Piráti sehráli se Slovanem vyrovnané utkání, ale nakonec padli v prodloužení

Napsal 16.08.2022 Vít Trubička, Jiří Cícha
Ú s t í n/L - Piráti nastoupili ke druhému přípravnému utkání na venkovním ledě, kde sehráli s ústeckým Slovanem velice vyrovnaný zápas. Jednalo se o naprosto odlišné utkání než v Děčíně, jelikož o výhře nakonec muselo rozhodnout prodloužení, ve kterém byl úspěšnější domácí celek.
přát. út 16.8.2022
UNL
3:2p(0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Ústí n.L.
Stahl – Drtina, Vacík, Záruba, Trefný, Funk, Klatt, Bartoň – Tůma, Roubík, Rudovský – Kordule, Berčík, Sýkora – Smola, Daniel, Damašek – Kučera, Bartoš, Svoboda
Běhula – Pavlát, Váchal, Žižka, Petrásek, Ferbas, Seemann – Chrpa, Josef Rindoš, Chlouba – Koblížek, Zajíček, Mála – Koustourek, Mežnar, Černý

Ústí n.L.
28. Rudovský (Záruba, Tůma), 39. Daniel (Smola, Damašek), 63. Trefný (Berčík)
14. Chrpa (Josef Rindoš), 40. Pavlát (Zajíček, Mála)

2:5
0:1
0:0
48:28
Biedermann, Novák - Beneš, Kurtin

Ústecký tým vstoupil do prvního domácího utkání letní přípravy ve velkém tempu. Už v první minutě musel chomutovský gólman Běhula čelit ataku Martina Tůmy, který před brankou našel volného Jana Rudovského. Ten ale zaváhal.

Slovan ovšem nepustil svého rivala dlouho do žádné vyložené šance, naopak sám si vytvářel tlak. K tomu mu pomohla i úvodní přesilovka. Gólová trefa ale k vidění dlouho nebyla. Úvodní gól přišel až ve čtrnácté minutě z holí Pirátů. Z rohu kluziště nabil Josef Rindoš mezi kruhy Jakubu Chrpovi, který rozvlnil síť v Stahlově kleci – 0:1.

Ústečtí ale snažili neustále o vyrovnání. Velkou šanci měl Martin Tůma, který využil mezi kruhy přihrávky od Rudovského. Následně Tůma dorážel, avšak v obou případech si vylámal zuby na připraveném Richardu Běhulovi.

I úvod druhé třetiny patřil domácím. Hned po buly vystartoval proti Běhulovi Martin Tůma. Právě chomutovský gólman musel čelit velké salvě střel, celou situaci ale držel pod kontrolou. Kapituloval až v čase 27:55, kdy se Jan Rudovský dostal k odražené střele Záruby a z první uklidil kotouč k bližší tyči chomutovské branky – 1:1.

Šance tak byly na obou stranách otevřené, což se projevilo na zvýšené aktivitě Slovanu i Pirátů. Nadále se ale dařilo jak Davidu Stahlovi v ústecké brance, tak i Richardu Běhulovi na opačné straně. Proto také zůstal dlouho vyrovnaný stav.

Domácí se dostali do vedení ve 39. minutě. Ondřej Damašek se utrhl po levém křídle, posléze našel před brankou osamoceného Michala Daniela, který poslal kotouč k levé tyči – 2:1. Ještě před koncem druhé třetiny ale Piráti vyrovnali. Pouhých pět vteřin před závěrečnou sirénou využil přesilovku po pěti vteřinách Lukáš Pavlát – 2:2.

Start třetí periody opět vyšel lépe Ústeckým. Pomohla jim k tomu i kratší dvojnásobná přesilová hra během prvních šesti minut hry. Chomutov ale tuto dobu přežil bez úhony. Proto v poslední části zápasu žádný gól nepadl, tudíž došlo na prodloužení.

V jeho úvodu se více drželi na puku Piráti. K prvnímu zakončení se ovšem odhodlal Jaroslav Roubík a Slovan následně převzal otěže hry. Největší šanci měl v polovině nastavení Martin Berčík. Při samostatném úniku ale na Běhulu nevyzrál. Chvilku nato se však opřel do kotouče Jakub Trefný a přesnou ranou ukončil zápas – 3:2.

Martin Štěpánek (HC Slovan Ústí nad Labem): „Myslím si, že to byl z obou stran výborný zápas. Na utkání z úvodu přípravy to mělo skutečně vysoké tempo i nasazení. Z naší strany tam bylo hodně energie, kluci měli velkou chuť ukázat se doma v derby, které zde má bohatou historii. V utkání byla spousta střel, moc branek ale nepadlo, na tom je třeba zapracovat. My jsme ale spokojení, pro lidi, kterých přišlo hodně, je dobře, že jsme vyhráli. Vytvořili skvělou atmosféru.“

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Pro nás to byl důležitý zápas, soupeř byl těžký a hrál velice dobře. Spousta kluků se s tím srovnává, doufám, že to dokážou. Chyby tam ale byly, musíme se na ně zaměřit. Skřípalo to hlavně v obraně, v útoku jsme si šance vytvořili. Soupeř byl o tu jednu branku lepší, v prodloužení vyhráli asi zaslouženě. Pro nás dobrá prověrka.“