ST. DOROST - reportáž

Mladší dorostenci udolali lídry soutěže, Královské lvy Hradec Králové porazili o gól

Napsal 22.02.2015 Daniel Pavlík
C h o m u t o v - V první třetině se toho moc nestalo, ale následující dvě třetiny nabídly velice napjatý průběh utkání prvního s druhým. Na začátku druhé třetiny dostali domácí ledovou sprchu v podobě dvou branek, ale mrzet je to nakonec nemuselo. Ještě před koncem druhé periody totiž chomutovští dorostenci stihli vyrovnat a v poslední dvacetiminutovce rozhodnout.
N17 ne 22.2.2015
CHM
3:2(0:0, 2:2, 1:0)
HKR
Chomutov
Pavlát – Buchtela, Bukač, Seemann, Studený, Zeman, Jarý, Záruba, Mežnar, Baier, Svoboda, Lauko, Chlán, Jaroš, Veselý, Koblížek, Ouřada
Hr.Králové
Kouba – Voňka, Pohl, Duben, Jonáš, Martinec, Jakubec, Pažourek, Růta, Havelec, Štohanzl, Hašek, Mazura, Síla

Branky a nahrávky

Chomutov
37. Mežnar (Záruba), 38. Svoboda (Lauko, Koblížek), 49. Lauko
Hr.Králové
21. Dvořák, 22. Pažourek (Štohanzl, Martinec)

Statistiky

Vyloučení
2:8
Využití
1:0
V oslabení
0:2

Shrnutí

Že půjde o vyrovnaný boj, by pochyboval málokdo. Průběh první třetiny podle toho vcelku i vypadal. Přestože si hostující brankář Štěpán Kouba zachytal mnohem více než jeho protějšek, rozhodně nešlo o nějaké tutové šance. Za zmínku stojí snad jen střela zápěstím Ondřeje Buchtely, která sice překonala brankáře Královských lvů, ale kotouč zastavila branková konstrukce.

Po nudné první periodě však přišla o hodně zábavnější druhá třetina. Neuběhla totiž ani minuta po úvodním buly a JAROSLAV DVOŘÁK využil chyby domácí obrany. To však nebylo všechno, v kontextu celé třetinu už pak zdaleka ne. Jen o pár vtěřin později přidali hosté druhou trefu, o kterou se postaral KRYŠTOF PAŽOUREK. To už Piráty pořádně zaskočilo a několik minut byli jako opaření. Celkem často domácím odskakovaly puky z hokejek. Následovaly další šance Královských lvů, ale Pavlát svůj tým stále držel. A snaha to nebyla vůbec marná. Zhruba v polovině dvacetiminutovky se domácí tým viditelně vzchopil. Hráči Chomutova se během hry změnili k nepoznání. A ve 37. minutě přišla první vlaštovka. ERIC MEŽNAR se zasloužil o kontaktní branku a domácí cítili šanci. Netrvalo ale dlouho a stejně jako na začátku třetiny přibyla i druhá rychlá trefa. O tu se postaral JAN SVOBODA, který využil přihrávky Jakuba Lauka. A rázem se začínalo od nuly.

Piráti ani po dvaceti minutách neochabli a Štěpán Kouba se musel v brance otáčet. Hned několikrát zabránil svými betony jistému gólu po tom, co Chomutovští v předbrankovém prostoru dostávali až příliš místa. Ale v 49. minutě už proti JAKUBOVI LAUKOVI zasáhnout nedokázal. Zmiňovaný střelec trefil nádherně vnitřní stranu břevna, od které se kotouč odrazil do branky. Aktivita Chomutovských pokračovala i nadále, dokonce přišla i početní výhoda pěti proti třem. Ale co se nestalo? Chomutovští mladíci si ještě mezi sebou domlouvali, jak tuto přesilovku hrát. Rozhodčí však hradecké hokejisty nenechal čekat na kruhu pro vhazování déle a bez účasti domácích hráčů odstartoval hru. Kryštof Pažourek, který samostatně ujížděl na Pavláta, si však druhou trefu nepřipsal, protože se svou technickou střelou netrefil mezi tři tyče. Obrovská šance, která mohla na samém konci zamíchat kartami utkání. Piráti však odolali a tři body zůstávají v Chomutově.