Piráti potřetí v sezóně neinkasovali, pražskou Slavii skolili „bůrem“

Napsal 25.09.2019 Ondřej Bartůněk, Michal Luxa
C h o m u t o v - V rámci sedmého kola Chance ligy přivítali Piráti na vlastním ledě Slavii, kterou zdolali 5:0. Od úvodních minut se hrál atraktivní hokej, jenž musel diváky rozhodně bavit. Navíc v ROCKNET ARÉNĚ se prosadili pouze svěřenci Martina Štrby, což znamená, že tři body zůstali na severu Čech. O branky Chomutova se postupně postarali Jan Svoboda, Darby Llewellyn, Filip Suchý, Tomáš Pitule a Lukáš Klíma. Třetího čistého konta se dočkal Dominik Pavlát, který předvedl několik fantastických zákroků.
7.kolo st 25.9.2019
5:0(2:0, 2:0, 1:0)
SLA
Pavlát – Rýgl, Žovinec, Tejnor, Blaha, Lang, Štochl, R. Havel – Suchý, Pitule, Stloukal – Llewellyn, J. Svoboda, Tomica – Chrpa, Vrhel, Klíma – M. Svoboda, Hrala, Tupý.
Slavia
Michajlov (32. Málek) – J. Novák, T. Duda, Ryzák, P. Hořava, Hejda, Barák, Antoš – Šmerha, Vampola, J. Doležal – Šteiner, Vrdlovec, Kuťák – Furch, Kohút, M. Ondráček – Martínek, Všetečka, Jar. Brož

6. J. Svoboda (R. Havel), 14. Llewellyn, 31. Suchý (Blaha, Llewellyn), 32. Pitule (Stloukal, Suchý), 55. Klíma (Chrpa, Vrhel)

Doležal, Šindel – Coubal, Kokrment

Po ubráněném oslabení se domácí usadili v útoku a v šesté minutě z toho byla první gólová radost. Velmi šikovným manévrem dostal puk do klece Jan Svoboda, jenž zpoza brány trefil betony gólmana, od nichž skončil kotouč za brankovou čarou – 1:0. V jedenácté minutě ukradl Chomutovu gól skvělým zákrokem Martin Michajlov, jenž zastavil v lapačce ránu Filipa Suchého do zcela odkryté klece.

O tři minuty později si naopak vybral slabší chvilku, když mu v oslabení propadla mezi rukou a tělem rána Darbyho Llewellyna z pravé strany na vzdálenější tyč – 2:0. Necelé čtyři minuty před koncem prvního dějství nejdříve nastřelil od modré čáry levou spojnici Radek Havel, aby poté unikl na druhou stranu Viktor Martínek, jenž souboj tváří v tvář Pavlátovi nevyřešil gólově. Maskovaný Pirát včas sklapl betony.

Snížit mohla Slavia v přesilové hře na začátku druhé periody. Tomáš Šmerha u levé tyče získal kotouč, položil si Pavláta, projel brankovištěm a zakončil. Poté mu však nezbývalo nic než kroutit hlavou, když kotouč místo odkryté klece zamířil jen do tyče. Potřetí lovil puk ze své svatyně Michajlov v třicáté první minutě , kdy se rána Filipa Suchého z pravé strany odrazila od ležícího beka za záda brankáře – 3:0.

Neuběhly ani dvě minuty a ROCKNET ARÉNA jásala počtvrté. Pokus Stloukala na levou tyč se od mantinelu odrazil k pravé straně klece, kde pohotově dorážel Tomáš Pitule – 4:0. To už bylo na Martina Michajlova příliš, a tak přenechal své místo v bráně Romanu Málkovi. Tlak Chomutovských však pokračoval. Již o minutu později orazítkoval bližší tyčku z pravé strany Lukáš Klíma.

Třetí dvacetiminutovka však začala opatrně. Výraznější šance se naskytla až ve čtyřicáté šesté minutě, kdy Petr Hořava tvrdou dělovkou z pravé strany mířil pod horní tyč. Dominik Pavlát však dál držel útočníky Slavie zkrátka. V padesáté druhé minutě se maskovaný Pirát opět zaskvěl. Tentokrát se hbitě přesunul a lapil dorážku Petra Vampoly u pravé tyčky.

Po vyhraném buly se Stanislav Vrhel natlačil před Málka a snažil se zasunout puk za beton, to se mu sice nepovedlo, ale s dorážkou přispěchal Lukáš Klíma, který stanovil skóre v pětapadesáté minutě na 5:0. Piráti sice v závěru nevyužili přesilovku pěti proti třem, ale to je nemusí mrzet. Utkání dovedli do vítězného konce a slavili třetí nulu Dominika Pavláta.

Martin Štrba (Piráti Chomutov): „Jsem rád, že jsme navázali na velmi dobrý výkon v Benátkách, a že jsme ho potvrdili. Velká gratulace klukům, od první do poslední minuty jsme plnili, co jsme si řekli. Jsem rád za tři body, dnes hráli výborně.“

Miloš Říha (HC Slavia Praha): „Utkáni jsme si prohráli už na začátku, prvních deset minut jsme hráli hrozně. Přestože vstup do druhé části byl úplně jiný, vytvořili jsme si tlak, tak jsme tam rozhodli nedisciplinovaností, zbytečnými vyloučeními. Domácí si poté už výhru zkušeně pohlídali.“