Opět blíže k extralize: KLH - Baník Most 6:2

Napsal 09.02.2008 Martin Pašek
C h o m u t o v - V páteční dohrávce odloženého utkání 24. kola Ligy dorostu přivítali na ČEZ stadionu naši dorostenci soupeře z Mostu. I když jsme nastoupili s omlazeným kádrem, přesto jsme jasně zvítězili a udělali další krůček k vysněné extralize. Za zmínku stojí pět branek, které v tomto zápasu vsítil Lukáš Zeman a dorostenecká premiéra Patrika Huňadyho (ročník 1994), který se uvedl velmi dobrým výkonem.
24.kolo so 9.2.2008
6:2(2:1, 1:0, 3:1)
MOS
Grus Ladislav - Páv Tomáš, Fiala Ondřej, Kilián Filip, Kolčava Daniel, Andrle Vojtěch, Kubík Aleš - Kotous Michal, Žižka David, Taraška Lukáš - Zeman Lukáš, Mála František, Svoboda Marek - Huňady Patrik, Lehnert Daniel, Mazánek Jan - Šaržík Dušan. Trenéři Buchal Miroslav, Innemann Pavel, Jager Michal, vedoucí Šlauf Jan.
Most
Kopýtko Jan (47:10 Kmoníček Václav) - Dům Martin, Záděra Martin, Ponikelský Josef, Polák Miroslav, Wild Tomáš, Dlouhý Josef, Kubeš Jakub, Rosol Petr, Kabeláč Petr, Kail Petr, Hudrlík Roman, Dušek Pavel, Hotový Michal, Novák Petr, Franěk Vladimír, Tomášek Ladislav, Mužík Miroslav. Trenéři Vacek Karel, Peroutka Milan, vedoucí Zich Otakar.

Dohrávka 24. kola Ligy dorostu přivedla v pátek v podvečer na ČEZ stadion soupeře z blízkého sousedství - Baník Most. Naším hlavním cílem v dnešním zápasu bylo udělat další krok k vysněné extralize a také dát příležitost mladým hráčům. Při pohledu na zápis o utkání tedy bylo zřejmé, že do zápasu nastupujeme s výrazně mladším týmem než soupeř. Zápas byl v počátku vyrovnaný, na naší úvodní branku v 7. minutě (Michal Kotous, as. David Žižka) odpověděl soupeř v minutě šestnácté. Nicméně využitá přesilovka (Lukáš Zeman, as. Marek Svoboda, František Mála) nám vrátila vedení. To ještě nikdo netušil, že se Lukáš Zeman zapíše do statistik dnešního střetnutí mnohem výrazněji... Druhá třetina byl spíše bojem s mnoha nepřesnostmi na obou stranách, ale důležitý krok k budoucímu úspěchu jsme udělali 2 vteřiny před koncem, kdy přesilovku využil opět Lukáš Zeman (as. František Mála). Od prvních vteřin poslední dvacetiminutovky hýřili hosté aktivitou a vytvořili si několik nadějných situací. Brzy je ale zmrazil Lukáš Zeman čtvrtým gólem, kdy si v obranném pásmu zpracoval kotouč hlavou a pak už jen mostecká obrana přihlížela jeho sólu přes celé kluziště s přesným zakončením. Brzy na to přidal Lukáš naší pátou branku a o výsledku utkání již nebylo nejmenších pochyb. Nic na tom nezměnilo ani snížení mosteckého Petra Rosola. Konečnou podobu výsledku dal 16 vteřin před koncem znovu Lukáš Zeman a vsítil tak dnes již svojí pátou branku. Dnes jeho střelecká produktivita přinesla, ve spolupráci s celým týmem, další posun k naplnění našeho velkého snu... Za zmínku stojí i dorostenecká premiéra Patrika Huňadyho (ročník 1994), který v této náročné premiéře obstál velmi dobře.