DOROST - reportáž

Piráti prolomili proti Havlíčkovu Brodu sérii nezdarů, Matyáš Bajgar nuloval

Napsala 29.02.2020 Kateřina Kundertová
H a v l í č k ů v B r o d / C h o m u t o v - Piráti odjeli ke dvacátému kolu horní skupiny do Havlíčkova Brodu, kde uťali sérii sedmi proher. Třemi body se tak odpoutali od Přerova a přiblížili se účasti v play-off ELIOD extraligy. Velkou měrou se pod vítězstvím podepsali Matyáš Bajgar, jenž zlikvidoval všechny střely domácích, a taky Jan Spudich se dvěma přesnými zásahy včetně toho vítězného.
N20 so 29.2.2020
BHB
0:4(0:1, 0:2, 0:1)
Havl. Brod
Tuček (Beran) – Jakubec, Besmák, Fišer, Zych, Číhal, Kutlvašr – Dymák, Báťa, Rauš – Janko, Holenda, Teplý – T. Krejčí, D. Krejčí, Bačkovský – Hrdlička, Kravce, Prášek
Bajgar – Poch, Frollo, Perný, Kovár, M. Pöschl, F. Döring – Spudich, P. Šugár, T. Šilar, T. Svoboda, Vostiňák, Čech, Pavlák, Ekrt

Havl. Brod
6. Spudich (Čech), 31. Šilar (P. Šugár, Perný), 33. P. Šugár (Ekrt, Šilar), 49. Spudich (Poch, Ekrt)

6:4
0:1
0:0
23:31
55
Kohoutek – Krejčí, Tichý

Utkání začalo ve velice svižném tempu. První šanci měl domácí David Krejčí, kterému se však nepodařilo usměrnit kotouč do sítě. To Chomutov svojí první velkou příležitost proměnil. Ondřej Čech luxusní křižnou nahrávkou naservíroval touš Janu Spudilovi, který střelou k levé tyči otevřel skóre zápasu – 0:1

V následujících minutách podrželi oba týmy brankáři, kteří zvládli zlikvidovat únik soupeře. Hra se velice přitvrdila, hráči si navzájem vyměnili plno ostrých hitů.

První polovina druhé třetiny patřila Bruslařům. Přečíslení Filipa Dymáka s Adamem Raušem skončilo na špičce betonu Matyáše Bajgara stejně jako přečíslení stejných hráčů a chvíli později. Mezitím Tadeáš Holenda byl osamocený před bránou, ale nedokázal prostřelit gólmana Chomutova, a to ani za pár minut. Matyáše Bajgara si sice roztáhl, ale už nezasunul puk mezi betony.

Ve 31. minutě udeřil Chomutov, Dominik Perný nahodil puk před bránu Tomáši Šilarovi, který díky cloně hráčů před Filipem Tučkem vstřelil druhou branku – 0:2. O dvě minuty později Dominik Pavlák vyslal Pavla Šugára do rychlého protiútoku, a ten z blízkosti skóroval – 0:3. Bruslaři mohli snížit, když se do přečíslení dostal Adam Rauš s Tomášem Krejčím, druhý jmenovaný ale pokazil přihrávku.

I v závěrečné části pokračovala velice tvrdá hra, tempo už ale opadlo. Výraznější šanci měli Bruslaři po střele od modré z hole Ondřeje Besmáka, potom se totiž havlíčkobrodští útočníci dostali k několika dorážkám, ale chomutovský brankář byl fenomenální.

Ke slovu se tak znovu dostali hosté, v přesilové hře do letícího puku Josefa Pocha vložil šikovně hokejku Jan Spudich, který tečí stanovil finální podobu výsledku – 0:4. Přesně čtyři a půl minuty před koncem se vysklilo plexisklo, a zápas tak byl na dvacet minut přerušen, potom už se nic neudálo.

Tomáš Hart (asistent trenéra BK Havlíčkův Brod): „Odehráli jsme špatný zápas. V kabině jsme si řekli, že na ně nastoupíme. Pak jsme dostali první gól a úplně jsme se z toho sesypali. Ve druhé třetině jsme měli náznaky, že bychom mohli dát gól, ale bohužel jsme ho nebyli schopní a to nás pohřbilo.“

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Jsme rádi, že jsme přerušili nepříjemnou sérii porážek, která nás teď provázela. Některá utkání jsme odehráli dobře, i když nás trápila produktivita. Vyhráli jsme i přes různá okýnka a bereme tři body. Byli jsme lepším týmem, když jsme byli produktivnější.“