Na třetí pokus dokázali hráči KLH porazit v bojovném utkání Chrudim

Napsal 20.12.2008 David Matula, Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - V první třetině se diváci dočkali vedoucí branky domácích už po 20 vteřinách zásluhou Michala Jeslínka, hosté nevyužili poté své dvě přesilovky, naopak to byli domácí, kteří ve své početní výhodě zvýšili Petrem Jírou na 2:0. Ve druhé třetině se diváci branky nedočkali, když ani jedno mužstvo nedokázalo proměnit svoje přesilovky a i ostatní šance na obou stranách zůstaly nevyužité. Bylo to hlavně zásluhou obou brankářů. Ve třetí třetině zvýšil nejprve hned po 18 vteřinách na 3:0 Skořepa, jenom že hosté ve 42. minutě snížili Šedou. Když v 51. minutě snížil na rozdíl jediné branky hostující Daňo, začali se domácí obávat a výsledek utkání. Hráči KLH jsou ale natolik zkušení, že si koncovku pohlídali a nedovolili hostům vyrovnat.
35.kolo so 20.12.2008
3:2(2:0, 0:0, 1:2)
CHR
Lundell(Cikánek) - Grof, Nikolov, Toivonen, Pulpán, Trefný, Všetečka - Hlinka, Míka, Mikšovic, Domin, Eiselt, Tauš, Jíra, Malát, Hašek, Jeslínek, Fábry, Skořepa
Chrudim
Šrámek(Němec) - Kuncl, Lojek, Beránek, Klejna, Vyskočil, Martinec, Vágner, Zadina, Suchý, Vaĺko, Daňo, Bělohlávek, Semorád, Žák, Král, Šafařík, Šeda, Horák, Zohorna, Kolář

Vstup do střetnutí domácím vyšel přímo excelentně a již po dvaceti vteřinách hry našel Hašek najetého Michal Jeslínka a ten střelou mezi betony prostřelil Šrámka - 1:0. O další minutu později mohl zasadit druhý direkt Petr Domin, který se v rychlosti natlačil před Šrámka, položil si hostujícího brankáře, ale nedokázal kotouč zvednout nad ležící Šrámkův beton. Až poté poprvé zahrozili hosté, ale Lundell si s pokusem Valka poradil. V páté minutě hráli chrudimští první početní výhodu, ale nevytěžili více jak několik pokusů od modré čáry, s kterými se Lundell a jeho obránci vypořádali. V polovině utkání zamkla hosty druhá domácí formace, ale ani Jíra, ani kapitán Hlinka nemířili přesně. Ve dvanácté minutě putoval za katr Toivonen, ale o chvíli později se provinil hostující Šeda a síly na ledě se srovnaly. Ve zkrácené početní výhodě potom udeřili domácí podruhé. Miroslav Hlinka ideálně našel u tyče postaveného Petra Jíru, který dokázal kotouč dostatečně zvednout nad přemisťujícího se Šrámka - 2:0. V závěru třetiny se hrálo výhradně před Šrámkem, ten však potřetí nekapituloval.

Druhá třetina se již nahrála v tak velkém tempu jako ta první a změnu skóre nepřinesly ani početní výhody na obou stranách. Brankáři na obou stranách jistými zákroky své týmy drželi. V polovině utkání byli hosté nejblíže ke vstřelení branky, ale Lundella zachránila horní tyč a snášející kotouč vyrazil finským brankář do bezpečí. Následoval další trest pro domácí, ale chomutovští se výborně bránili a chrudimští se před Lundella prakticky nedostali. O chvíli později měl dobrou palebnou pozici Jíra, ale nedokázal kotouč pod Šrámkem propasírovat do branky. Ve druhé třetině se tak skóre utkání neměnilo.

Úvod třetího dějství vyšel bílomodrým opět famózně a situaci dva na jednoho vyřešil přesnou střelou pod vyrážečku Šrámka Zdeněk Skořepa - 3:0. O čtyřicet vteřin později se poprvé v zápase radovali i hosté. Odražený kotouč dopravil do prázdné branky Jan Šeda a opět to bylo pouze o dvě branky - 3:1. O chvilku později mohli hosté přidat kontaktní branku, ale vyloučení Míky potrestat nedokázali. Následovala tak početní výhoda domácích a blízko k další brance měl Pulpán, ale trefil jen Šrámka do hrudi. Deset minut před koncem utkání dokončil zápletku pro závěr utkání Lukáš Daňo, který hned po buly propálil Lundella - 3:2. Hosty kontaktní branka nakopla a vytrvale zásobovali Lundella pokusy snad ze všech pozic, ale domácí brankář si s nimi poradil. Dvě a půl minuty před koncem utkání byl za podražení vyloučen Toivonen a chrudimští si ještě celou situaci vylepšili hrou bez brankáře. Situace šesti proti čtyřem však tížené vyrovnání nepřinesla a naopak jen těsně hostující prázdnou branku minul Mikšovic. Když minutu po zákroku Toivonena zamířil na trestnou i hostující Valko bylo po šancí hostí.

Martin Pešout (Chomutov): Utkání bylo takové rozporuplné. V první třetině jsme hráli výborně, vedli jsme zaslouženě 2:0. Ve druhé třetině jsme bohužel nedokázali přidat třetí branku a zbytečnými tresty jsme dostali soupeře do hry. I přestože jsme ve třetí třetině přidali rychle třetí branku, mohli jsme se uklidnit a zápas v klidu dohrát, tak Chrudim dokázala vstřelit branku. Dnes jsme chtěli mít další tři body do tabulky a i o druhé přestávce jsme si v kabině řekli, že to musíme ubojovat, i kdybysme měli na ledě chodit po kolenou a jsem rád, že jsme to nakonec zvládli a pozvali jsme tím diváky na příští domácí utkání, které hrajem s Kometou.

Martin Hosták (Chrudim): Nám se dnešní zápas nepovedl. Chomutov odehrál dobrou první třetinu a pak už to trošku ztratilo tempo. Myslím si, že v závěru jsme se trošku zvedli a že i Chomutov měl obavy o výsledek.