Piráti otočili pohledné utkání s Litoměřicemi, dvě trefy zaznamenal Nicolas Hlava

Napsal 18.01.2020 Michal Luxa, Eliška Ratiborská
C h o m u t o v - Ve třiačtyřicátém kole Chance ligy přivítali Piráti v ROCKNET ARÉNĚ Litoměřice, které zdolali 3:1. Stadion šel sice ve třetí minutě do vedení, ovšem poté už stříleli branky jen Chomutovští. O dva zásahy se postaral Nicolas Hlava, kterého jednou trefou doplnil Filip Suchý. Výborným výkonem se také prezentoval Dominik Pavlát, jenž zastavil šestatřicet pokusů soupeře.
N13 so 18.1.2020
3:1(0:1, 2:0, 1:0)
LTM
Pavlát – Žovinec, Rýgl, Havel, Blaha, Lang, Štochl, Seemann – J. Sklenář, Suchý, Chrpa – Hlava, Pitule, Stloukal – Tomica, J. Svoboda, Llewellyn – M. Svoboda, Koláček
Litoměřice
Král – Gaspar, Mlčák, Jebavý, Baláž, Strejček, Klejna – Voženílek, Korkiakoski, Kadlec – Jánský, Jícha, Helt – Kangas, Havelka, Brabenec – Kropáček, Morong, D. Sklenář

28. Suchý (Chrpa, Seemann), 40. Hlava (Seemann, Stloukal), 57. Hlava (Stloukal, Pitule)

Strejček (Litoměřice) 10 minut

Úvodní vhazování zápasu zvládli lépe hosté, kteří kotouč ale brzy ztratili. Do první velké šance zápasu se proto dostal domácí elitní centr Filip Suchý, jenž přebral puk na útočné modré čáře a namířil do břevna. Už ve třetí minutě utkání se poprvé rozsvítil majáček za brankou Dominika Pavláta, když Martin Kadlec nabral velkou rychlost, přebruslil obránce, objel branku a přistrčil puk před brankoviště důraznému Danielu Voženílkovi – 0:1.

V dalších okamžicích se několikrát vylučovalo na obou stranách, ale početní výhoda nepomohla k pokusu o gól ani jednomu z týmů, dokud se v desáté minutě před pirátskou svatyní neobjevil Josef Jícha, kterého však Dominik Pavlát vychytal. Po nepřesné rozehrávce domácích dostal šanci ještě Jan Mlčák, poté se však hra přesunula na druhou stranu, kde střílel taktéž neúspěšně Petr Stloukal. Ten se k puku dostal znovu v šestnácté minutě ve vlastním oslabení, jenže akce opět neskončila gólem. Cinknutí tyčky slyšeli diváci ještě dvě minuty před koncem první třetiny po pokusu Dušana Žovince.

Začátek druhé části hry patřil Pirátům, kteří se ihned dostali do šance díky Lukáši Blahovi. V pětadvacáté minutě Martin Rýgl chyboval na modré čáře, což vedlo k přečíslení soupeře umocněnému výjezdem Matěje Moronga z trestné lavice, jeho spoluhráč Markus Korkiakoski ale branku nakonec netrefil.

Osmadvacátá minuta konečně rozezněla oblíbenou sirénu doprovázenou písní i potleskem! Ukázkový pas přes celou šířku středního pásma předvedl Jakub Chrpa, který puk poslal k levému mantinelu Filipu Suchému. Ten se dlouhou kličkou dostal za brankáře a bekhendem vyrovnal – 1:1. Do minuty se dostalo na další pokus Pirátů, tentokrát od Nicolase Hlavy, hostující Tomáš Král však situaci ustál.

Velké štěstí stálo při domácích bojovnících ve třiatřicáté minutě, když Peter Jánský jen těsně minul vzdálenější prostor svatyně. O pár minut později chomutovská obrana zapomněla na Martina Kadlece, jenž mířil na lapačku, ovšem Dominik Pavlát kotouč vyrazil. Do třetice se k šanci dostal Vojtěch Kropáček, ale zakončoval nepřesně. Tři pokusy hostům nevyšly, což potrestal Nicolas Hlava, který čtvrt minuty před koncem druhé třetiny nahodil z rohu puk do brankoviště a Tomáš Král si ho sám srazil za brankovou čáru – 2:1.

Poslední část hry nezačala pro Piráty příliš šťastně vzhledem k tomu, že se nejprve Radek Havel a později Lukáš Blaha po soubojích skáceli k zemi a zápas pro druhého jmenovaného skončil. Ve třiačtyřicáté minutě Darby Llewellyn ujížděl sám na brankáře, který ale s jeho posunutím kotouče do forhendu počítal. Následně neskóroval ani Jan Svoboda z mezikruží. Střelu následovanou ještě jednou dorážkou Filipa Helta zvládl Dominik Pavlát zlikvidovat. Na druhé straně si v polovině poslední dvacetiminutovky do útočného pásma najel Vít Seemann, ale trefil jen protihráče. Zanedlouho se naskytla další příležitost Pirátů po rozehrávce Dominika Pavláta, ale Jakub Chrpa druhého brankáře kličkou nepřekonal.

Tři a půl minuty před koncem chtěly Litoměřice zkusit štěstí v šesti, Tomáš Král tak opustil branku, do které během několika sekund zakončil Nicolas Hlava a přidal tak svou druhou branku v utkání – 3:1. Minutu po gólu litoměřický gólman opět odjel na střídačku, což už ale k dalšímu gólu nestačilo ani na jedné straně. Piráti tak pod domácí střechou vybojovali všechny tři body!

Miroslav Buchal (Piráti Chomutov): „Musím s kolegou souhlasit v tom, že to bylo opravdu vyrovnané utkání. Bylo to o gólech. My jsme výborně bránili i oslabení. Dali jsme, dá se říct, šťastný druhý gól z rohu. Následně soupeř tlačil, šel do šesti. My jsme využili power-play a trefili prázdnou bránu. Soupeř pak zkusil znovu hru šest na čtyři a musím říct, že kluci neskutečně bránili. Neskutečně ubojované utkání a klobouk dolů před kluky."

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Zápas byl herně naprosto vyrovnaný a bohužel jsme si nepomohli přesilovkami, které nám v poslední době docela šly. Takže škoda, jedeme dál."