Piráti jednoznačně porazili tým Žiliny a v turnaji pokračují bez zaváhání

Napsal 12.08.2011 Jakub Novák
C h o m u t o v - Od začátku bylo jasné, že tento zápas nemá jednoznačného favorita. Žilina hraje velmi nepříjemný hokej, což bylo znát první třetinu. Hrálo se ze strany na stranu, ale více šancí měl chomutovský tým. Jako jediný se trefil Petr Jíra. Druhá třetina byla výrazně bohatší na góly. Nejprve potěšil žilinské diváky Róbert Huna, který překonal Hanuljaka. Za několik minut ale následovala chomutovská smršť. Laco ve dvou minutách lovil puk ze své branky celkem třikrát. Trefili se postupně David Hruška, Milan Kraft a Jaroslav Kůs. Třetí třetina byla jednoznačně v režii Pirátů. Žilině toho moc nedovolili. V klidu si pohlídali skóre, když na 5:1 zvyšoval Petr Jíra. Kosmetickou úpravu provedl ve třiapadesáté minutě Sykora, když snížil na konečných 5:2 pro Chomutov.
Turnaj pá 12.8.2011
ZIL
2:5(hraje se ve Zvolenu)
Žilina
Laco Marek (Johanes Richard) - Devečka Dušan, Ďurkech Juraj, Zukal Marek, Grill Martin, Krčula Martin, Dlouhý Jan, Scap Luka, Kokavec Jaroslav, Huna Richard, Huna Róbert, Sivák Peter, Drevenák Milan, Troliga Tomáš, Smotrila Richard, Drábek Jakub, Hreus Michal, Sykora Tomáš, Hájnik Martin, Juríček Martin, Čvark Anton
Hanuljak Miroslav (Řehoř Milan) - Havíř David, Palin Brett, Pulpán Lukáš, Pavlas Aleš, Jillson Jeff, Mrázek Jaroslav, Bombic František, Rutta Jan - Hruška David, Jabrocký Jaroslav, Procházka Milan - Hřebejk Štěpán, Kraft Milan, Jíra Petr - Hafenrichter Jaroslav, Kůs Jaroslav, Gajovský Nikola - Seman Filip, Sikora Marek, Davídek Martin

Žilina
22. Huna Róbert, 52. Sykora
7. Jíra (Hřebejk), 33. Hruška (Jabrocký, Procházka), 33. Kraft (Hřebejk), 34. Kůs (Mrázek, Gajovský), 42. Mrázek (Kůs)

4:4
0:0
0:1
Jakubec - Lajčiak, Farkaš

První třetina měla vysoké tempo. Chomutovští si připravili hned několik brankových příležitostí, ale do klece Laca doputovala pouze jedna. Za to opravdu překrásná akce dvojice Hřebejk – Jíra. Na jeden dotek si dvakrát vyměnili kotouč a na Petra Jíru už zívala pouze prázdná branka. Zbytek třetiny trval tlak Chomutova, branka z toho však nepadla. Miroslav Hanuljak v chomutovské brance také předvedl několik důležitých zákroků a udržel tak po první třetině stav 1:0.

Do druhé třetiny vstoupili Piráti velmi uvolněně. Hned při prvním střídání si hezky vybruslil mezi kruhy Róbert Huna. Předvedl obrovský nápřah a jeho dělovka prošla až do chomutovské branky. Následovala přesilová hra Pirátů. Nejprve se trápili s rozehrávkou, ale nakonec si vyprodukovali velmi slibnou šanci. Závar před brankou Laca zařídilo trio Sikora – Seman – Davídek. Nejprve svou střelu přesně neumístil Seman a následně se v zakončení mýlil i Sikora. Začalo se hrát převážně ve středním pásmu, ale poté přišla velice povedená část utkání. Nejprve David Hruška výborně využil odraženého puku a krásnou kličkou uklidil puk do branky. Chomutov byl v laufu a napadal rozehrávku Žiliny, což se ukázalo jako výborný tah. Puk vybojoval Štěpán Hřebejk, přihrál Milanu Kraftovi a ten krásnou střelou překonal Laca potřetí. Neodehrála se ani další minuta zápasu a Chomutovští se opět radovali. Nádherná souhra mladých pušek se rozhodně líbila i přítomným fanouškům Pirátů. Gajovský prověřil Laca, ten na něj vyzrál, ale k odraženému puku se dostal Jaroslav Kůs, který nadvakrát uklidil puk do branky. Chomutovští ještě tlačili soupeře, ale druhá třetina skončila 4:1.

Třetí třetina se odehrávala poklidně, až na první minuty třetiny. V souboji u mantinelu nechtěně trefil Palin slovenského útočníka loktem a ten se svalil k zemi. Na pomoc mu musel i lékař. Po chvíli se zvedl a za potlesku diváku usedl na střídačku. Brett Palin za tento zákrok dostal pět minut plus trest do konce utkání. Následně v oslabení se do útoku vydal Kůs s Mrázkem a Jírou. Jaroslav Mrázek se pokoušel zpět přihrávat na volného Petra Jíru, ale do přihrávky se vložil jeden z žilinských hráčů a rybičkou si srazil puk do vlastní klece. Pětiminutové oslabení Piráti přečkali bez inkasované branky, dokonce jednu vstřelili. Následně se hrálo hlavně ve středním pásmu. Poté se ukázal jako velký bojovník Tomáš Sykora. Vystřelil na Hanuljaka a z následné dorážky ho i překonal. Kosmeticky tedy upravil stav na konečných 5:2 pro Piráty.

Následovali opět samostatné nájezdy, ve kterých dlouho nepadla branka. Až ve třetí sérii rozhodl Sykora o vítězství Žiliny alespoň v této disciplíně.

Zítra čeká Piráty poslední utkání turnaje a to proti slovinské Ljubljani. Utkání začíná stejně jako dnes, v 15:30. Samozřejmě pro vás bude připraven i online přenos.

Jan Votruba (Piráti Chomutov)

„Začátek se celkem povedl. Hráli jsme dobře v tempu, agresivně a soupeře jsme dostali pod tlak. Vytvořili jsme si dost gólových příležitostí, ale využili jsme bohužel pouze jednu. Z naší strany to bylo v koncovce nedůrazné. Chyběla agresivita a důrazné zakončení. Druhou třetinu jsme začali dost laxně. Soupeř toho využil a srovnal na 1:1. Následně takových pět až sedm minut byla Žilina lepší. Poté se nám podařilo odskočit o tři branky. To jsme hráli opravdu dobře. Od té doby utkání ztratilo kvalitu. Hrálo se nahoru, dolu. Ztrácelo se hodně kotoučů ve středním pásmu. V těch chvílích jsme opravdu nehráli tak, jak si představujeme.“