Neporazitelnost KLH trvá, houževnatá Chrudim udolána až v prodloužení 2:1

Napsal 10.10.2009 Miroslav Kučera, Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - V první třetině se hrál oboustranně útočný hokej. Do vedení se dostali hosté zásluhou Petra Mocka, který využil v 15.minutě přesilovku. Do druhé třetiny vstoupili domácí s touhou vyrovnat, což se jim podařilo ve 24. minutě zásluhou Franty Bombice. Na konci třetiny domácí nevyužili dvounásobnou přesilovku a tak se šlo do kabin za vyrovnaného stavu. Ve třetí třetině branka nepadla a tak utkání dospělo do prodloužení. V tom měli výhodu přesilovky 4 na 3 domácí a dokázali nedisciplinovanost hostů potrestat Lukášem Pulpánem po 43 vteřinách.
9.kolo so 10.10.2009
2:1p(0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
CHR
Hanuljak (Štěrba) - Pulpán, Bombic - Trefný, Pavlas - Malinský, Grof - Všetečka, Révay - Procházka, Kraft, Duda - Míka, Mikšovic, Fiala - Eiselt, Jeslínek, Jíra - Hašek, Trochta, Tauš
Chrudim
Růžička (Koutský) - Charousek, Malinský, D. Mocek, P. Mocek, Suchý, M. Šeda, Toužimský, Vágner - Bělohlávek, Bláha, Radil, Buchtele, JIndřich, Král, Martinec,Procházka, Zadina, Žák, J. Šeda, Slovák

Do první třetiny vstoupily oba týmy respektem a předváděná hra tomu nasvědčovala. Žádné družstvo se na delší čas neusadilo v útočném pásmu a hra tak působila velmi kostrbatě. První vážnější akci předvedla první pětka Chomutova při přesilovce, když měl před sebou Kraft odkrytou branku, ale brankář Růžička se stihl zorientovat a puk vyrazit. Hned z protiútoku se ukázali i hosté. V oslabení ujel jeden z útočníků sám na Hanuljaka, prostrčil mu kotouč mezi betony, ten však skončil pouze na tyči. V 15. minutě se však již hosté dočkali. Při přesilové hře se před modrou čarou napřáhl Petr Mocek a propálil klubko hráčů před sebou i Hanuljaka, který nic neviděl - 0:1. Do konce třetiny již nikdo vážnější akcí neohrozil soupeřovu branku a do kabin se tak poprvé odcházelo za stavu 0:1.

Začátek druhé třetiny byl lepší pro domácí hráče. Několikrát se dostali až před Růžičku, ten však všechny šance zneškodnil. Ve 24. minutě se však již domácí dočkali. František Bombic ujel obráncům na modré čáře a střelou z těsné blízkosti umístil přesně k pravé tyči hostující branky - 1:1. Domácí ale jakoby přestali hrát a výsledkem byla dvakrát přesilovka pro hosty. Hosté se však nedokázali usadit v útočném pásmu, vyjma jedné akce. Na konci druhé přesilovky vystřelil obránce od modré čáry a zmatený Hanuljak nevěděl kde má kotouč. Ten ležel na brankové čáře, ale naštěstí pro domácí ho nikdo z útočníků nestihl doklepnout do brány. Po této akci měli několik příležitostí i domácí hráči, ale ani ve dvojnásobné přesilovce nedokázali protlačit kotouč za výborného Růžičku. Stav po druhé třetině byl tedy 1:1.

Třetí třetina byla již hodně vyhrocená a to z obou stran. Důkazem byla i strkanice, v níž se ocitl Fiala s Mockem, oba si šli na dvě minuty odpočinout na trestnou lavici. Následovala vyloučení na obou stranách a hra tedy byla hodně útržkovitá. První vážnou akci ve třetí třetině a vyrovnání měl na hokejce Vágner, ale ani jednou ze čtyř pokusů nedokázal posunout kotouč za ležícího Hanuljaka. Hra najednou dostala rychlé otáčky, hra se přelévala ze strany na stranu. Nikdo z hráčů však nechtěl udělat osudnou chybu, která by stála jeho tým body. Závěr třetiny byl opět ve znamení častých vyloučení, ale skóre se do konce třetiny již nezměnilo. Pro Chomutovské tak přišlo na řadu první prodloužení v sezóně.

V tom začínali domácí přesilovkou 4 na 3 za vyloučení Krále a hned po 43 vteřinách bylo rozhodnuto. Lukáš Pulpán napřáhl na modré čáře a propálil Růžičku. Připsal tak domácím bod navíc a zachoval Chomutovskou neporazitelnost.

Nejlepšími hráči utkání bylo poprávu zvoleni oba brankáři, tedy Martin Růžička a Miroslav Hanuljak.

Radim Rulík (KLH Chomutov): Chrudim byla hodně nepříjemným soupeřem. Má hodně zkušené mužstvo, několik extraligových hráčů a mladých hráčů, kteří do toho jdou po hlavě. Dnešní zápas se nám moc nepovedl, ale jsme rádi, že jsme ho dokázali nakonec vyhrát. Přišli jsme sice o jeden bod, ale důležité je, že jsme vyhráli. Chrudim dokázala dobře eliminovat naší první pětku.Výkon rozhodčích raději komentovat nebudu.

Martin Hosták (HC Chrudim): Samozřejmě jsme spokojeni s bodem, v Chomutově se těžko vyhrává. Předvedli jsme výborný, disciplinovaný výkon. Především se nám povedla první třetina, to jsme soupeře úplně eliminovali. Celkem nám vyšla i taktika. Musím pochválit hráče, kteří měli na starosti chomutovskou nejlepší formaci a především Radka Dudu. Jsme rádi za bod. Měli jsme sice i na dva, ale musím uznat, že soupeř měl těch příležitostí mnohem víc. Ještě musím pochválit našeho gólmana, který dnes pochytal spoustu střel. Dnešní výkon se rozhodčím moc nepovedl, ale nemůžu je hodnotit, tak se s tím musíme smířit.