Piráti se Spartou padli až po nájezdech, z Holešovic vezou bod!

Napsal 20.01.2013 Petr Horčička
C h o m u t o v – Dvaačtyřicáté kolo nabídlo duel mezi pražskou Spartou a Piráty z Chomutova. Pirátům i před tímto duelem patřila čtrnáctá příčka, Středočeši se po dobré formě vyšplhali až na šestou pozici. Chomutovští na Spartu ztráceli už 21 bodů. Úvod utkání vyšel lépe Pirátům. Ve 12. minutě se prosadil ex-sparťanský Yorick Treille, o tři minuty svého spoluhráče napodobil David Hruška. Před koncem první sirény snížil Sičák, ve druhé třetině domácí přidali další dvě branky. Pirátům se podařilo po střele Pulpána vyrovnat, ale sparťanský snajpr Petr Ton poslal domácí svou druhou brankou do vedení. Pět minut před koncem základní hrací doby Chomutovští vyrovnali, zásluhou Milana Krafta. V prodloužení branka nepadla a tak zápas rozhodovaly samostatné nájezdy, ve kterých o vítězi utkání rozhodl svým nájezdem Peter Jánský, jenž proměnil hned dva pokusy. Chomutovští si tak ze Sparty vezou bod.
42.kolo ne 20.1.2013
SPA
5:4sn(1:2, 3:1, 0:1 - 0:0)
Sparta
Melicherčík (čtvrtý nájezd Pinc) - Gřegořek, Sičák, Kočí, Pilař, Milam, Hanzlík, Philipp, Krstev - Broš, Rachůnek, Hlinka, Foster, Hovorka, Bahenský, Tenkrát, Přibyl, Treille, Jánský, Ton, Forman.
Kostúr (sam. nájezdy Řehoř) - Mrázek, Bartejs, Lučka, Palin, Pulpán, Rutta, Macháček - Treille, Hromas, Jíra, Zálešák, Kraft, Sikora, Račuk, Hřebejk, Kůs, Lušňák, Hruška, Šagát, Důras.

Sparta
19. Sičák (Hlinka, Pilař), 26. Ton (Sičák), 34. Bahenský (Hovorka, Pilař), 36. Ton (Tenkrát) 65. Jánský
12. Treille (Račuk, Kůs), 15. Hruška (Důras), 35. Pulpán (Kůs, Treille), 55. Kraft (Hřebejk, Šagát)

6:6
2:1
1:0
38:29
9605

Začátek duelu se nesl v opatrnějším duchu, mírně aktivnějším týmem byli hosté. Při druhém vyloučení Milama v řadě se dostal do velké šance Rutta, který se ocitl sám v mezikruží, ale jeho střelu lapil perfektním máchnutím lapačkou Melicherčík. Po necelých dvanácti minutách hry už ale kapituloval. Sparťanská obrana se nepochopitelně jala střídat při útoku Chomutova a přečíslené dvou hostujících hráčů proti opuštěnému Gřegořkovi zakončil Yorick Treille mezi betony.

Po necelých třech minutách navíc přišel druhý zásah. Rychlý protiútok zakončoval opět v přečíslení dvou na jednoho David Hruška. Domácí poté působili poněkud zaskočeným dojmem a probrali se až ve své první přesilové hře. Dlouho předlouho sice vyčkávali se střelou a přihrávali si na modré čáře, ale nakonec dokázal obránce Vladimír Sičák prostřelit Kostúra pokusem těsně nad ledem.

Do druhé dvacetiminutovky už domácí nastoupili výrazně lépe. Aktivní Bahenský si po své šanci navíc vynutil faul, v početní výhodě Kostúr jen tak tak hasil šanci Tenkráta, po které se natáhl na záda na led, protože nevěděl, kde má puk. Sparta se nakonec prosadila v přesilové hře pěti proti třem, kdy Petr Ton nechytatelnou střelou pod břevno vyrovnal.

Po jeho zásahu byli zase mírně opaření hosté a inkasovali znovu. V oslabení ujeli Hovorka se Zdeňkem Bahenským ve dvou na jednoho a poslali Spartu poprvé v zápase do vedení. Ještě v pokračující početní výhodě ale stihli udeřit i Piráti. Po necelé minutě vyrovnal Lukáš Pulpán. Sparta má ale Petra Tona, který po další minutě a půl poslal domácí znovu do vedení.

Ve třetí části už se příděl branek zastavil, nouze byla i o vyložené šance. Krstev se sice dostal k odraženému puku v přesilové hře, ale jeho dělovka byla nepřesná, další gól v početní výhodě nepřidali při vyloučení Fostera ani Piráti. Už ve hře v pěti na obou stranách ujížděl po chybě Sparty Hromas, ale ani on se neprosadil. Chomutovský tlak se ale stupňoval, Sikora po chvíli trefil tyčku Melicherčíkovy klece.

Pět minut před koncem třetího dějství se Piráti dočkali. Vyrovnání bruslí Milana Krafta musel ještě potvrdit videorozhodčí, ale vše bylo podle pravidel. Za chvíli ovšem domácí publikum oslavovalo pátou branku Holešovických, nicméně rozhodčí byl proti a vzhledem k zásahu vysokou holí ji neuznal. Ani velký nápor domácích v samém závěru ke změně nerozhodného stavu nestačil, a tak duel dospěl do prodloužení.

V tom se ani jeden z týmů neprosadil a na řadu přišly samostatné nájezdy. Na ty nastoupil v chomutovské brance Řehoř a inkasoval z hole Broše a Jánského, Melicherčík ale také dvakrát kapituloval. Ve čtvrté sérii se podruhé trefil střelou mezi betony Peter Jánský, do sparťanské branky se postavil vůbec poprvé Marek Pinc a čtvrtý nájezd pokryl. Sparta tak získala druhý bod.

Mikuláš Antonik (Piráti Chomutov): „Povedla se nám první třetina, ve které jsme hráli velice dobře. Ve druhé části mě mrzí hlavně špatné střídání, kdy jsme soupeři umožnili hrát přesilovku pět na tři a oni z toho skórovali. Věděli jsme, že druhou třetinu nebudeme mít lehkou, protože ve sparťanské kabině byl určitě zvýšený hlas a bylo to vidět i na jejich hře. Začali se tlačit do branky a hrát důrazně. Výsledek otočili a my jsme rádi, že se nám v závěrečné třetině podařilo srovnat. Bod ze Sparty je v naší situaci zlatý."

Jan Votruba (HC Sparta Praha): „Náš vstup do utkání nebyl dobrý. Upozorňovali jsme na to, že bude před utkáním delší pauza a aby se hráči znovu rozbruslili. Náš výkon v první třetině byl špatný do defenzívy, dělali jsme chyby v obraně a může být rádi, že to bylo jen 0:2. Potom nám opět vyšly přesilovky. Ve třetí třetině jsme to chtěli uhrát do vítězného konce, ale naše defenzíva dneska opravdu nebyla dobrá. V nájezdech jsme tam nechali Marcela Melicherčíka, protože nám je vychytal v Brně, ale když dostal gól, tak jsme se rozhodli k výměně a byla šťastná."