Piráti po reprezentační pauze prohráli s Benátkami nad Jizerou v prodloužení

Napsal 13.11.2019 Jan Burda, Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Jednadvacáté kolo Chance ligy, které se hrálo po reprezentační přestávce, zavedlo na led chomutovské ROCKNET ARÉNY tým z Benátek nad Jizerou. Utkání nakonec dospělo do prodloužení, po kterém se radovali hosté, kteří si tak odvážejí dva body.
21.kolo st 13.11.2019
1:2p(1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
BNJ
Pavlát – Žovinec, Rýgl, Štochl, Lang, Tejnor, Pařízek, Seemann – Stloukal, Llewellyn, Hlava – Klíma, Suchý, Černý – Tomica, Doktor, Rudovský – Chrpa, Vrhel, J. Svoboda
Benátky n.J.
Schwarz – Kunst, Buchtela, Havlín, Bukač, Kovář, Niko, Had – Průžek, Šír, Duda – Klapka, Najman, Rychlovský – Špaček, Chrtek, Jiruš – Wiencek, Šafařovský, Šeliga

5. Rudovský (Tomica, Doktor)
32. Rychlovský (Špaček, Duda), 62. Wiencek (Jiruš)

Zubzanda, Grech – Coubal, Kokrment

Aktivní vstup Pirátů do utkání zužitkoval Jan Rudovský, který po vhazování dostal přihrávku od Marka Tomici před branku, kde neměl osamocený problém s brankářem Markem Schwarzem a stahovačkou poslal puk do odkryté klece – 1:0.

Už ve třinácté minutě si mohl Jan Rudovský připsat i druhý gólový zářez, ale kotouč se po jeho tvrdé střele došoural jen k brankové čáře, kde jej obránci odklidili do bezpečí. Necelé tři minuty před koncem prvního dějství mohli jít Piráti do vedení o dvě branky, ale Darby Llewellyn samostatný únik zakončený blafákem neproměnil.

Ve 26. minutě získali domácí výhodu dvojnásobné přesilovky, během níž si vytvořili několik střeleckých příležitostí, ale žádná neskončila gólem. Zhruba v polovině zápasu hosté vyrovnali zásluhou Jakuba Rychlovského, který přesnou ranou mezi tyčku a beton překonal přesouvajícího se Dominika Pavláta – 1:1. Vzápětí mohl strhnout vedení na stranu Chomutova Filip Suchý, jenž se zjevil sám před bránou, Marek Schwarz pohotovým zákrokem jeho šanci zneškodnil.

Na začátku třetí periody ujel po nedorozumění v domácí obraně Jiří Průžek, ovšem jeho pokus orazítkoval jen levou tyč. O tři minuty později byl k vidění další samostatný únik, jenže Petr Stloukal netrefil branku.

Ve 49. minutě nepřekonal brankáře hostů ani Nicolas Hlava rychlým únikem z pravého křídla. V základní hrací době se o vítězi nerozhodlo, tudíž přišlo na řadu prodloužení. V něm Piráti inkasovali z hole Petra Wienceka, který ujel domácí obraně a blafákem překonal Dominika Pavláta – 1:2 pp.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Budu stručný: chyběl nám důraz, nešly nám přesilovky a měli jsme špatné zakončení. Jediné, co jsme měli, byl vynikající gólman v brance.“

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): „V první třetině jsme se hledali. Nebyli jsme tak kompaktní a sehraní, měli jsme malá okénka v defenzivě. I tak jsme první třetinu ustáli, od druhé už jsme byli rovnocenným soupeřem. Důležitý faktor bylo ubránění dvou přesilovek soupeře pět na tři. To bylo rozhodující. Bodů si nesmírně vážíme.“