O dělbě bodů rozhodl 30 vteřin před koncem obránce Hájek

Napsal 03.11.2004 Lukáš Bajgar, David Nováček
C h o m u t o v - Jako první se gólově prosadili domácí, když se ve 12. minutě prosadil Procházka - 1:0. O pár minut později již Chomutov prohrával o dvě branky. Pěknou kličkou se blýsknul Jakub Gróf - 2:0. Ve 25. minutě snížil Josef Ibl - 2:1. Jenže do konce druhé třetiny se znovu prosadili i domácí. Milan Mikulík opět zvýšil na rozdíl dvou branek - 3:1. A když ve 47. minutě využil přesilovou hru domácí Gelačák, vypadalo to se Severočechy hodně špatně. V 52. minutě však zavelel k vyrovanání kapitán Chomutova Radek Šíp - 4:2. O minutu později domácí chybovali a Radek Šíp přidal další branku - 4:3. Ostrava si vyžádala oddechový čas, který nakonec prospěl Chomutovu. Zhruba třicet vteřin před koncem totiž štastně vyrovnal obránce Hájek - 4:4. V prodloužení již branka nepadla. Chomutov tak nakonec může být s výsledkem spokojený, protože ještě deset minut před koncem prohrával o tři branky.
19.kolo st 3.11.2004
SAR
4:4p(2:0, 1:1, 1:3 - 0:0)
Poruba
Krumpoch - Boček, Chmelíř, Grman, Gróf, Mocek, Vrtík - Bařica, Duba, Čech, Gelačák, Janeček, Mikulík, Pavlačka, Procházka, Šebesta
Horčička - Hájek, Nosek, Prošek, Pulpán, Révay, Szakal, Trefný - Boušek, Buchal, Hahn, Ibl, Jeslínek, Jíra, Koláček, Luka, Martenek, Mikšovic, Polodna, Šíp

Sareza hostila v komorně zaplněném Zimním stadioně v 19.kole tým z Chomutova, kterému chtěla oplatit prohru 4:0. Od první minuty se do toho ostravští opřeli. Horčičkovu pozornost vyzkoušel ve 2. minutě Grman, který si objel bránu, ale gól z toho nebyl. Následovaly střely Procházky. Hosté se osmělili až v 5. minutě Iblovou střelou. První branka zápasu padla při přesilové hře, kdy si Janeček našel Procházku. Dvě minuty nato si najel Grof a krásným blafákem zvýšil na 2:0. Když se Chomutov ubránil hře 3 proti 5, zdálo se, že po nepovedené akci Révaye a Polodny, se severočeský tým psychicky zvedl, ale Šebestova rána zpečetila dominanci Sarezy v 1. třetině.

Do spíše bojovné 2. části vstoupili hostující hráči s vysokým nasazením. Nejprve Polodna a po něm dvakrát Ibl zkoušeli své štěstí - druhá Iblova rána nalezla cíl: 2:1. Krumpoch v domácí bráně byl bezmocný. Následné minuty nepřinesly nic než boj. Ve 33. minutě měl ruce nad hlavou Révay, leč puk se odrazil od tyče ven. To proti střele Mikulíka, která se dostala za Horčičkova záda neměl nikdo výhrad - 3:1. Rozloučení s 2. třetinou obstaral obětavý pád Hájka do Dubovy dělovky.

3. třetinu opět začali lépa hosté. Boušek se pokoušel zkorigovat skóre hned dvakrát během jediného střídání. Ve 45. minutě ujíždí domácí obraně Jaroslav Buchal, míří k břevnu, ale Krumpoch zázračně vyráží. Hahnovo vyloučení potrestal Gelačák a zdálo se, že je rozhodnuto. Ovšem za následující minuty neměl trenér Holaň určitě radost. 11 minut před koncem opět nestíhala domácí obrana - to se Hájek řítil na Krumpocha, ten betony vyráží nad. Na 4:2 snížil Radek Šíp po samostatné akci, tvrdou ranou od kruhů oživil naději hostů na body. Neuběhly ani dvě minuty a opět Radek Šíp dává gól. Nedůslednost obrany chytře využil Prošek, který si zpoza brány nalezl nikým nekrytého Šípa. Poslední půlminutu hrál Chomutov vabank. Jednoznačnou převahu korunoval pro domácí hloupou brankou - Jakub Grof ve snaze srazit letící puk rukou jej poslal za záda Michala Krumpocha - 4:4. Domácím zůstaly jen oči pro pláč.

V prodloužení se na perfektně chytajícího Krumpocha, který předvedl několik skvělých zákroků, valila jedna rána za druhou. Hosté se radovali z gólu, který ale nemohl být uznán, jelikož se pískalo dříve než přešel puk brankovou čáru, a to za nedovolený atak na brankáře. Psychicky otřesení domácí se zmohli na jedinou akci. Poté se opět hrálo jen před brankou domácích, leč bez výsledku. Stav zůstal 4:4.

Vladimír Kýhos (trenér Chomutova): "Myslím si, že jsme špatně vstoupili do zápasu - v první třetině jsme ještě byli v kabině, v autobusu se dá říct. Hráli jsme špatně, první třetinu jsme prohráli 2:0. Ve druhé třetině jsme dali na 2:1, měli jsme tlak, ale z toho tlaku jsme dostali na 3:1. Dostali jsme nešťastný gól, což se opakovalo ve 3. třetině. Od stavu 4:1 jsme měli více ze hry, byli jsme lepší, to se projevilo tím, že jsme vyrovali. Mohli jsme si odvézt za prodloužení o bod více, byli jsme suverénně lepší. Pro nás je bod dobrý, hlavně, že jsme neprohráli."