Reportáže

Piráti odjíždějí ze Skandinávie s prázdnou, nestačili ani na HV71

Napsal 24.08.2013 Daniel Pavlík
C h o m u t o v - Piráti prohráli na ledě švédského týmu HV71 6:1 a ze severu Evropy se vrací s nepořízenou. Nejen vysoký počet vyloučení, ale také slabá koncovka stála ze neúspěchem svěřenců Jiřího Čelanského. V tabulce European Trophy momentálně Chomutov zaujímá poslední příčku s pohými dvěma body.
ET5 so 24.8.2013
HV7
6:1(2:1, 2:0, 2:0)
CHM
HV 71
Wesslau (Gunnarsson) – Jämtin, Holzapfel, Nilson, Johansson, Fälth – Sterling, Krog, Gagnon, Pilut, Larsson – Strandberg, Brithén, Sandberg, Williamsson, Stridsberg – Andersson, Bergtsson, Lindström
Chomutov
Kostúr (Hanuljak) – Svoboda, Bartečko, Balej, Malec, Lakos – Račuk, Divíšek, Hruška, Pulpán, Mrázek – Kubinčák, Kämpf, Kaše, Trefný, Bartejs – Šagát, Sikora, Hřebejk, Šulák, Mainer

Branky a nahrávky

HV 71
7. Gagnon (Krog), 9. Krog (Gagnon, Sterling), 34. Brithén (Krog, Gagnon), 36. Jämtin (Nilsson, Johansson), 42. Andersson (Holzapfel, Larsson), 44. Strandberg (Pilut)
Chomutov
20. Hruška (Kubinčák, Divíšek)

Statistiky

Vyloučení
3:9
Využití
4:0
V oslabení
0:0
Střely na branku
28:26

Shrnutí

Začátek zápasu si takto hosté z podkrušnohoří jistě nepředstavovali. Disciplína dělá Pirátům problémy již několik utkání po sobě a znovu na tom tratili. V 7. minutě po vyloučení Mainera se v přesilovce trefil AARON GAGNON. Bohužel pro hosty při této brance fauloval také Luboš Bartečko, takže severočeši zůstali ve čtyřech. A hráči HV71 nepohrdli a přidali druhou branku. Tentokrát se z ní radoval JASON KROG. Tato chvilka stála Chomutov hodně sil, avšak nebylo úplně hotovo. Pět vteřin před koncem dali o sobě vědět i hosté, zásluhou DAVIDA HRUŠKY. Švédský celek ukázal svou sílu hlavně v přesilovkách, z čehož vytěžili slibné vedení hned v úvodu utkání. Nechal se však zaskočit v samotném závěru dvacetiminutovky.

Druhá třetina nabízela šanci k otočení zápasu, ale vyloučení hostů se nepřestávala kupit. A toho domácí uměli náramně využít. Ve čtyřiatřicáté minutě pojišťoval vedení TED BRITHÉN za asistence produktivní dvojice Kroga a Gagnona. To ale nebylo vše. Po dalším vyloučení Bartečka se prosadil také švédský reprezentační útočník ANDREAS JÄMTIN. Závě druhého dějství se Pirátům naprosto vymkl z rukou. Piráti to svému soupeři opravdu usnadňovali.

Vzkříšení nepřišlo ani v posledním dějství. Jen dvě minuty po vhazování překonal Matúše Kostúra ERIC ANDERSSON. Stačila pouze chvíle a HV71 přidala již šestý zápis do listiny střelců. SEBASTIAN STRADBERG nezaváhal a dal tak vzniknout konečnému stavu utkání. Piráti se ve třetí třetině bránili v nekompletní formaci jen jednou, ale celkový počet vyloučení zní 3:9. V tomto zápase rozhodla nedisciplína hostů, čehož HV71 náležitě využila. Zajímavostí utkání je, že všechny branky domácích padly po párech v každé třetině a jen s malým časovým odstupem.