Piráti nasázeli Kadani pět gólů a vstoupili do sezóny vítězně

Napsala 19.09.2020 Redakce
K a d a ň - Chomutov porazil v prvním kole Krajské ligy mužů největšího rivala z Kadaně, když udělal velmi důležitý krok dvěma zásahy na přelomu utkání. Od té doby už Piráti na ledě soupeře nepohrávali a došli si pro tříbodové vítězství. První gól nového celku v mistrovském zápase vstřelil Jan Stoklásek, dvakrát se trefil mladík Jakub Jaroš.
1.kolo so 19.9.2020
KAD
3:5(2:1, 1:3, 0:1)
Kadaň
Šebek – Novák, Josef Toman, Krása, Psar, Salač – Paul, Šlehofer, Jan Toman, Bartók, Hrdlička, Georgiev, Limberg, Tenkač, Nguyen, Dejmek, Holuša, Krpenský
Damašek – Kuncl, Petrásek, Charousek, Krstev, Babka, Řepík – Jíra, Chrpa, Andres, Huňady, Králíček, Bečvář, Stoklásek, Panocha, Jaroš

Kadaň
18. Dejmek, 19. Jan Toman, 35. Dejmek (Limberg)

13. Stoklásek (Petrásek), 29. Kuncl (Stoklásek), 30. Jaroš, 38. Chrpa (Krstev, Jíra), 42. Jaroš

10:9
0:1
0:0
28:49
300
Vyštejn – Armstark, Vejl

V první šanci zápasu se objevil Jakub Jaroš, který však z levého kruhu nikým nehlídán nechal vyniknout Dominika Šebka v kadaňské brance. Na přelomu dějství šli Piráti přibližně na třicet vteřin do tří, čehož domácí nevyužili – radost Radkovi Krpenskému, který už dával do prázdné, sebral holí Pavel Damašek.

Skóre otevřel na konci třinácté minuty Jan Stoklásek, a stal se tak prvním střelcem Chomutova v sezóně – 0:1. Závěr úvodní periody Pirátům vůbec nevyšel a po gólech Jana Tomana z individuální akce a Ladislava Dejmka, který se trefil mezi betony gólmana, odcházeli do kabin se ztrátou jedné trefy – 2:1.

Od druhé třetiny se duel začal přiostřovat, takže přibývalo i faulů. Při jednom z oslabení Jakub Chrpa nastřelil z dobré pozice pouze horní tyčku, což ho nemuselo mrzet, protože za dvě minuty vyrovnal ránou od modré Miroslav Kuncl – 2:2. Převaha Chomutova se stupňovala, to vyjádřil gólově Jakub Jaroš ránou z předbrankového prostoru – 2:3.

Vše pokračovalo dvojnásobnou přesilovkou, ve které Jakub Chrpa nastřelil pouze konstrukci, na to zareagovala Kadaň opětovným srovnáním – špatnou rozehrávku Pirátů potrestal Ladislav Dejmek – 3:3. V závěru prostředního dějství se Jakub Chrpa konečně dočkal, když mimo dosah soupeřova brankáře tečoval ránu Angela Krsteva – 3:4.

Ve dvaačtyřicáté minutě Jakub Jaroš vyslyšel prosby všech chomutovských fanoušků na stadionu a završil po pohledné individuální akci ‚bůra‘ – 3:5. V dalším průběhu už si Piráti hlídali dvougólové vedení, které vydrželo až do závěrečné sirény, těsně před kterou Jan Stoklásek odcinkal na brankovou konstrukci konec.

Radomír Krpenský (SK Kadaň): „Naši kluci hráli dobře a makali. Na to, že v létě neměli v podstatě žádnou přípravu a začali jsme až někdy v srpnu, to nebylo z naší strany špatné. Jsem na kluky hrdý a myslím, že diváci viděli pěkný zápas. Samozřejmě tam byly chyby a jednu z nich Chomutov potrestal prvním gólem, pak jsme srovnali hru a první třetinu nakonec vyhráli. Druhá třetina nás stála hodně sil a navíc jsme ji bohužel prohráli. Klobouk dolů před Chomutovskými, ale jak už jsem říkal, jsem hrdý i na naše hráče.“

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Odehráli jsme těžký první zápas, ve kterém se projevila určitá nervozita týmu. Chtěl bych poděkovat fanouškům, protože nástup na led a jejich podpora byly pro nás všechny famózním zážitkem. Atmosféra asi nabudila i domácí kluky, kteří na nás vlítli a nedali nám nic zadarmo. Jsme rádi, že jsme nakonec vyhráli a získali první tři body.“