Na závěr roku vítězství nad Vrchlabím

Napsal 22.12.2007 David Matula
C h o m u t o v - Poslední utkání roku 2007 před domácím publikem mají za sebou chomutovští hokejisté. S nováčkem z Vrchlabím se již dvakrát v tomto roce utkali a vždy dokázali zvítězit. V úvodní třetině plné osobních střetů branka nepadla a domácí v těžkých chvílích podržel Luboš Horčička. Ve druhé třetině začaly padat góly jako první se prosadil Jaroslav Hašek a na 2:0 zvýšil nejproduktivnější hráč ligy Milan Kostourek. Za hosty snížil z úniku Kamil Tvrdek, ale za jedenáct vteřin vrátil domácím dvoubrankový náskok Stanislav Mikšovic, který vyhnal všechny pavouky z levého horního rohu Ševčíkovy branky. Ve třetí třetině se roztrhl pytel s brankami, a tak domácí nakonec zvítězili 6:3 a připsali si další tři bodíky do tabulky.
32.kolo so 22.12.2007
6:3(0:0, 3:1, 3:2)
VCH
Horčička (Štěrba) - Ťupa, Chatrnúch, Bombic, Trefný, Kolda, Černý, Malinský, Révay - Polodna, Kostourek, Jíra - Havlůj, Mikšovic, Henisch - Boušek, Charousek, Hašek - Stehlík, Šíp
Vrchlabí
Ševčík (Tomíček) - Rýgl, Vála, Matějíček, Bendík, Vyskočil, Chaloupka - Tvrdek, Brynecký, Gengel - Horčička, Hruška, Špaček - Nevyhoštěný, Přeučil, Beck - Jech, Kříž

V posledním utkání roku 2007 se domácímu publiku představili hokejisté nováčka z Vrchlabí, se kterým měli před dnešním utkáním domácí bilanci dvou vítězných zápasů a chtěli si jí zvýšit na tři.

V úvodní třetině plné osobních soubojů branka nepadla a domácí v těžkých chvílích podržel Luboš Horčička, hlavně při třech přesilových hrách vrchlabských hráčů.

Druhá třetina začala šancí hostujícího Tvrdka, který tečoval těsně před Horčičkou střelu od modré, domácí gólman pokračoval ve výborném výkonu z 1. třetiny a betonem poslední chvilku kotouč vyrazil. O chvilku později už byla šance proměněna, ale na straně domácích. Ve 23. minutě Ladislav Kolda krásně nabil do jízdy rozjetému JARDOVI HAŠKOVI, který sám proti Ševčíkovi trefuje přesně pod jeho vyrážečku 1:0. Po vstřelené brance hra ožila, když ve 26. minutě nejprve hostující Přeučil dvakrát zakončoval a dvakrát se zaskvěl Horčička, na druhé straně jeli dva na jednoho Jíra s Heinischem a prvně jmenovaný jen těsně minul levou tyč. O minutku později, ve 27. minutě předvedl krásnou akci prvního domácí útok. Polodna nabídl branku Petrovi Jírovi, toho ovšem vychytal Ševčík, na následnou dorážku MILANA KOSTOURKA již zareagovat nestačil. 2:0. Ve 29. minutě dostali hosté výhodu dvou mužů v poli na dobu 55. vteřin. Zahráli ji velmi dobře, sevřeli domácí před vlastní branku, ale nedokázali využít ani jednu z mnoha střeleckých příležitostí. Vrchlabští se přece jen ale dočkali, v 31. minutě, to když už domácí hráli v pěti si KAMIL TVRDEK najel mezi obránce a střelou mezi Horčičkovi betony snižuje 2:1, asistence Aleš Vála. Domácí se však nenechali vyvést z míry a ještě v téže minutě se STANISLAV MIKŠOVIC uvolnil ve středním pásmu a využil díry mezi hostujícími obránci a střelou z mezikruží přesně do levého horního růžku navyšuje domácí náskok znovu o dvě branky. 3:1. Hosté se chtěli znovu dostat do zápasu a přitlačili na pilu, moc se jim to ale nedařilo, i když dostali opět výhodu přesilové hry za neexistující faul domácího Charouska. Tato přesilovka však nebyla sehrána jako ty předcházející a tak se domácí v poklidu ubránili. V poslední minutě druhé třetiny se podařilo domácím vstřelit branku, která však nebyla uznána, jelikož se hostující Gengel svíjel na ledové ploše a dvě minuty dostal náhodně vybraný domácí Charousek.

Na začátku třetí třetiny se domácím naskytla ve 42. minutě výhoda dvojnásobné přesilovky kdy byl nejprve vyloučen hostující Tvrdek a hned po něm i Bendík. Tato nedisciplinovanost se hostům tvrdě nevyplatila. V minutě 43. si Ladislav Kolda vyměnil kotouč s MARTINEM ŤUPOU, který dělovkou propálil Ševčíka. 4:1. Ještě v téže minutě se nechal vyloučit vrchlabský Brynecký a poslal svůj tým opět do tří. Tato výhoda domácích trvala jen 35 vteřin a zůstala nevyužita. Poté se hra vyrovnala a všechny šance zlikvidovali oba gólmani. Když už si všichni mysleli, že se zápas v poklidu dohraje, začali se dít na hřišti 4. minuty před koncem podivuhodné věci. V 56. minutě se ALEŠ HAVLŮJ vrátil z trestné lavice, dostal ideální přihrávku od Petra Jíry, položil si Ševčíka a zakončil do prázdné branky. 5:1. O 38 vteřin později se Kamil Černý na modré čáře zbavil svého strážce a nahodil kotouč na branku, kde jej tečoval RADEK ŠÍP až za záda Ševčíka. 6:1. To však byl jen začátek divočiny. Uběhlo pouhých 49 vteřin a osamocený, nikým neatakovaný PAVEL KŘÍŽ propálil po přihrávce Jecha Horčičku. 6:2. Ani to však ještě nebyl konec. Za dalších 29 vteřin PATRIK BECK překonává po přihrávce Kříže potřetí Horčičku. 6:3. V 59. minutě měl poslední šanci ještě domácí Josef Révay, když si najel sám před Ševčíka, ale trefil ho jen do prsou.

Vladimír Kýhos (Chomutov): „Věděli jsme že Vrchlabí je nebezpečný soupeř, který hraje agresivní hokej, což se jen potvrdilo. Trvalo nám delší dobu než jsme se dostali do tempa. V první třetině se hrálo víceméně jen u nás, což ovlivnilo i časté vylučování. Po našich dvou brankách si myslím, že už jsme měli zápas ve vlastní režii, kdy jsme se uklidnili a do dalších šancí jsme se už dostávali. Celkově si myslím, že to byl dobrý hokej, škoda na konci dvou inkasovaných branek, kdy jsme soupeři dovolili výsledek zkorigovat.“