OF3: Junioři využil hned první mečbol a postupují přes Motor do čtvrtfinále

Napsal 12.03.2016 Marcel Holl
Č e s k é B u d ě j o v i c e / C h o m u t o v - Juniorští Piráti cestovali ke třetímu zápasu osmifinále DHL extraligy se třemi mečboly a využít dokázali hned ten úvodní. Po první periodě vedli svěřenci trenérů Kašeho a Martínka jasně 4:0 a ve zbytku zápasu si již vedení a postup pohlídali. Třemi kanadskými body se v duelu blýsklo duo Martin Šťovíček a Radek Veselý.
OF3 so 12.3.2016
CEB
3:6(0:4, 1:1, 2:1)
Č. Budějovice
Spáčil (Hauser od 12.) – Michal, Farka, Klinecký, Svoboda, Benda, Radoš – Žáček, Točík, Prokeš, Guman, Panáček, Šuhaj, Sloboda, Doktor, Bárta, Šulek, Pixa, Marcilis
Lukeš – Meliško, Páleník, Bláha, Hierman, Lidák, Černý, Novák – Wágner, Šťovíček, Krivošík, Tůma, Macháček,Adámek, Tupý, Kellerstein, Rindoš, Strunz, Veselý

37. Šulek (Žáček), 46. Prokeš, 50. Prokeš (Guman, Panáček)
7. Blaha (Veselý), 11. Veselý (Šťovíček, Blaha), 12. Šťovíček (Černý), 20. Macháček, 40. Šťovíček, 48. Wágner (Meliško).

2:4
0:1
0:0
32:48
100
Lacina – D. Štětina, J. Štětina.

Začátek třetiny byl vyrovnaný, ale od šesté minuty, kdy byl vyloučen jeden z domácích hráčů, převzali otěže Chomutovští. Přesilovku využil Lukáš Blaha, jehož střela zaplula pod horní tyčku. Budějovičtí dostali možnost přesilovky, a tím pádem i rychlé odpovědi, ale největší šanci měli hosté, ovšem Tůmovu střelu Spáčil chytil. Hráči Motoru se ve zbytku třetiny nedokázali dostat do zápasu a byli jasně horším týmem. Piráti se dostali do přečíslení tři na dva a dokázali ho využít. Gól vstřelil Radek Veselý. Po čtyřiceti vteřinách bylo pro domácí ještě hůř. Černý vypálil prudkou ránu, kterou Spáčil vyrazil jen před sebe. Tam se nacházel Martin Šťovíček, pro kterého nebyl problém puk dorazit do branky. Po tomto gólu se měnil brankářský post a do klece se dostal Martin Hauser. Hosté byli i nadále lepším týmem a vytvářeli si dobré možnosti na skórování. Když už to vypadalo, že se bude odcházet za stavu 3:0 pro hosty, vystřelil jeden z chomutovských od modré čáry a Hauserovi puk vypadl z výstroje, kde ho v pohodě dorazil Petr Macháček. Pro budějovické skončila třetina hrůzy.

Do druhé části se snažili domácí hráči vstoupit aktivně, ale bohužel pro ně jim to vydrželo jen chvilku. Piráti byli i dál nebezpečnější, ale jejich výpady dokázal Hauser zastavit. Budějovičtí mohli zmírnit průběh zápasu, ovšem při své vlastní přesilovce nebyli schopni se usadit v útočném pásmu. Největší šance ale dokázal Hauser pokrýt, čemuž přispěla i dávka štěstí a vlastní spoluhráči. Motor dostal šanci zastavit nápor hostů při přesilovce. Domácí se dokázali usadit v pásmu, gól z toho nebyl. Co se nepovedlo při početní výhodě, povedlo se o chvilku později. Žáček přihrál před branku Ondřeji Šulkovi, který dokázal puk procedit mezi betony Lukeše. Budějovice na chvíli ožili po vstřelení branky, ale šance na skórování měl opět Chomutov. Hauser při střelách ukázal svou mrštnost a dokázal střely pochytat. Chyba ve vlastním obranném pásmu zapříčinila osmnáct vteřin před koncem třtiny gól do domácí sítě. Guman namazal Martinu Šťovíčkovi, který prudkou a přesně mířenou střelou nedal Hauserovi šanci.

Začátek třetí třetiny se odehrával spíše v poklidném tempu a k vidění nebyly nějaké větší příležitosti. To změnil Radek Prokeš, který vybojoval puk za bránou soupeře a bekhendovým blafákem překonal hostujícího gólmana. Domácí ale zchladil po dvou minutách František Wágner, jenž byl úplně nepokrytý a s dorážkou problém neměl. Domácí se nevzdali. Tomáš Guman vymyslel pěknou přihrávku na Radka Prokeše, který dorážel do prázdné brány. Bohužel pro domácí vytrval stav 3:6 pro hosty až do konce třetiny. Chomutov tak na budějovickém ledě slavil postup, když zvítězil v sérii 3:0.

Robert Kaše (Piráti Chomutov): Věděli jsme, že to nebude jednoduchý zápas. Už ta dvě utkání v Chomutově nám ukázala sílu soupeře. Do zápasu jsme vlítli naplno a povedlo se nám v první třetině vstřelit čtyři góly. Myslím, že tím pádem bylo utkání víceméně rozhodnuté. Zápas jsme dohrávali ne zcela podle našich představ. Jsme rádi, že jsme sérii vyhráli 3:0, že ušetříme nějaké síly do dalších vyřazovacích bojů.