ST. DOROST - reportáž

Piráti na dvoudenním turnaji nevyhráli, Salzburgu podlehli i podruhé

Napsala 24.01.2017 Kateřina Kundertová
S a l z b u r g / C h o m u t o v - Starší dorostenci odehráli druhý vzájemný zápas na dvoudenním turnaji v Salzburgu. S místním týmem Red Bull Salzburg prohráli i podruhé, tentokrát poměrem 7:2. Piráti v prvních dvou třetinách inkasovali dvě branky a odpověděl pouze Navrátil před polovinou zápasu, když snížil na 1:2. Poslední perioda skončila 3:1 pro domácí, takže si pohodlně pohlídali jasné vítězství.
přát. út 24.1.2017
SAL
7:2(2:0, 2:1, 3:1)
CHM
Salcburk
Mnich – Pasanen, Wirth, Stückler, Sander, Zündel, Schreier, Frandl – Zimmermann, Schütz, Rebernig, Lobach, Zitz, Gehringer, Varejcka, Schitz, Bakos, Rauhala, Streu, Harnisch, Jentzsch
Chomutov
Skokan – Štochl, J. Starý, Procházka, Kleiner, Hradecký, D. Zeman – Baier, Veselý, D. Černý, Bajer, Navrátil, Sommer, T. Koblížek, Ouřada, Brandner

Branky a nahrávky

Salcburk
12. Schütz, 18. Harnisch (Zitz, Gehringer), 26. Pasanen (Varejcka), 36. Lobach (Zimmermann), 42. Frandl (Schütz), 45. Harnisch (Gehringer, Zitz), 51. Schitz (Streu, Bakos)
Chomutov
25. Navrátil (Štochl), 50. Veselý

Statistiky

Vyloučení
2:4
Využití
0:0
V oslabení
0:1
Střely na branku
37:17
Diváci
30
Rozhodčí
Kellner – Krausz, Gerner

Shrnutí

Piráti začali dobře, po šestačtyřiceti vteřinách si vybojovali přesilovou hru, která všach skončila bez úspěchu stejně jako v dalším průběhu početní výhoda domácích. V deváté minutě se střela Koblížka odrazila do vzduchu, ale pro neštěstí střelce přelobovala branku a dopadla za ni. O chvíli později Zeman vystihl rozehrávku a stál sám před Mnichem, na kterého nevyzrál. Na druhé straně se prosadil Schütze, jenž se nejlépe zorientoval před Skokanem –1:0.

Hned poté ztečovaná rána Zemana orazítkovala horní tyč a Veselý selhal v koncovce, když nepřehodil ležícího brankáře. Předtím, než se prosadil Harnisch a zvýšil na rozdíl dvou branek, měli dobrou šanci Piráti, ale Red Bull měl štěstí, jelikož byla střela Ouřady sražena domácími mimo tři tyče – 2:0.

Na začátku druhé třetiny byl vyloučen Baier za hákování, ve vlastním oslabení se prosadil Navátil, jenž se z levé strany natlačil na osu a mířil přesně – 2:1. Salzburg ale rychle odpověděl, současně s návratem trestaného chomutovského hráče se prosadil od modré Pasanen – 3:1. Chomutovští měli v dalším průběhu možnost přesilové hry, kterou však nevyužili.

Ve 34. minutě Stückler poslal střílenou přihrávku na Rauhala, jehož teč se nevešla mezi tři tyče. O chvíli později však domácí opět udeřili, Zimmermann přihrál od pravé tyče Skokanovy brány na Lobacha, jenž si počkal a zavěsil – 4:1. V závěru třetiny si Rud Bull hlídal náskok ve střední třetině.

Začátek posledního dějství patřil domácím. Nejprve se prosadil Frandla, jenž doklepl puk do odkryté chomutovské branky, a poté Harnisch zakončil dobrou spolupráci Zitze a Gehringtera – 6:1. Po ubráněném oslabení, ve kterém Piráti soupeři nic nedovolili, se do úniku díky špatné přihrávce domácích dostal Veselý, jenž s pomocí horní tyčky a betonu Mnicha snížil – 6:2.

Stejné situace využili i hráči Salzburgu, v úniku uspěl Schitz, který uzavřel střelecké konto zápasu – 7:2. V závěru zápasu si Red Bull hlídal pohodlný náskok a do žádných větších akcí se nepouštěl.