Piráti neudrželi nadějné vedení, z Písku nakonec vezou pouze bod

Napsal 02.11.2022 Tadeáš Kožený
P í s e k / C h o m u t o v - Ve třináctém kole druhé ligy zajížděli Piráti na led Písku. Chomutovští v první třetině skórovali hned dvakrát, ale domácí se nevzdali a skóre zápasu otočili třemi góly ve druhém dějství. Svěřenci Kamila Koláčka, jemuž výjimečně asistoval Angel Krstev, ve zbytku zápasu už jen vyrovnali. V prodloužení se z rozhodující trefy radovali Písečtí a získali zasloužené dva body.
13.kolo st 2.11.2022
IHC
4:3p(0:2, 3:0, 0:1 - 1:0)
Písek
Kříž – Novák F., Kurfürst, Radoš, Hanus, Dudáček, Turek, Dvořák – Hollar, Macháček, Hrakholski, Koupal, Andrle, Brož, Matiášek, Bednařík, Volf, Pouzar, Novotný, Prášek
Běhula – Pavlát, Váchal, Seemann, Matai, Žižka, Havel, Charousek – Vostiňák, Kostourek, Mežnar, Černý, Koblížek, Zajíček, Rindoš, Mála, Chrpa, Lukeš, Hübl

Písek
23. Matiášek (Prášek, Dudáček), 27. Hrakholski (Macháček, Hollar), 40. Volf (Novák), 65. Radoš (Pouzar)
1. Lukeš (Chrpa, Matai), 4. Chrpa (Hübl, Charousek), 53. Matai (Chrpa, Hübl)

2:8
1:0
0:0
30:32
470
Kosnar – Charvát, Sýkora

Již po půl minutě hry se měnilo skóre! Chrpa se svezl po levé straně a na straně druhé našel rozjetého snajpra Františka Lukeše, jenž z jedničky propálil brankáře Kříže – 0:1. Krátce na to se hosté radovali podruhé, když opět přečíslení dva na jednoho úspěšně zakončil Jakub Chrpa – 0:2. V závěru úvodního dějství mohli Piráti přidat třetí branku a to, když kotouč poskakoval v píseckém brankovišti, ale situaci vyřešil gólman Kříž.

Do druhé třetiny vstoupil Písek jakožto úplně jiný tým politý živý vodou. Dlouhotrvající tlak domácích přetavil v gól Jan Matiášek – 1:2. Následně přečíslení dva na jednoho proměnili i domácí. Macháček poslal touš na Jehora Hracholského, který se nemýlil. V půlce klání za stavu 2:2 mohl Piráty poslat do vedení Viktor Hübl, jenž se ujal trestného střílení. Na píseckého muže pod maskou si ale nepřišel. Dvanáct vteřin před druhou sirénou dokonal obrat kapitán Písku Lukáš Volf – 3:2.

I ve třetině závěrečné předváděl Písek velmi dobrý výkon, ale skóre se měnilo pouze jednou, a to na straně Chomutova. Osm minut před koncem základní hrací doby totiž projel do útočného pásma Jakub Matai, který neměl kolem sebe žádného strážce, a tak pohodově a přesně zavěsil – 3:3. Králové dostali ještě v závěru výhodu přesilové hry, kterou ale domácí nevyužili a přenesla se jim tak do nastaveného času.

V prodloužení měl Písek hned několik šancí. Radoš si už položil brankáře Běhulu, ale kotouč nenadzvedl, aby přeskočil beton chomutovského gólmana. Z další akce se dostal Prášek do samostatného úniku, ale Pirát pod maskou střelce přečetl. Utkání rozhodla přesná trefa Jana Radoše dvacet sekund před koncem prodloužení – 4:3.

Tomáš Matušík (IHC Králové Písek): „Začali jsme se strašným respektem, přestože jsem klukům vtloukal do hlavy, že proti nim budou stejní hokejisté jako oni. Za stavu 0:2 jsme asi měli pocit, že zápas je ztracený. Paradoxně jsme ale začali hrát a sehráli jsme nakonec báječný zápas. Výsledek je super. Kdyby mi to někdo řekl v páté minutě, poslal bych ho k Chocholouškovi.“

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Začali jsme dobře, ale bohužel hrála jen jedna lajna, což je v téhle soutěži málo. Ostatní se nebyly schopné přidat a nemůžeme spoléhat, že nám zápas vyhraje jedna lajna, když jí další nepomůžou a nepodpoří ji.“