Piráti ovládli utkání s Motorem, ten odjíždí se sedmi inkasovanými brankami

Napsal 14.04.2015 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Velmi důležité utkání čekalo na Piráty v desátém kole baráže o Tipsport extraligu. Do SD ARÉNY přijel Motor České Budějovice. Piráti v předchozím kole zvítězili právě na ledě Motoru a České Budějovice chtěly svou domácí prohru zcela jistě odčinit. Ačkoliv se hosté dostali brzy do vedení, Piráti po bravurně zvládnutém utkání porazili České Budějovice 7:1.
BAR10 út 14.4.2015
7:1(3:1, 2:0, 2:0)
CEB
Kopřiva – Rutta, Skinner, Rýgl, Drtina, Šulák, Toman – Hovorka, Gajovský, Hřebejk – Květoň D., V. Růžička, Kaše O. – McGregor, Dušek, Květoň L. – Račuk, Chlouba, Šagát – Veselý
Č. Budějovice
Gába (32. Bláha) – Žovinec, Punčochář, Vráblík, Suchánek, Semrád, Mucha, D. Růžička – Švihálek, Pajič, Přibyl – Kuchejda, Straka, Nouza – Boháč, Rob, Vaniš – Pašek, Švec, Marek – Doktor

6. Šulák (Dušek, McGregor), 7. Hovorka (Rýgl), 10. D. Květoň (Toman), 27. Račuk (Chlouba, Šagát), 32. Gajovský (Hovorka, Hřebejk), 41. D. Květoň (Gajovský, Skinner), 53. L. Květoň (McGregor, Dušek)
2. Nouza (Kuchejda, Vráblík).

6:5
1:0
0:0
4013

Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří se prosadili již po 62 vteřinách. Růžička špatně rozehrál a Kuchejda vypálil na Kopřivu, který kotouč neudržel v náruči. Dojíždějící Tomáš Nouza již neměl těžkou úlohu a překonal domácího gólmana - 0:1.

Následně hráli Piráti přesilovou hru, ve které se sice nedokázali prosadit, ale vytvořili si tlak, který vyústil ve vyrovnávací branku. McGregor našel zpoza brány dobře postaveného Libora Šuláka, který střelou z první překonal Gábu - 1:1.

Piráti se prosadili také v oslabení. V sedmé minutě ujížděl Marek Hovorka od červené čáry prakticky sám, dojel na pravý kruh, kde naznačil střelu příklepem, ale poté kotouč vystřelil tahem a překonal překvapeného Gábu - 2:1.

Hosté za celou třetinu v podstatě neohrozili domácího brankáře. Byli to naopak Piráti, kdo se opět prosadil. V desáté minutě dojel Toman kotouč, zpoza brány našel přesnou zadovkou volného Davida Květoně, který prostřelil Gábu na bližší tyč.

I nadále byli aktivnějším celkem Piráti, ale čtvrtou branku v první třetině již nepřidali. Stav po první části tak byl 3:1.

Nástup do druhé třetiny vyšel lépe Pirátům. Důkazem byla čtvrtá branka v síti Motoru. Chlouba našel před brankou Marka Račuka, který byl sice v obležení dvou hráčů hostů, i tak ale dokázal z otočky zakončit a kotouč proplul za záda brankaře oblečeného ve žlutém dresu - 4:1.

Ve 32. minutě hráli Piráti v početní výhodě, kterou bleskurychle využili. Zpoza brány našel Hovorka zcela volného Nikolu Gajovského, který střelou tahem prostřelil českobudějovického brankáře. Pět branek na kontě Gáby bylo již moc a nechal se v bráně vystřídat Bláhou.

Impuls v podobě střídání brankařů hostům vyšel tak napůl. Sice žádnou branku do konce třetiny neinkasovali, ale také žádnou nevstřelili. Po dvou třetinách tak Piráti vedli 5:1.

Další branka v českobudějovické síti přibyla ale hned v úvodu poslední části. Po 36 vteřinách hry ujížděli Piráti dva na jednoho, Gajovský našel přihrávkou Davida Květoně, který se štěstím protlačil kotouč mezi Bláhovými betony - 6:1.

Domácí si ve třetí třetině především hlídali náskok, a tak se hosté dostávali častěji do útočného pásma. Ve 46. minutě byl Motor blízko snížení stavu, ale povalující se kotouč nedokázal nikdo z dojíždějících hráčů přehodit přes beton Kopřivy.

Poslední hřebíček do rakve Českých Budějovic přidali Piráti v 53. minutě. McGregor vyvezl kotouč po pravém mantinelu, přihrávkou našel zcela volného Lukáše Květoně v předbrankovém prostoru a ten jen posunul kotouč za bezmocného Bláhu - 7:1.

Domácí si již zbytek utkání pohlídali a nedovolili Motoru druhou branku. Hosté tak již definitivně nemohou postoupit do Tipsport extraligy, ale můžou sebrat ve zbývajících kolech body Olomouci či Slavii.

Aleš Totter (Piráti Chomutov): „Pro nás to bylo těžké utkání, čekalo se, že poprvé vyhrajeme doma za tři body a že to bude jasný zápas. Měli jsme dobrý nástup. I když jsme dostali první gól, tak jsme byli celý zápas v pohybu a proměnili jsme šance. Udrželi jsme se na kotouči a bylo to takové „pohodové“ vítězství. Nevím, jak to bylo dáno motivací Budějovic, které se už nemohly nikam posunout. Jsme rádi, že jsme roli favorita potvrdili, z mentální stránky šlo o těžký zápas. Dali jsme i pěkné góly, zapojily se všechny lajny, což je důležité. Vytvořili jsme si dva mečboly a v pátek máme první. Věřím, že bude vyprodáno, a potvrdíme to, o co celou sezónu bojujeme, i když to bude těžké. Musíme se na ten zápas připravit, na což máme dva dny, a vstoupit do něj se stejnou chutí a bojovností jako tentokrát. Myslím, že Slavii známe a že to bude o momentální pohodě. O tom, jak do duelu oba týmy vstoupí.“

Petr Rosol (ČEZ Motor České Budějovice): „Pro nás už bylo těžké hledat motivaci, i přesto jsme ten zápas měli odehrát lépe. Domácí byli lepší po celý zápas a vyhráli.“