Mladší dorostenci vyhráli na Slavii a vezou cenné tři body

Napsal 19.02.2015 Michal Luxa, Vojtěch Jurák
P r a h a / C h o m u t o v - V rámci šestnáctého kola nadstavbové části ELIOD extraligy mladšího dorostu zajížděli Piráti do Prahy, kde zdolali Slavii 3:2. Za Severočechy se postupně prosadili Jakub Veselý, Petr Chlán a o výhře Chomutova rozhodl v závěru duelu obránce Ondřej Buchtela. Výborný výkon předvedl také Dominik Pavlát, jenž předvedl čtyřiatřicet zákroků a nestačil pouze na dvě střely soupeře.
N16 čt 19.2.2015
SLA
2:3(0:1, 2:1, 0:1)
Slavia
Patera – Török, Wünsch, Steinocher, Melovič, Štibingr, Vobořil, Zderadička, Holý, Šantrůček – Brož, Janča, Bajer, Kern, Mach, Koliš, Hnát, Marek, Havrda, Šilhan, Klapka.
Pavlát – Buhtela, Bukáč, Seemann, Zeman, Jarý, Záruba – Mežnar, Zahrádka, Baier, Svoboda, Lauko, Chlán, Jaroš, Veselý, Stínil.

Slavia
30. Hnát (Brož), 36. Hnát (Brož, Holý)
12. Veselý, 39. Chlán (Veselý, Záruba), 57. Buchtela (Svoboda, Chlán)

6:6
1:2
0:0
36:42
34

Obě mužstva se velmi dobře znají, vždyť jen v letošní sezoně spolu dosud sehrála pět mistrovských utkání. Piráti mají díky čtyřem výhrám lepší bilanci, takřka všechny zápasy ale končily těsným výsledkem a mnohdy se muselo rozhodovat až v nastavení.

Hosté v první části potvrzovali, že se jim proti sešívanému celku daří, a byli o něco lepším mužstvem. Svou aktivitu potvrdili v polovině třetiny, kdy dostali výhodu přesilové hry. Útočná pětice Chomutova si rozebrala obranu Slavie a Jakub Veselý poslal své mužstvo do vedení. Inkasovaná branka domácí trochu probudila a záhy mohlo být vyrovnáno. Adam Klapka však trefil jen tyč a Stanislav Hnát o chvíli později pálil z dobré pozice jen doprostřed branky. Také další šance zůstaly nevyužity, a tak na světelné tabuli svítil po dvaceti minutách stav 0:1.

Do prostřední dvacetiminutovky vstoupila úplně jiná Slavia a hned od úvodního vhazování se Pražané tlačili do útočného pásma. Dominik Pavlát v brance hostů dlouho držel své mužstvo, nakonec však v polovině zápasu kapituloval. Stanislav Hnát zachytil mezi kruhy puk a z otočky mladého piráta prostřelil. O pět minut později hráli domácí přesilovku, a třebaže se jim zprvu příliš nedařila, nakonec ji využili a šli do vedení 2:1. Opět to byl Stanislav Hnát, kdo se radoval ze vstřelené branky. Ještě před přestávkou však stihl vyrovnat Petr Chlán, když v početní výhodě zužitkoval krásný pas před branku a vymetl horní růžek Paterovy sítě.

Třetí třetina nabídla na rozdíl od těch předchozích dvou napjatější souboje a střety. Na obou stranách se objevilo několik tvrdých zákroků, na což rozhodčí reagovali častějším vylučováním. V jednu chvíli se dokonce hrálo více než minutu ve třech hráčích na obou stranách. S postupujícím časem se zdálo, že sešívaný celek má více chuti rozhodnout ještě před prodloužením, nakonec tomu tak ale nebylo. Tři a půl minuty před koncem brankář Patera fantastickým přesunem zastavil přečíslení Chomutovských, hned po následujícím vhazování ovšem kapituloval. Ondřej Buchtela napřáhl na modré čáře a letící kotouč se poté zastavil až v síti.

Přes veškerou snahu už se Slavii vyrovnat nepodařilo. A nepomohla ani přesilová hra v poslední minutě vylepšená o šestého hráče v poli. Piráti z Chomutova už další drama nepřipustili, vyhráli v Edenu 3:2 a mohou slavit cenné vítězství.