Pátá výhra z posledních šesti utkání, juniorka přehrála Slavii

Napsal 22.11.2019 David Panuška
C h o m u t o v - Pirátští junioři zažívají povedené období, neboť se jim v posledních duelech daří a vyhrávají. To potvrdili i proti Slavii, kterou po zodpovědném výkonu přehráli na domácím ledě. Gólově se mimojiné zaskvěl i Stanislav Vrhel, který nastoupil za svojí věkovou kategorii poprvé v sezóně.
20.kolo pá 22.11.2019
4:1(2:0, 1:0, 1:1)
SLA
Běhula – Pöschl, Šuráň, Ludvík, Ferbas, Vaněk, Jungvirt – Švec, Dospěl, Vrhel, Dani, Popelka, Prokop, Berčík, Janeček, T. Svoboda, Lobodowski, Jiří Kulich, Pech.
Slavia
Pittr – Matějka, Hovorka, Němeček, Štíbr, Bureš, Mareček, Klatt – Kižlin, Hasil, Slavíček, Ribarovski, Křenek, Turek, Míšek, Labuzík, Janča, Petrák.

13. Berčík (Janeček, Lobodowski), 16. Vrhel (Jungvirt, Dospěl), 32. Dani, 60. Jungvirt

Hucl – Pešek, Malý

Aktivněji do utkání vstoupili hosté ze Slavie a Dejan Ribarovski byl v největší šanci, Běhulu ale zblízka neprostřelil. Následně se hra srovnala a brzy se Piráti stávali aktivnějším celkem. Vše vyvrcholilo ve třinácté minutě, kdy byl Martin Berčík nalezen mezi kruhy a střelou o tyčku otevřel stav duelu - 1:0. O tři minuty později bylo ještě veseleji. Stanislav Vrhel dostal přihrávku na modrou čáru a dělovkou propálil Michala Pittra - 2:0. V závěru třetiny pak Šimon Slavíček odvolal trest Jakuba Šuráně a po gestu fair-play si vysloužil potlesk tribuny.

Na začátku prostřední třetiny měli dvě šance Piráti, ale Jan Prokop ani Jiří Kulich nenavýšili vedení. To přišlo až na začátku druhé poloviny utkání, kdy Miroslav Dani uzmul v oslabení obránci kotouč a střelou k levé tyčce poslal domácí do tříbrankového trháku - 3:0. Stejný hráč se mohl na konci druhé třetiny prosadit ještě jednou, ale nyní jej skvěle vychytal hostující fantom Michal Pittr.

Piráti byli mnohem aktivnější i ve třetí třetině, ale koncovka nebyla nejideálnější. Gólově se neprosadili Martin Berčík, Adam Popelka ani Miroslav Dani. Dvě minuty před koncem třetí části zdramatizoval duel Martin Petrák, který zakončoval do bližší šibenice po povedené stahovačce - 3:1. Závěrečný tlak a risk bez brankáře ovšem Pražanům nevyšel a Tomáš Jungvirt se prosadil gólem přes celé kluziště do opuštěné klece - 4:1.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Cenné vítězství na menším hřišti, které pro nás letos není moc optimální. Připravili jsme se  pečlivě a utkání jsme dobře odbruslili a odbránili. Jediným stínem bylo využívání šancí, těší nás větší počet střel a věřím, že v tom budeme pokračovat. Pro nás je to cenná výhra.“