Piráti KLH prohráli třetí barážové utkání s Mladou Boleslaví 2:4

Napsal 14.04.2010  Pavel Kadeřábek, Miroslav Kučera
C h o m u t o v - V první třetině se dostali hosté do vedení už ve 2. minutě když se prosadil Michal Macho. Domácí se ale nevzdali a v přesilové hře vyrovnali už o 2. minuty později po střele davida Hrušky. Poté měli obě mužstva výhodu přesilových her, ale oba brankáři svými výkony nedovolili už žádnou změnu stavu. Ve 2. třetině poslal domácí do vedení ve 23. minutě Milan Kraft, ale hosté se pak neustále tlačili do vyrovnání a jejich snaha byla korunována ve 28. minutě. Autorem vyrovnávající branky byl Zdeněk Bahenský. Hosty vyrovnání ještě víc nakoplo a ve 37. minutě je poslal do vedení Lukáš Pabiška. Domácím k vyrovnání nepomohla ani následná přesilovka, která byla přerušena sirénou, která ukončila 2. třetinu. Ve 3. třetině domácí marně dobývali hostující branku, hosté si svůj těsný náskok zkušeně pohlídali a v poslední minutě zvýšili svůj náskok střelou do prázdné branky. Jejím autorem byl Lukáš Handlovský. V sérii hrané na 4 vítězství se ujímají vedení hosté v poměru 2.1
BAR3 st 14.4.2010
2:4(1:1, 1:2,0:1)
MBL
Hanuljak - Pulpán, Bombic - Trefný, Grof - Všetečka, Pavlas - Brňák, Tribuncovs - Duda, Skořepa, Hruška - Eiselt, Kraft, Procházka - Trochta, Domin, Polanský - Hašek, Mikšovic, Jíra
Ml.Boleslav
Schwarz - Jindra, Lehikoinen, Čížek, Kasík, Žabka, Duben, Jiruš, Frolo - Bahenský, Handlovský, Vrbata, Gajovský, Pabiška, Fabuš, Macho, Nouza, Boháč, Loskot, Sup, Sýkora

Zdeněk Skořepa  10/9

Třetí utkání barážové série patřilo hráčům Mladé Boleslavi. Od úvodního buly se drželi v útočné třetině a po minutě zápasu otevřel skóre Michal Macho, když prostělil Hanuljaka. První branka domácí nakopla a o dvě minuty později bylo vyrovnáno. David Hruška zasunul bekhendem puk za zmateného Schwarze. Celkově se dá říci, že první třetina byla vyrovnaná, jak na branky, tak na šance. První třetina skončila za stavu 1:1.

Úvod druhé třetiny ještě patřil domácím. Po třech minutách hry vystřelil Procházka, jehož střelu Schwarz vyrazil před úplně volného Milana Krafta, který neměl problém zakončit. Poté ale Piráti jakoby přestali hrát a Boleslavští z toho těžili. Nebýt domácího brankáře Miroslava Hanuljaka, který chytal v excelentní formě, kdo ví, jak by zápas skončil. Ve 28. minutě se stav však již měnil. Handlovský vystřelil a Zdeněk Bahenský povedenou tečí pod víko vyrovnal. Do konce druhé třetiny stihli Středočeši opět strhnout vedení na svoji stranu. Lehikoinen vystřelil od modré a puk skončil v síti opět po teči, tentokráte Lukáše Pabišky. Stav po dvou třetinách byl 3:2 pro Mladoboleslavské.

Třetí třetina byla z obou stran rozpačitá. Domácí se tlačili do útoku, ale hosté výborně bránili a dovolili Chomutovským pouze 6 střel na Schwarze ve třetí třetině. Středočeši mohli navýšit své vedení při čtyřminutové přesilové hře, ale ta se jim nepovedla. Nakonec se prosadili až při powerplay Chomutova. Lukáš Handlovský ujel s Nikolou Gajovským a prvně jmenovaný neměl problém zakončit.

Série pokračuje čtvrtým zápasem zítra na ČEZ stadionu. Začátek utkání je v klasických 17:30.

Jan Tlačil (Mladá Boleslav): "Dnes jsme vyhráli zaslouženě. Mužstvo bylo semknuté a oproti minulému zápasu jsme měli daleko lepší pohyb. Mohli jsme využít víc šancí, ale hlavně, že jsme vyhráli."

Radim Rulík, trenér KLH Chomutov: "Prohráli jsme zaslouženě, soupeř byl dnes lepší. To, že to bylo až do power play 3:2, byla hlavně díky Mírovi Hanuljakovi, který odvedl vynikající výkon. Čekali jsme, že to bude těžké utkání a bohužel jsme dnes prohráli."