Piráti poprvé v sezóně neskórovali, z Jihlavy tudíž odjeli s prázdnou

Napsal 28.09.2019 Libor Kult
C h o m u t o v - Po dvou čistých kontech vyrazili Piráti v rámci osmého kola Chance ligy na led jihlavské Dukly, kde se mezi tři tyče seniorského týmu poprvé v ostrém zápase postavil Richard Běhula, aby si mohl Dominik Pavlát odpočinout. Střelecky aktivnější domácí si v úvodním dějství vypracovali dvougólový náskok, který ve zbytku střetnutí ještě navýšili, aniž by inkasovali. Svěřenci Martina Štrby tak poprvé v základní části nedali ani gól a v tabulce se sesunuli ze stříbrné na bronzovou pozici za českobudějovický Motor, který bude doma jejich nejbližším soupeřem.
8.kolo so 28.9.2019
JIH
4:0(2:0, 1:0, 1:0)
Jihlava
Lundström – Staněk, Pohl, Půža, Holý, Mareš, Kolář, Piegl – Jiránek, Zeman, Pekr – Harkabus, Čachotský, Čermák – Anděl, Poletín, Fronk – Lichanec, Davídek, Chlubna
Běhula – Žovinec, Rýgl, Blaha, Tejnor, Štochl, Lang, Havel – Stloukal, Pitule, Suchý – Tomica, J. Svoboda, Llewellyn – Klíma, Vrhel, Chrpa – Tupý, Hrala, M. Svoboda

Jihlava
14. Pohl (Staněk, Pekr), 19. Chlubna (Lichanec, Staněk), 36. Fronk (Poletín, Anděl), 57. Čermák (Harkabus)

Skopal, Pilný – Beneš, Štofa

V úvodu střetnutí byli aktivnější hráči domácí Dukly, ale Čachotský ani Anděl z mezikruží po přečíslení tři na jednoho si na debutanta Běhulu nepřišli. Před polovinou zahajovací třetiny předvedl povedený průnik domácí Lichanec, ovšem finální přihrávku chomutovská defenzivy vypíchla do bezpečí. Pirátskou odpověď řídil Hrala, jenže zblízka Lundströma neprostřelil.

Vedení se tak ujala Jihlava poté, co v přesilové hře dostal Jan Pohl přihrávku po modré čáře, popojel si k vrcholu levého kruhu a jeho bombu zastavil až síť hostující branky – 1:0. Brzy po gólu putoval na trestnou lavici další Pirát, ale tým kouče Vlka si na druhý gól musel počkat. Mimo jiné i proto, že Zemanovi před brankou utekl puk. Na začátku 19. minuty poslal Lichanec milimetrový pas přes brankoviště a Tomáši Chlubnovi stačilo jen nastavit hokejku – 2:0.

První početní výhodu svěřenců Martina Štrby rozdělila přestávka, což se možná podepsalo pod jejím nevyužitím. Na konci 25. minuty střílel Anděl do Běhulovy lapačky, hned po buly se Chomutovští vydali kupředu, jenže Stloukal z mezikruží pálil nad branku. Následovaly Tomicova teč Havlovy rány a Pekrův bekhendový pokus v tísni. V obou případech si gólmani situace pohlídali.

Druhou polovinu duelu odstartovali Severočeši v přesilovce, avšak Klímova střela z levé strany na bližší tyč se neujala. Stejně dopadl před Běhulou ve vlastním oslabení i Čachotský, jehož dorážku po odrazu puku od zadního mantinelu zastavil beton. Do druhé sirény přidali Jihlavští ještě jeden gól. V polovině 36. minuty přihrál Poletín z osy útočného pásma do levého kruhu Jiřímu Fronkovi, který se zakončením počkal a poté posla puk nad ležícím Běhulou do horních pater branky – 3:0. V samotném závěru ještě Piráti nezužitkovali přečíslení

Na startu třetí části hry netrefili branku Poletín zblízka ani na druhé straně Havel. Dvě vyloučení krátce po sobě dala delší přesilovku domácí Dukla, ovšem ta byla nebezpečná až po jejím skončení, Holý však jen vyprášil Běhulovy betony. Před polovinou třetiny zkoušel Klíma zaskočit Lundströma, ale ani on neuspěl, a tak přidal další gól tým z Vysočiny.

Čtyři minuty před třetí sirénou vystihl Harkabus chomutovskou přihrávku po útočné modré a uháněl kupředu. V přečíslení dva na jednoho našel mezi kruhy Davida Čermáka a ten s notnou dávkou štěstí dostal kotouč do branky – 4:0. Běhula chvíli poté vychytal samostatný únik Davídka a neinkasoval ani v následné přesilovce domácí, v níž mu po Holého ráně pomohla tyč. Síť ani v jedné brance už se nerozvlnila, takže Piráti poprvé v základní části neskórovali.

František Zeman (HC Dukla Jihlava): „Výsledek se mi bude hodnotit velice dobře. Ale do utkání jsme nevstoupili moc dobře, ačkoliv jsme se v první třetině zlepšovali a vyhráli jí 2:0. Do druhé části jsme šli s tím, že chceme pokračovat v tom, jak jsme první část dohráli. Bohužel z naší strany přišla lehkovážnost. Zaplaťpánbůh, že nás držel gólman a soupeř nedal gól. Pak jsme dali třetí gól a třetí třetinu jsme si pohlídali.“

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Utkání jsme nezačali dobře a první třetina byla z naší strany špatná. Neměli jsme dobrý pohyb, dělali jsme zbytečné chyby. Dvě vyloučení, dva inkasované góly... Před druhou třetinou jsme si něco řekli a začali jsme to plnit. Měli jsme větší důraz, větší koncovku. Bohužel v ní jsme selhali a to rozhodlo. Šance jsme nějaké měli, bohužel nedali jsme góly.“