JUNIOŘI - reportáž

Piráti na prahu ligy podlehli Havířovu, rozhodla oslabení

Napsala 18.09.2020 Redakce
C h o m u t o v - Chomutov vstoupil do Juniorské ligy akademií porážkou, když na vlastním ledě v rámci pátého kola nestačil na nováčka z Havířova. Piráti doplatili na vyloučení, během kterých hráči AZetu zapsali pět z šesti branek. Už v sobotu má družina Petra Jíry šanci na reparát, jelikož ve vsunutém zápase přivítá Mladou Boleslav.
5.kolo pá 18.9.2020
CHM
3:6(1:3, 1:1, 1:2)
HAV
Chomutov
Němeček – Petrásek, Houdek, M. Pöschl, Ludvík, Ferbas, Matějka – T. Šilar, Jiří Kulich, Jurak, T. Svoboda, Benda, Spudich, Černý, Vyroubal, F. Döring, Ekrt
Havířov
Nowak – Kuboš, Korýtko, Ketner, Thiel, Zmarzlák, Kočí – Kubík, Mastič, Becher, Horváth, Pastor, Makovec, Byčkov, Gergel, Špaček, Vašenka, Hledík

Branky a nahrávky

Chomutov
7. Černý (T. Svoboda, Jiří Kulich), 24. Jiří Kulich (Černý, T. Svoboda), 59. Spudich (Matějka, Benda)
Havířov
9. Becher (Ketner, Špaček), 14. Hledík (Becher), 19. Vašenka (Pastor, Ketner), 37. Pastor (Hledík, Ketner), 43. Kočí (Mastič, Horváth), 53. Pastor (Thiel)

Statistiky

Vyloučení
10:5
Využití
0:5
V oslabení
0:0
Střely na branku
18:37
Diváci
0
Rozhodčí
Kostourek – Belko, Kokrment
Vyšší tresty
Spudich (Chomutov) 10 minut

Shrnutí

V první velké šanci utkání se ocitl mladíček Tomáš Šilar, ten však nikým neatakován z mezikruží nastřelil pouze tyčku havířovské branky. Zanedlouho už se skóre pohnulo – David Černý tečoval nahození Tadeáše Svobody, na což za minutu odpověděl po podobné akci Ondřej Becher – 1:1.

Na přelomu dějství se oba celky odebraly do šaten kvůli chybě v zápise na straně hostů, všechno se však za pár minut vyřešilo a zbytek první třetiny se dohrál před druhou. Zmatky nakonec prospěly Havířovu, který rychle využil dvě přesilovky. Daniel Hledík odrazil puk od bruslí domácího zadáka a Jan Vašenka se o chvíli později prosadil z levého kruhu – 1:3.

Na začátku prostřední třetiny  Jiří Kulich z levého kruhu překvapil Antonína Nowaka, čímž vrátil Chomutov do hry – 2:3. V dalším průběhu družina Petra Jíry jednu přesilovku ubránila, ale tu další už ne, takže ve 37. minutě David Pastor dorážkou z předbrankového prostoru vrátil svému týmu dvougólové vedení – 2:4.

Hned při vstupu do třetí periody AZet dostal možnost osmdesáti vteřin v pěti proti třem, čehož využil Fabien Kočí povedenou střelou z pravého kruhu – 2:5. Pátou a poslední početní výhodu zužitkoval David Pastor, který prostřelil Josefa Němečka z mezikruží – 2:6. V závěru kosmeticky upravil výsledek Jan Spudich povedenou ránou pod horní tyčku, ale více už Piráti nestihli – 3:6.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej.

Ohlasy trenérů

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Začali jsme slušně, protože kluci byli nažhavení. Prvních deset minut bylo dobrých a měli jsme tam i nějaké šance. Nepovedla se nám ale oslabení, ve kterých jsme dostali pět gólů, s přesilovkou soupeře jsme se nevyrovnali. Soupeř byl o něco lepší.“

Tomáš Potěšil (AZ Heimstaden Havířov): „Myslím, že oba týmy dlouho nehrály. Domácí neměli za sebou ani jeden zápas a my jsme hráli naposledy před čtrnácti dny, takže jsme byli v očekávání. Jenom trénovat také není dobré. Utkání jsme zvládli, dali jsme pět gólů v přesilovkách, což byl ten rozdíl, který rozhodl.“

×
Dnes v 12:00 | Jun.
HC AZ Havířov 2010
Piráti Chomutov
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Lovosice
Piráti Chomutov