. A v šestačtyřicáté minutě přidali chomutovští hráči již pátou branku zápasu. To se střelou pod víko prosadil Zdeněk Ondřej. To byl pro trenéra Medvědů pokyn pro vystřídání brankáře. Namísto Furcha si šel zachytat Slipčenko. Beroun padl do kolen a bylo na něm vidět, že nemá chuť k útočení. Chomutov již do konce zápasu kontroloval skóre a útočil na bezradný Beroun. Další branku se již nikomu vstřelit nepodařilo. Chomutov tedy porazil Berounské Medvědy 5:1.

Jiří Doležal (HC Berounští Medvědi): „První dvě třetiny byli z naší strany slušně odehrané. Kromě přesilovek, kdy jsme dvakrát inkasovali, jsme drželi s domácími tempo. Myslím, že stav 3:1 po dvou třetinách byl pro nás až moc krutý. Mohlo se to vyvíjet úplně jinak. Domácí poté ale dominovali a dohráli zápas ve vysokém tempu a my jsme na ně již nestačili.“

Václav Sýkora (Piráti Chomutov): „Dnes jsme podali dobrý výkon. Soupeř nás na začátku trochu zatlačil. Stalo se nám tam několikrát, že soupeř odjel. Z toho i vstřelil branku, ale nám se to podařilo rychle otočit a od třetí branky jsme ten zápas měli ve vlastních rukách. Soupeř už pak neměl žádnou vyloženou šanci. Dva góly se nám podařilo dát v přesilovce, což je taky povzbuzení do dalších zápasů, stejně jako všechna ubráněná oslabení. Ještě bych chtěl touto cestou poděkovat všem fanouškům, za jejich oddanost a přeju jim hezké vánoce a vše nejlepší do nového roku.“